Komp. zablokowany


(Madel) #1

Znalazłem komputer dla 'mamusi' wink.gif miał to być sprzęt do grania w pasjansa i do korzystania z internernetu. Kupiłem używany. W czasie użytkowania okazało się że po jakimś czasie pracy komp. tak jakby spowalniał swoją pracę, zamrażał się na kilkanaście sekund itp., dodam że od czasu kupna nie był podłaczny do internetu.

Gdy miałem chwilę czasu zainstalowałem program Startup i Kasperskiego 2006. Za pomoca tego pierwszego powyłączłem zbędne 'agenty' które ładowałty się podczas staru windy (emule, java itd.). Drugim programem zacząłem skanować dyski i wykrył on m.in.:

Trojan-Spy.Win32.Banker.avw

i jeszcze 2-3 wirusy których nazw nie pamiętam. Kaspersky napisał, że Banker zostanie usunięty po ponownym uruchomieniu komputera. Po resecie ponownie włączyłem skanowanie i banker jest znowu. Wykonałem jeszcze 1 reset i... Winda przestała się uruchamiać tzn. dochodzi do ekranu z obrazkiem Windows XP Home Edition i reset i tak w kółko. Tryb awaryjny również tak się zachowuje.

Podłączyłem po wyjęciu ten twardy dysk do swojego komputera, przeskanowałem go i Kaspersky wykrył i skasował nastepujące wirusy:

Trojan-Downloader.BAT.Ftp.ab

Backdoor.Win32.SdBot.avm

Trojan-Downloader.BAT.Ftp.j

Po przełożeniu tw.dysku do właściwego komp. winda nadal się nie uruchamia.

Co tu teraz zrobić? Nie chciałbym reinstalować systemu. Widać, że jest on świeży, szybko się ładuje (ładował) poza tym nie mam płyt ze sterownikami do hardware-u.

Czy można jakoś poprzestawiać, sprawdzić sekwencję startową windowsa gdy ten twardy dysk jest podłączony do mojego komputera jako slave co by przywrócić jego uruchamianie się?

Proszę o pomoc!


(ak6) #2

chyba jednak nie jest taki świeży, skoro znalazłeś 3 wirusy. Ja na twoim miejscu jednak bym pokusił się o reinstalkę, a stery w razie potrzeby znajdziesz w sieci.

Kto wie co w tym kompie jeszcze siedzi?


(Matiiik) #3

Zrób jak radzi ak6 albo wrzuć log to się go sprawdzi. Stery zawsze się znajdzie gdzieś. A to wszystko moim zdaniem spowodowane jest wirusami albo jakim syfem, mam na myśli jakieś zbędne programy itp.


(De Niro) #4

w konsli odzyskiwania podmień pliki, BOOT.INI NTDETECT.COM NTLDR

po każdym wierszu ENTER następnie za X: podaj litere przydzieloną CDROM’u


(Madel) #5

Dziękuję za wszytskie podpowiedzi!!

Już po wszystkim - Windows reinstalacja (musiałem dzisiaj mieć to z głowy…)