Komp standardowe chlodzenie

Witam!

Czy jest mozliwosc podkrecenia takiego kompa:

Procesor AMD ATHLON 64 3000+ BOX / S- AM2

Płyta główna ASUS M2N-E - nForce 570 Ultra, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2

Pamięć GEIL DDR2 1024 MB / 667 (Dual 2 x 512 MB), 4-4-4-12

Dysk twardy SEAGATE 160 GB, 8 MB, SATA II, NCQ

Karta PCIex GALAXY GF 7600GS 256MB DDR3, 128 bit, 1.2ns (Zalman)

Nagrywarka LG GSA-H10N - 16x DVDRW DL, OEM

na standardowym chłodzeniu? Jeśli tak, to o ile? I gdybym mial zamiar dokupywac jakies chłodzenie to jakie polecacie(cos z tanszych)?

Z góry dzięki za odpowiedzi =) Pozdro

3000+ [brak info o rdzeniu i temp bez oc] jest do tego przeznaczony, ale jaki zasilacz bez dobrego zasilania to nawet z najlepszym chłodzeniem będzie kiepsko.

Zasilacz fortron 350W, rdzeń procesora Orleans

Orleans to dobry rdzeń nie powinno być problemów, ale lepiej jak byś miał 400 W, zawsze pare watów więcej się przyda.

jak w stresie niebedziesz przekraczal 60*C to bedzie luzik :slight_smile: wiec krec, jesli chcesz :slight_smile:

Na AM2 jest tylko jeden rdzeń A64 - Orleans.

no a czemu nie? :stuck_out_tongue: Jak najardziej idzie!

tzn do ilu?

Hm…wlaśnie niewiem do końca ile bym mógł na to przeznaczyć, wiem w każdym razie, że nie za dużo, ale też, żeby nie było to aż takie totalnie najgorsze.

A o ile, tak w przybliżeniu mógłbym go podkręcić(przy standardowym chłodzeniu)? Wiem, że każdy procek się inaczej kręci, ale chodzi mi o takie wartości mniej-więcej :slight_smile:

Jak nie zaczną się wyświetlać blue screeny, zwisy itp. Zwiększa się powoli i robi się test, nie ma reguły.

tak ze 5Ghz tak “na oko” :lol:

na Twoje. na moje 5,5 :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Drizzit spróbuj a się dowiesz. Sam napisałeś że każdy egzemplarz kręci się inaczej.

Okej, to nie bede sie szczypał z podnoszeniem fsb po 10, od razu podniose o pareset(może pare tysiecy), nom, to spory potencjał ma, doprawdy nawet niewiedziałem co kupuje…proc 6,8ghz za 315 zł…nieźle :slight_smile: :stuck_out_tongue: :mrgreen:

12 GHz w Twoim zasięgu. :stuck_out_tongue:

do 2,5 GHz, może więcej może mniej

PS. Na oko to chłop w szpitalu umarł :stuck_out_tongue:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi-przydadzą się i tak jeszcze niemam tego kompa dopiero w poniedziałek po niego ide =d póki co mam dopiero zasilacz ^_^, więc zaczekam z 12GHz do poniedziałku bo na celeronie 900MHz z zasilaczem 230W nie wyciagne wiecej niz 5GHz =/ a to mnie nie zadowala w ogóle… :stuck_out_tongue:

P.S. Znacie może jakieś ciekawe artykuły o O/C? bo bym sobie poczytał coś wogole mi się spać niechce :slight_smile:

Pozdrawiam

“Overclocking Guide”

Mi też spać się nie chce :stuck_out_tongue: Ta pogoda dzisiaj… :stuck_out_tongue:

Dzięki-przestudiuje sobie :smiley:

A jakie wentylatorki w kompie są najpotrzebniejsze? Na procesorze? na grafice? Czy te w obudowie? Jakie jest optymalne chłodzenie kompa? Gdzieś czytałem, że sporo pomagaja 2 wiatraczki w obudowie- jeden na dole z przodu, drugi na górze z tyłu…ale tak ogólnie to nie jestem w temacie, a przydałoby się jakie schładzanie kompa, oprócz BOXowego na procku i zalmanie na grafice :wink: Pomoocy proszę o jakieś rady bo piszać tego posta już sie kompletnie pogubiłem :x

Ide czytać;d

Pzdro

Zależy co kręcisz. Na procku to obowiązek. Im wydajniej tym lepiej podkręcisz.

Grafika. Hm… jeśli “kręcisz” to też się przyda. :wink:

Te w obudowie dodatkowo ułatwiają przepływ powietrza. Najlepiej tak jak napisaleś.

To Ci zupełnie starczy. :wink: Ile masz funduszy na cel “schałądzania jednostki”?

w przypadku fortronów i kręcenia procka to lepiej mieć więcej amperków na linii 12V :slight_smile:

heee potośmy wybierali takiego kompa, żebyś mógł go sobie podkręcić :wink:

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64 tu jest tylko o Twoim procku(i pochodnych),

mądre słowa piszesz, tak jest dobrze,

to lepiej go wymień:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23979 znajdziesz taniej na necie :wink:

zalman na grafice jest spoko :wink:

A do procka nie wystarczyłby ten:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 9&katid=29 ?

I jakie wentylatory nadaja sie na obudowe?

Własnie jeszcze do końca nie jest to sprecyzowane :?

Wolałbym Freezera podanego przez wigrus’a :wink: