Komp zawiesz sie po 20 minutach

Mam taki delikatny problem tzn jak uruchomie jakąs gre to komp zawiesza sie po 20 minutach grania w nią natomiast jak ogladam film bądz jestem w necie to nie

zawiesza sie takze jak skanuje jakims anty wirusem i spy-em

komp to 2Ghz pentium 4 128mb pamiec twardy segate 40 gb xp prof. g.force 4 mx 440 plyta to ecs na sis 645DX

albo proc sie przegrzewa, albo grafa lub ew. zasiłka niewyrabia :slight_smile:

sprawdzam zawsze tmperature w biosie po zawieszeniu i wkazuje ze jest tak 45 stopni grafike sparwdzalem na innym sprzecie i dziala dopsze

a jak z zasiłka, czy aby niejest zasłaby przy wiekszym obciążeniu sprzętu :?:

A nie masz ty przypadkiem za mało pamięci?? :?

na 100% procent to przez pamięć 128MB? i jeszcze XP???

PS. do tego zestawu to 230W zasiłka by starczyła.

No kolega pisze że ma Windows XP. Jak dla mnie to przez pamięć. Dokupić i nie będzie się zawieszał. :smiley:

Lazikar czemu odrazu pamięć :?: Ja również mam 128 ram i również Windows XP i jakoś mi się nie zawiesza więc nie pisz że to odrazu za mało pamięci. Przyczyna może być inna. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Pewno że może być inna. Jasno i wyraźnie napisałem że jak dla mnie to pamięć. Z podanej konfiguracji komputera rzuca się w oczy mało pamięci. :? Zresztą nie ma co się tu spierać niech kolega jak ma możliwość to sprawdzi. :smiley:

Welcor

Co to za gry chodzą na takiej ilosci pamięci typu Giana Sisters? , odpal FarCry na 128MB to nawet obrazka powitalnego nie zobaczysz a jak ten XP pracuje nie chciał bym tego widzieć , do prawidłowej pracy Xp zalecane jest 512MB .

Ja nie narzekam. A w gry nie gram zbyt często, więc nie potrzebuję więcej. Oczywiście nie obraziłbym się jak by było więcej :smiley: ,ale do przeglądania zasobów Internetu, odtwarzania muzyki i oglądania filmów starczy. :smiley:

Piszesz zasłyszane rzeczy.

Mam inne, zdecydownie inne doświadczenia z XP i ilością pamięci.

128 MB to min. zalecane 256 MB. Nie uwierzysz, jak Xp chodzi ładnie i bez najmniejszych zgrzytów na celronie 466MHz podkręconym na 525 MHz i 256 SDRAM. Jedyne, czego nie można odpalać, to gry z wymogami, ale ten komputer nie służy do grania.

I Welcor ma rację.

Pozdrawiam 8)

no wiec tak powiem wm jak to jest np. taka gra jak Tomb Raider ten ostatni chodzi bez problemsow ale Ennemy Terytory po 20 minutach sie zawiesza caly komp i nawet jak probowalem zainstalowac system win xp dochodzi do momentu gdzie sie wybiera dysk na ktory zainstalowac system i sie wiesza wczesniej bylo dopsze patrzylem w panelu administracyjnym i tam rejestruje bląd cos jakby zwiazany z PD ENGINE czy jakos tak sprawdze jak bedzie sie zachowywal jak mu doloze pamieci zobaczymy czy teoria z pamiecia to jest to

Golden Finger

wierze.bo mam też takiego kompa celeron 400MHz wykręconego na 500MHz i 128 SDRAM i XP też chodzi ale ten komp jest wyłącznie używany do neta a i tak jak bym chciał pootwierać kilka okien naraz (jakieś ładne tapetki) to na kilkanascie sekund następuje zwis i zrzut z pamięci, juz przy otwarciu piereszego okna tej pamięci wolnej pozostaje mniej jak 25MB reszte pożerają programy pracujące w tle a nawięcej antyvir. Na drugim kompie w taj chwili mam 512MB ale jeszcze niedawno miałem 256Mb i przy tych 256 niestety nie dało sie grać w gierke FarCry było 10-20minut grania i następował zwis i wypad z gierki teraz przy 512 moge grać nawet cały dzień

Pamiec nie ma tu zadnego znaczenia! komp nie bedzie sie zawieszal bo jest malo ramu!! ewentualnie by czesciej dogrywal aplikacje!!

Sproboj sciagnac bude z kompa, i przetestuj jak sie zachowuje, mozliwe ze jakis elemet sie faktycznie nadmiernie grzeje , nie musi to byc grafa czy procek ! moze mostki lub cos jeszcze.Ewentualnie sprobój go schlodzic jakims zewnetrznym wentylatorem i zobaczysz jak reaguje!

Czy te zwisy sa od jakiegos czasu ?? :smiley:

Można sprawdzić czy to ta gra powoduje zawieszanie sie systemu jeżeli tak to w folderze gdzie zainstalowana jest gra (np.files/Enemy Terytory)powinnien pojawić sie wpis w postaci notatnika “error” i tam powinno być opisane co spowodowało taki stan.

Może to być wina płyty głównej lub podkręconego procka.

Mam windowsa XP pro 512RAM-u i procka AMD Duron 1200+ Xp na tym kompie chodzi jak burza! diabelska maszyna :evil:

sprawdz czy wszystkie wiatraki Ci dzialaja bo moze przegrzewa sie jakas pierdola