Komp zawiesz sie po 20 minutach

(Westbul) #1

Mam taki delikatny problem tzn jak uruchomie jakąs gre to komp zawiesza sie po 20 minutach grania w nią natomiast jak ogladam film bądz jestem w necie to nie

zawiesza sie takze jak skanuje jakims anty wirusem i spy-em

komp to 2Ghz pentium 4 128mb pamiec twardy segate 40 gb xp prof. g.force 4 mx 440 plyta to ecs na sis 645DX

(:: MARIO ::) #2

albo proc sie przegrzewa, albo grafa lub ew. zasiłka niewyrabia :slight_smile:

(Westbul) #3

sprawdzam zawsze tmperature w biosie po zawieszeniu i wkazuje ze jest tak 45 stopni grafike sparwdzalem na innym sprzecie i dziala dopsze

(:: MARIO ::) #4

a jak z zasiłka, czy aby niejest zasłaby przy wiekszym obciążeniu sprzętu :?:

(lazikar) #5

A nie masz ty przypadkiem za mało pamięci?? :?

(Zbych ) #6

na 100% procent to przez pamięć 128MB? i jeszcze XP???

PS. do tego zestawu to 230W zasiłka by starczyła.

(lazikar) #7

No kolega pisze że ma Windows XP. Jak dla mnie to przez pamięć. Dokupić i nie będzie się zawieszał. :smiley:

(GP1600) #8

Lazikar czemu odrazu pamięć :?: Ja również mam 128 ram i również Windows XP i jakoś mi się nie zawiesza więc nie pisz że to odrazu za mało pamięci. Przyczyna może być inna. :slight_smile:

Pozdrawiam.

(lazikar) #9

Pewno że może być inna. Jasno i wyraźnie napisałem że jak dla mnie to pamięć. Z podanej konfiguracji komputera rzuca się w oczy mało pamięci. :? Zresztą nie ma co się tu spierać niech kolega jak ma możliwość to sprawdzi. :smiley:

(Zbych ) #10

Welcor

Co to za gry chodzą na takiej ilosci pamięci typu Giana Sisters? , odpal FarCry na 128MB to nawet obrazka powitalnego nie zobaczysz a jak ten XP pracuje nie chciał bym tego widzieć , do prawidłowej pracy Xp zalecane jest 512MB .

(GP1600) #11

Ja nie narzekam. A w gry nie gram zbyt często, więc nie potrzebuję więcej. Oczywiście nie obraziłbym się jak by było więcej :smiley: ,ale do przeglądania zasobów Internetu, odtwarzania muzyki i oglądania filmów starczy. :smiley:

(Golden Finger) #12

Piszesz zasłyszane rzeczy.

Mam inne, zdecydownie inne doświadczenia z XP i ilością pamięci.

128 MB to min. zalecane 256 MB. Nie uwierzysz, jak Xp chodzi ładnie i bez najmniejszych zgrzytów na celronie 466MHz podkręconym na 525 MHz i 256 SDRAM. Jedyne, czego nie można odpalać, to gry z wymogami, ale ten komputer nie służy do grania.

I Welcor ma rację.

Pozdrawiam 8)

(Westbul) #13

no wiec tak powiem wm jak to jest np. taka gra jak Tomb Raider ten ostatni chodzi bez problemsow ale Ennemy Terytory po 20 minutach sie zawiesza caly komp i nawet jak probowalem zainstalowac system win xp dochodzi do momentu gdzie sie wybiera dysk na ktory zainstalowac system i sie wiesza wczesniej bylo dopsze patrzylem w panelu administracyjnym i tam rejestruje bląd cos jakby zwiazany z PD ENGINE czy jakos tak sprawdze jak bedzie sie zachowywal jak mu doloze pamieci zobaczymy czy teoria z pamiecia to jest to

(Zbych ) #14

Golden Finger

wierze.bo mam też takiego kompa celeron 400MHz wykręconego na 500MHz i 128 SDRAM i XP też chodzi ale ten komp jest wyłącznie używany do neta a i tak jak bym chciał pootwierać kilka okien naraz (jakieś ładne tapetki) to na kilkanascie sekund następuje zwis i zrzut z pamięci, juz przy otwarciu piereszego okna tej pamięci wolnej pozostaje mniej jak 25MB reszte pożerają programy pracujące w tle a nawięcej antyvir. Na drugim kompie w taj chwili mam 512MB ale jeszcze niedawno miałem 256Mb i przy tych 256 niestety nie dało sie grać w gierke FarCry było 10-20minut grania i następował zwis i wypad z gierki teraz przy 512 moge grać nawet cały dzień

(Neone1) #15

Pamiec nie ma tu zadnego znaczenia! komp nie bedzie sie zawieszal bo jest malo ramu!! ewentualnie by czesciej dogrywal aplikacje!!

Sproboj sciagnac bude z kompa, i przetestuj jak sie zachowuje, mozliwe ze jakis elemet sie faktycznie nadmiernie grzeje , nie musi to byc grafa czy procek ! moze mostki lub cos jeszcze.Ewentualnie sprobój go schlodzic jakims zewnetrznym wentylatorem i zobaczysz jak reaguje!

Czy te zwisy sa od jakiegos czasu ?? :smiley:

(Zbych ) #16

Można sprawdzić czy to ta gra powoduje zawieszanie sie systemu jeżeli tak to w folderze gdzie zainstalowana jest gra (np.files/Enemy Terytory)powinnien pojawić sie wpis w postaci notatnika "error" i tam powinno być opisane co spowodowało taki stan.

(Jr14) #17

Może to być wina płyty głównej lub podkręconego procka.

(Mbartek) #18

Mam windowsa XP pro 512RAM-u i procka AMD Duron 1200+ Xp na tym kompie chodzi jak burza! diabelska maszyna :evil:

(Hummit) #19

sprawdz czy wszystkie wiatraki Ci dzialaja bo moze przegrzewa sie jakas pierdola