Komp za tysiaka - czy coś z tego będzie?

(Polopolo1991) #1

Witam.

Mam hajs a dokładnie 1000 zł i zastanawiam się nad kupnem nowego kompa ale chciałbym zeby chodziły na nim najnowsze gry a mam głównie na myśli NfS undercover żeby chodził na przyzwoitych detalach i przyszłe części tej serii. Mniejsza o monitor. Chodzi mi o samą budę. żeby było sklepie internetowym i darmowa wysyłka. Jak się da to prosze jakiś zestawik.

Pozdrawiam

(system) #2

za 1000 złoty raczej nie kupisz kompa na którym odpalisz "najnowsze gry" może warto zainwestować w konsolę X360?

(Polopolo1991) #3

a jaka suma była by wystarczająca?

(deFco247) #4

Do gier - przynajmniej 600-800 zł więcej. :frowning:

(klopas) #5

na twoim miejscu kupiłbym iMaca + jakąś konsole, np. X360...

bo komp to skarbonka bez dna, co chwila musisz coś wkładać w niego...

(Musak28) #6

Jeżeli chcesz komputer do najnowszych gier to musisz wydać co najmniej 1500zł. Wtedy będziesz mógł grac w najnowsze gry, ale już po niedługim czasie (rok, pół roku) musiałbyś wymienić parę części/cały komputer żeby dalej grac w najnowsze gry :smiley:

(Polopolo1991) #7

heh najnowsze to ja miałem na myśli takie które mi pójdą na kompie za 1000-1200zł :razz:

(Musak28) #8

A to już zmienia postać rzeczy. Jeżeli masz już długo obecny komputer i kupiłeś go za niską cenę, to czemu by nie wymienić. Tym bardziej, że czujesz taką potrzebę. Jeżeli jednak obecny komputer był kupiony rok do trzech lat temu, to lepiej poczekać i go jeszcze nieco zużyć :smiley:

(Polopolo1991) #9

komp chcę kupić za 1200zł i nie muszą mi chodzić na nim wszytkie najnowsze gry(mam tu na myśli co wyjdą za pół i za rok). Jeszcze w stare nie zdołałem pograć bo nie mam do nich sprzętu. a jak już te najnowsze nie będa mi chodzić to będe modyfikować.

To jak?

(Musak28) #10

Ja jestem uzależniony od komputera, gier, ... . Staram się mieć zawsze jedne z nowszych urządzeń, komponentów, więc na Twoim miejscu od razu bym kupił nowy komputer, szczególnie, że masz problemy z dość starymi grami :wink: . Twoja decyzja :slight_smile:

(system) #11

Zgadzam się z musak,sprzedaj ten na allegro lub znajomemu i kup nowy,dozbieraj pieniądze i już masz kompa na którym wejdą nowe dobre gry.Jeżeli nie chcesz czekać na dozbieranie pieniędzy to proponuje zakupić konsolę X360,nie będziesz musiał się martwić o sprzęt,sprawdzać czy dana gra Ci wejdzie tylko kupujesz i odpalasz :smiley: polecam.

(Musak28) #12

Myślałem nad podobnym rozwiązaniem (konsola). Jednak prawda jest taka, że kupując gry na konsolę wydamy nawet dwukrotnie więcej niż na gry PC. Jeżeli ktoś często korzysta z komputera, to częste zmiany w nim wprowadzane będą tym bardziej przewidziane i bardziej opłacalne niż kupowanie drogich gier konsolowych :wink:

(system) #13

no ale gry na konsole nie zawsze muszą być drogie,przykładem jest allegro-ja tam kupuje gry na X360 i jest dobrze.No i zawsze można sprzedawać gry które się przeszło i kupować nowe lub też się z kimś wymieniać.Zależy też ile masz kasy teraz i czy koniecznie musisz grać w gry komputerowe czy może "ujdą" na konsolę.Jeżeli masz teraz te 1200zł to sprzedaj obecny komp i masz na nowy :wink:.

(Polopolo1991) #14

to jakkkkk?????

(Musak28) #15

Ty zapytaj nas o zdanie, a nie pytaj co masz zrobić. Nie żądaj konkretnej odpowiedzi. Musisz to sam wywnioskować z naszych wypowiedzi i sam zdecydować, a później poinformować nas o wyborze :wink: . Ja kupiłbym ten nowy komputer i tak jak napisał ProgS - sprzedałbym stary.

(system) #16

pytasz NAS czy masz kupić konsolę czy kompa ??

Sam powinieneś to wiedzieć,my tu tylko podpowiadamy :slight_smile: musak jest za kupnem nowego kompa,zaś ja za tym byś jednak nie sprzedawał starego (komp do pracy,internetu itp) i za te 1000zł kupił Xbox-a 360 i Ci wejdą te najnowsze gry :smiley: Decyzja należy do Ciebie.Poinformuj nas o Twojej decyzji

(Polopolo1991) #17

pytam jakiego kompa kupić :stuck_out_tongue:

Starego kompa nie sprzedam bo nie jest mój tylko brata a po za tym jeszcze na nim nfs carbon chodzi i duzo fajnych gierek to się przyda. ;p

Także sama buda do 1100zł.

(Musak28) #18

Aha, że w ten sposób - to trzeba było od razu :stuck_out_tongue: . No wiec ja bym patrzał na jak najlepszą kartę graficzną, procesor i minimum 2-3GB RAM. Reszta podzespołów nie musi być super, tylko zasilacz dobrze dobrany. Mówiąc wprost coś takiego (szkoda tylko, że procesor z AMD): http://allegro.pl/item623284696_gracz_a ... ratis.html . Tutaj zobacz więcej: http://allegro.pl/486_komputery_klasy_p ... 0&order=pd . Pamiętaj, żeby nie brać komputera z więcej niż 3GB RAM, bo zwykła Vista oraz XP obsłuży jedynie do 4/3,25GB oraz maksymalnie dwa rdzenie w procesorze, bo większość gier obsługuje jeden, a z tych nowszych to dwa :wink:

(Polopolo1991) #19

składaki z allegro to zwykła strata kasy. Dlatego uznaję te propozycje za dżołk.

Proszę o zestaw składany w jakimś tanim sklepie internetowym z wysyłką gratis.

(Musak28) #20

Chłopie - ale ty jesteś wybredny :smiley: . Nie mówię, żebyś kupował z Allegro. Myślałem, że zobaczysz co dostaniesz w tej cenie i sam wybierzesz w normalnym sklepie, który jest w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania (o wiele szybciej dostaniesz wymarzony komputer i łatwiej Ci będzie go reklamować w razie czego - mniej problemów). Droższe rzeczy lepiej kupować, gdzieś blisko siebie - żeby zawsze mieć pod ręką sprzedawcę, który nam to sprzedał :smiley: . Poza tym jak popatrzałem na dobry sklep (Komputronik) i dostępność komponentów - po prostu tragedia (dużo wypisanych towarów, ale w większości na wyczerpaniu) :frowning: