Komp standardowe chlodzenie

(Vandaal) #1

Witam!

Czy jest mozliwosc podkrecenia takiego kompa:

Procesor AMD ATHLON 64 3000+ BOX / S- AM2

Płyta główna ASUS M2N-E - nForce 570 Ultra, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2

Pamięć GEIL DDR2 1024 MB / 667 (Dual 2 x 512 MB), 4-4-4-12

Dysk twardy SEAGATE 160 GB, 8 MB, SATA II, NCQ

Karta PCIex GALAXY GF 7600GS 256MB DDR3, 128 bit, 1.2ns (Zalman)

Nagrywarka LG GSA-H10N - 16x DVDRW DL, OEM

na standardowym chłodzeniu? Jeśli tak, to o ile? I gdybym mial zamiar dokupywac jakies chłodzenie to jakie polecacie(cos z tanszych)?

Z góry dzięki za odpowiedzi =) Pozdro

(Michal Kolatek) #2

3000+ [brak info o rdzeniu i temp bez oc] jest do tego przeznaczony, ale jaki zasilacz bez dobrego zasilania to nawet z najlepszym chłodzeniem będzie kiepsko.

(Vandaal) #3

Zasilacz fortron 350W, rdzeń procesora Orleans

(Michal Kolatek) #4

Orleans to dobry rdzeń nie powinno być problemów, ale lepiej jak byś miał 400 W, zawsze pare watów więcej się przyda.

(:: MARIO ::) #5

jak w stresie niebedziesz przekraczal 60*C to bedzie luzik :slight_smile: wiec krec, jesli chcesz :slight_smile:

(McDracullo) #6

Na AM2 jest tylko jeden rdzeń A64 - Orleans.

no a czemu nie? :stuck_out_tongue: Jak najardziej idzie!

tzn do ilu?

(Vandaal) #7

Hm...wlaśnie niewiem do końca ile bym mógł na to przeznaczyć, wiem w każdym razie, że nie za dużo, ale też, żeby nie było to aż takie totalnie najgorsze.

A o ile, tak w przybliżeniu mógłbym go podkręcić(przy standardowym chłodzeniu)? Wiem, że każdy procek się inaczej kręci, ale chodzi mi o takie wartości mniej-więcej :slight_smile:

(Michal Kolatek) #8

Jak nie zaczną się wyświetlać blue screeny, zwisy itp. Zwiększa się powoli i robi się test, nie ma reguły.

(:: MARIO ::) #9

tak ze 5Ghz tak "na oko" :lol:

(McDracullo) #10

na Twoje. na moje 5,5 :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Drizzit spróbuj a się dowiesz. Sam napisałeś że każdy egzemplarz kręci się inaczej.

(Vandaal) #11

Okej, to nie bede sie szczypał z podnoszeniem fsb po 10, od razu podniose o pareset(może pare tysiecy), nom, to spory potencjał ma, doprawdy nawet niewiedziałem co kupuje...proc 6,8ghz za 315 zł...nieźle :slight_smile: :stuck_out_tongue: :mrgreen:

(McDracullo) #12

12 GHz w Twoim zasięgu. :stuck_out_tongue:

do 2,5 GHz, może więcej może mniej

PS. Na oko to chłop w szpitalu umarł :stuck_out_tongue:

(Vandaal) #13

Dzięki za wszystkie odpowiedzi-przydadzą się i tak jeszcze niemam tego kompa dopiero w poniedziałek po niego ide =d póki co mam dopiero zasilacz ^_^, więc zaczekam z 12GHz do poniedziałku bo na celeronie 900MHz z zasilaczem 230W nie wyciagne wiecej niz 5GHz =/ a to mnie nie zadowala w ogóle... :stuck_out_tongue:

P.S. Znacie może jakieś ciekawe artykuły o O/C? bo bym sobie poczytał coś wogole mi się spać niechce ^_^

Pozdrawiam

(McDracullo) #14

"Overclocking Guide"

Mi też spać się nie chce :stuck_out_tongue: Ta pogoda dzisiaj.. :stuck_out_tongue:

(Vandaal) #15

Dzięki-przestudiuje sobie :smiley:

A jakie wentylatorki w kompie są najpotrzebniejsze? Na procesorze? na grafice? Czy te w obudowie? Jakie jest optymalne chłodzenie kompa? Gdzieś czytałem, że sporo pomagaja 2 wiatraczki w obudowie- jeden na dole z przodu, drugi na górze z tyłu...ale tak ogólnie to nie jestem w temacie, a przydałoby się jakie schładzanie kompa, oprócz BOXowego na procku i zalmanie na grafice :wink: Pomoocy proszę o jakieś rady bo piszać tego posta już sie kompletnie pogubiłem :x

Ide czytać;d

Pzdro

(McDracullo) #16

Zależy co kręcisz. Na procku to obowiązek. Im wydajniej tym lepiej podkręcisz.

Grafika. Hm.. jeśli "kręcisz" to też się przyda. :wink:

Te w obudowie dodatkowo ułatwiają przepływ powietrza. Najlepiej tak jak napisaleś.

To Ci zupełnie starczy. :wink: Ile masz funduszy na cel "schałądzania jednostki"?

(Wigrus1) #17

w przypadku fortronów i kręcenia procka to lepiej mieć więcej amperków na linii 12V :slight_smile:

heee potośmy wybierali takiego kompa, żebyś mógł go sobie podkręcić :wink:

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64 tu jest tylko o Twoim procku(i pochodnych),

mądre słowa piszesz, tak jest dobrze,

to lepiej go wymień:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23979 znajdziesz taniej na necie :wink:

zalman na grafice jest spoko :wink:

(Vandaal) #18

A do procka nie wystarczyłby ten:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... 9&katid=29 ?

I jakie wentylatory nadaja sie na obudowe?

Własnie jeszcze do końca nie jest to sprecyzowane :?

(McDracullo) #19

Wolałbym Freezera podanego przez wigrus'a :wink: