Komp "zawiesza" sie po pewnym czasie pracy

Mógłby mi ktoś pomóc bo już nie mam siły. Poprostu po pewnym czasie wszystkie programy/okna w Windowsie (XP) przestają reagować i pokazuje sie ten niemiły napis (brak reakcji) czy coś. I Jak już to sie stanie to nie ma bata - tylko RESET pomaga. Nie wiem- mi sie wydaje, że to jakiś robak, bo jak mam Firewalla to mi chodzi git, ale on blokuje mi możliwość stawiania serwera np. do gry. Może wie ktoś jak jakikolwiek firewall dobrze skonfigurować bo ten Kirie czy jak to nie zdał egzaminu, tak samo mks firewall. trzeba kombinować jeszcze. Bede wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Może byś tak podał konfig sprzętu żeby móc ocenić na czym powinieneś sie skoncentrować przy szkuaniu błędu ?

Co do firewall’a : Kerio jest prosty w obsłudze - wystarczy odrobina chęci, a “szukajka” forumowa nie gryzie :twisted: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=kerio

[sprzęt] zwisy i/lub restarty komputera - co robić?

przydatny link - zdecydowanie warto poświęcić mu 5 minut. :wink:

przeczytaj, potestuj, odezwij się

jak ci sie kompa zawiesz,tak ze nic nie mozesz zrobic tzn myszka stoi i caly ekran jest tak jak by zamrozony, to moim zdaniem masz problem z temperatura procka, tzn albo masz tam tyle kurzu i temp jest za wysoka albo np nie dziala ci wentylator. sprawdz wnetrze kompa a w szczegolnosci wiatraki :slight_smile:

Hehe- spoko, dzięki za pomoc. Outpost Firewall jest THE BEST :]

Tyle ich miałem i ten jest najwygodniejszy- i pomógł. U mnie z prockiem raczej nie ma problemu - bardziej z zasilaczem- przegrzewa się. Raz go przeczyściłem, ale po 2 miechach spowrotem ten problem - jak zresetuje kompa to ekran jest zwalony - nie te kolory, zagubione piksle i takie tam. Znowu go przeczyszcze i znowu będzie ok na jakiś czas, a o procka nie ma się co bać, bo raz na ok. miech sprawdzam co tam sie dzieje i jak dotąd tylko raz mi paste wypaliło O.O… pozdrówka - jeszcze raz dzięki

to wymien zasilke jak najszybciej, gorzej bedzie jak go przczyscisz i niebedzie jak powinno.