Komp zaczął bardzo zamulać

Proszę o sprawdzenie logów z OTL. Komp nagle zaczął zamulać, bootwanie trwa wieki, ogólnie zauważalny jest znaczny spadek wydajności.

http://www.wklej.org/id/406584/ http://www.wklej.org/id/406598/

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\AhnlabAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\ComputerAssociatesAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\KasperskyAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\McAfeeAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\McAfeeFirewall]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\PandaAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\PandaFirewall]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\SophosAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\SymantecAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\SymantecFirewall]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\TinyFirewall]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\TrendAntiVirus]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\TrendFirewall]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\ZoneLabsFirewall]

NAJWAŻNIEJSZA ZASADA! !!

Nigdy ale to przenigdy nie używaj kilku antywirusów/firewali jednocześnie. Jeśli rzeczywiście masz tylko jeden antywir i jedną zaporę, to radziłbym ci ponownie ściągnąć te programy, zainstalować tam gdzie były i sunąć POPRAWNIE przez program Revo Ununistaller uzywajac zaawansowanych opcji odinstalowywania.

To tyle okiem uczącego się :slight_smile:

O wirusach ktoś inny ci powie.

Ziomek Zemsty:

ciekawe, bo ja nigdy nie używałem tych firewalli i antywirusów. Od “zawsze” mam avasta i ZoneAlarma.

He, no więc dałeś loga z nie tego kompa?

log jest oczywiście z mojego kompa. Dlatego pisze, że dzieja się z nim dziwne rzeczy. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek używał tylu programów zabezpieczających. Od paru lat jest to avast i ZoneAlarm tak jak juz pisałem wyżej.

W każdym z tych wyżej podanych kluczy jest tylko REG_SZ “wartość nie ustalona”.

00:10:26 | 000,353,672 | ---- | M] (Check Point Software Technologies LTD) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\vsdatant.sys -- (vsdatant)

Chodzi mi tu szczególnie o to vsdatant. Z tego co można wyczytać o tym w google.pl, jest to plik Zone Alarm i wielu użytkowników ma z nim problemy.

Niech się wypowie jakiś spec, bo za dużo tu lania wody. :wink:

Bardzo proszę o przeanalizowanie moich logów.