Komp strasznie muli

(Nevada15) #1

Komp mi się strasznie muli i użyłem skanera online Pande. I wykrył mi rootkity i programy szpiegujące. Proszę o sprawdzenie loga.

(adam9870) #2

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuń:

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Gdzie Panda wykrywa rootkity? Najlepiej po usunięciu zrób ska na nowo i pokaż raport.

(Nevada15) #3

Hijack:

Z SilentRunners:

a jeśli chodzi o skan z pandy to wykroło mi takie coś:

(Gutek) #4

usuń wpis HJT

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

(Nevada15) #5

ok dzięki :slight_smile:

(adam9870) #6

Jeszcze to:

Użyj szczepionki przeciwko jeefo: http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Jeefo.html

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę PowerManager następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz PowerManager => Ok i zresetuj komputer.

Plik usuń ręcznie w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu wklej nowe logi.

(Nevada15) #7

tego wpisu nie mogę usunąć z HJT.

Plik usunąłem w trybie awaryjnym.

HJT:

Z SilentRunners:

(adam9870) #8

Czy użyłeś szczepionki przeciwko jeefo?

Cóż, spróbujemy innym sposobem który na 99% powinien zadziałać. Zatem pobierz The avenger => wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

=> Kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Po resecie może pojawić się okienko na dosłownie kilka sekund oraz log w notatniku. Wejdź tam gdzie masz avangera i skasuj plik backup.zip czyli np. c:\avanger\backup.zip.

Usuń w hjt jeśli będzie.

Po wykonaniu wklej nowe logi.

(Nevada15) #9

Ale ta szczepionka większość plików mi usunie.

(adam9870) #10

Log czysty.

Szczepionka usunie tylko pliki wirusa Jeefo o ile są.

http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Jeefo.html

(Nevada15) #11

ok dzięki :slight_smile: Już zabieram się za skanowanie... Dzięki jeszcze raz.