Komp zwalnia przy podstawowych czynnościach

Witam mam system windows media center i od pewnego czasu zwalnia po każdej czynności typu: kliknięcie prawym klawiszem myszki, gdy chcę otworzyć jakikolwiek program, utworzyć jakiś plik na pulpicie, włączyć “mój komputer”. Trzeba poczekać jakieś 30 sekund, a później wszystkie czynnosci które wykonałem od razu w jednym momencie się wykonują. Czasami ten problem sam sie niby usuwa i wszystko jest ok przez jakąś godzinke, a później znowu sie pojawia. mam logi z SR i Hijackthis. Prosze o pomoc…

I hijackthis

jak odinstalowałeś Yahoo! to zafixuj w HJT wszytskie wpisy, a plik usuń ręcznie

Kom chodzi wolno zbędniki w autostarcie:

No zrobiłem wszystko jak trzeba, ale dalej są problemy. np. uruchamianie menu z prawego klikniecia myszki jest ok, ale jak chce włączyć jakis skrót z pulpitu, bądż jakiś program z “start” no to nie działa, trzeba czekać jakieś 20 sekund. A jeśli chodzi o uruchamianie windy, to system odpala sie szybko i nie ma co narzekać, ale usunąłem te niektóre potrzebne wpisy. Dziex za pomoc, ale czekam na dalsze wskazówki.

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 1:50

P.S. Co jeszcze zauważyłem: Jeśli mam skrót na pulpicie do jakiegoś folderu to uruchamia od razu bezproblemowo, ale jeśli chce właczyć program exe, to wtedy włąśnie czekać trzeba.

Daj nowe logi Silent + HJT

Nowe logi:

HJT

Silent

Dziś z kolei znowu miałem problemy z otwrciem zwykłych plików nawet *.jpg ja już kompletnie nie wiem co to moze być :confused: jak miałem kaspersky antivirus sie to zaczeło, pozniej próbowałem zainstalowac norton ale nic z tego nawet sie uruchomić nie chciał, a teraz mam avast.

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 10:49

p.s. po co svchostm aż 3 razy jest właczony?? Nie powinien być właćzony tylko raz?

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 10:49

chodziło o svchost.exe

Oba logi czyste.

Przejrzyj:

no wykonałem niektóre z tych czynności które adam9870 zaproponował, juz rzadziej sie zacina kompiak, ale nadal czasami sie pojawia taka sytuacja że nie robi komp nic przez 20 sekund, tak jakby explorer sie zawiesił. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś rady to proszę bardzo o pomoc. a za wczesniejsze posty bardzo dziękuję !!

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 13:39

Witam! Problem pojawił się znowu, czyli komp po kliknięciu w celu włączenia jakiegoś programu ze skrótu na pulpicie zawiesza się i dopiero po jakimś czasie ok. 30 sekund się odwiesza. Zauważyłem, że jeśli kabel sieciowy jest podłaczony to tak się dzieje, ale jeśli kabel odłącze, to wszystko jest ok. POMOCY! !!