Komp wiesza się po podłączeniu czegokolwiek pod USB

(system) #1

Witam!

To mój pierwszy post, więc aby nie zrobić sobie od razu kichy, sumiennie przeszukałem forum i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Tyle tytułem wstępu.

Jakiś tydzień temu zrobiłem format dysku, zainstalowałem WXP z SP2 i do tego jeszcze jakieś tam poprawki AutoPatchera. Niestety nie mogę niczego podłączyć pod USB, ponieważ kiedy to robię, Windows zaczyna się wieszać, pomijając już fakt, że nie wykrywa żadnego urządzenia. Przed formatem nic takiego się nie działo.

Mam 4 porty z tyłu i 2 z przodu. Z tyłu mam podłączone 2 odbiorniki od bezprzewodowej myszy i klawiatury (nie pytajcie). Z przodu jest podłączony tablet. I te 3 urządzenia są podłączone na stałe, działają dobrze. Tak samo było przed formatem. Jeżeli jednak wyjmę i włożę wtyczkę np od tabletu, komputer wiesza się, tak jak przy podłączaniu innego sprzętu. Próbowałem już 2 PenDrive'y, aparat i telefon. I zawsze dzieje się to samo. Chciałem zainstalować stery od USB, które były na CD razem z płytą główną, ale pojawia się informacja, że są już zainstalowane. No to chyba wszystko. Proszę o pomoc!

(qrczak13) #2

Odinstaluj sterowniki które są, restart, zainstaluj te co były z płytą główną.

(De Niro) #3

dodaj ten wpis do rejestru.

Następnie start-> uruchom-> devmgmt.msc Menu-> Widok-> Pokarz ukryte urządzenia, jeżeli dana porada nie pomoże to odisntaluj kontrolery USB.

(system) #4

Zastosowałem druga poradę, bo wydawało mi się, że wymaga mniej roboty i zadziałało i wszystko teraz jest jak być powinno.

Wielkie dzięki!