Komp włączony przez długi czas - da rade?

Witam mam Ten

zasilacz i chce zostawić włączone ściąganie przez dzień, mam listwe anty przepięćiową, chyba moge zostawić kompa włączonego przez 1,5 albo więcej dnia?? Z góry dzięki za odpowiedz. Aha a te listwy to głównie na burze nie?

sama listwa podczas burzy może nie pomóc, zależy jaka listwa, na burzę jak już to UPS, listwy nie śą przystosowane przeważnie na aż tak duże skoki napięcia, a co do trzymania kompa włączonego przez taki okres czasu to nie będzie żadnego problemu

ja trzymałęm kompa miesiąc :lol: i chodzi, noa a komp ma z 5 latek więc sprzęt nie jest najnowszy… a z tym co ty masz chocuiaz sienie znam mozesz raczej trzymac… no dlugo

Wow:D Nieżle a jaki to komp?

Jeżeli ma się tylko ściągać to system nie będzie aż tak obciążony, żeby się coś stało… ja mam naprawdę słaby zasilacz nawet nie wiem jakiej firmy, a komputer i tydzień działał bez przerwy :slight_smile:

Zasilacz nie jest w tym przypadku aż tak istotny,jeśli nie będzie przepięć komp może chodzić aż się zawiesi;) UPS rozwiązuje wiele problemów,więc możesz w niego zainwestować.I ostatnia sprawa-jak wypuszczasz Windowsa w sieć na dłużej lepiej go dobrze zabezpiecz…

Ja też witam.

SKoro pytasz, to :

a) Mam zasilacz za 75-80 złotych (już nie pamiętam za ile dokładnie) nie pamiętam jakiej marki

b) Mój komp chodzi praktycznie 24 godziny 29-30 dni w miesiącu OD PÓŁ ROKU , wyłączam go raz na 30-40 dni. Z tego do niedawna jeszcze po parenaście godzin na dobę chodził na 100% zużyciu procesora (przy konwersji filmów)

c) Mam UPS oraz piorunochron na domu

d) Burz było wiele oj wieeele ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby podczas burzy przepalił mi się komputer (a ZAWSZE siedzę przy kompie podczas burzy o ile jest prąd). A “komputeruję” się już ponad 10 lat.

e) Generalnie części komputerowe są tak produkowane, żeby mogły chodzić NON STOP, a to dlatego, że wielu ludzi używa ich jako serverów - a wiadomo - servery padać nie mogą

Więc myślę, że możesz być spokojny - no chyba że jesteś pechowcem i kupiłeś zupełnie beznadziejne części.

Nie no części to spox bo komp za 8 tys. i w podpise wszystko:D A polecacie jakiś ups? Ile to kosztuje? Aha czy jak mam w chacie te nowsze bezpieczniki to w razie niefartu to bezpieczniki idą na pierwszy ogień? I jak zadziałają ok to rzaczej nic sie nie stanie? Bo się troche w tym nie orientuje w tym. Pozdr!

Komputery chodzą nie wyłączane przez kilka lat, a ty się martwisz dwoma dniami i szukasz niewiadomo czego w stylu UPSa.

Do zastosowań domowych praktycznie zbyteczny, chyba że masz kiepską sieć energetyczną w prowincjinalnym miasteczku 8)

W Izrealu informatycy, jak i pewnie w większej częsci świata, odradzaja wyłączanie komputera, mozna to zrobić raz na miesiąc. A tam klimat jest przecież inny i tym komputerą się nic nie dzieje.

Ja mam włączonego juz prawie tydzień, bez wyłączania i działą. Wprawdzie nie na Win, ale to nie ma róznicy,

Żartujesz sobie ? Komp kupowany za 1.800 złotych i to już ROK TEMU. I do tego jakby było mało, to kręcony z 3000+ na 4200+.

  • Płyta główna za 240 złotych

  • Procesor 300 złotych

  • 2 x dysk po 250 złotych

  • Ram za 150 złotych

  • Grafa za 330 złotych

Naprawdę tak to DUŻO ?

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 18:09

Dokładnie tak jak mówi Fiesta. Mógłbyś zacząć się martwić gdyby chodził pół roku nie wyłączany… Trzeba byłoby mu wtedy zrobić z parę godzin przerwy i znowu JAZDAAAA !!