Komp wyłącza się

(Piotrek170) #1

mam problem z grami jak tylko wlacze jakas gre po kilku minutach komp mi sie wylacza calkowicie a przy bardziej wymagajacych to nawet podczas instalacji prosze pomozcie mi

(adam749) #2

Wyłącza czy resetuje?

Ściągnij everesta i w nim spisz wartości z komputer > czujnik.

W BIOSie > pc health zobacz ile ma linia +12V.

(Piotrek170) #3

wyłącza się całkowicie procesor

(Bambosz107) #4

ale żeś napisał, a skąd wiesz że akurat procesor? cała reszta komputera działa? zasilacz też?

(adam749) #5

A jak może się wyłączyć procesor?? Ciekawe.

(Piotrek170) #6

całkowicie sie wyłącza tak jak by brakło prądu i musze go od nowa włączyć po kilku minutach

(karllodprogramy) #7

a sprawdź od razu po takim wyłączeniu czy jakieś elementy (obudowa, zasilacz, radiatory, dyski, karta graficzna) nie są przypadkiem zbyt rozgrzane, może być tak że jak tylko włączysz jakąś grę to pobór mocy wzrasta i zasilacz przestaje dostarczać odpowiednią ilość energii i zaczyna się przegrzewać, zbyt się nagrzeje i się wyłączy; lub też jakiś inny element w komputerze się grzeje.

Opisz dokładniej problem bo to co napisałeś to trochę mało na stwierdzenie problemu.

(adam749) #8

No to właśnie napisałem, żeby podał te dane temperatur i napięć, ale zdążył napisać 2 inne posty, a tych danych nie dał.

(Piotrek170) #9

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 49 °C (120 °F)

Procesor 28 °C (82 °F)

Aux 42 °C (108 °F)

Procesor graficzny 58 °C (136 °F)

SAMSUNG HD403LJ 31 °C (88 °F)

Wentylatory

Procesor 3497 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.26 V

+2.5 V 2.62 V

+3.3 V 3.10 V

+5 V 4.73 V

+12 V 11.33 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.78 V

VBAT baterii CMOS 3.04 V

Debug Info F C1 FF 00

Debug Info T 42 49 28

Debug Info V 8D A4 C2 B0 B1 BB 4B (77)

NIE WIEMCZY O TO CHODZI CO PISALISCIE JESTEM W TEJ DZIEDZINIE ZUPEŁNYMLAIKIEM SORY ZA NIEKTÓRE GLUPSTWA CO WYPISUJE

(ybu) #10

Napięcia wskazują na kłopoty z zasilaczem.

http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia

(Piotrek170) #11

WIĘC TRZEBA GO BEDZIE ODDAĆ DO NAPRAWY BO KOMPA MAM JESZCZE NA GWARANCJI I SKORO NIE DAJE RADY TO NIECH MI WYMIENIA NA NOWY BO PRZEZ ROK NIC TAKIEGO SIE NIE DZIAŁO CHYBA ZE DA SIE TO ZROBIC ZA POMOCA PROGRAMU

Dodane 20.06.2009 (So) 14:50

![-o<

(ybu) #12

Zasilacza nie naprawisz za pomocą programu.

(Piotrek170) #13

dzieki juz wiem co jest co =D> =D> =D>