Kompatybilność CorelDraw 11 z WinXp SP2

Witajcie !!

Dlaczego miałby nie współpracować? Współpracuje i to bardzo dobrze. Corel 11 wyświetla komunikat o możliwej niezgodności pod Win2000 bez któregoś tam Service Packa. Pod XP (także z SP2) działa bez problemu.

Niestety, nie jest to plotka, czego doświadczam w swojej firmie, a problem potwierdza pomoc techniczna Corela, zresztą zupełnie zbezradna. zaznaczam, że mam na myśli Corela 11 w polskiej wersji, do którego nie ma żadnych patchy! (są do wersji angielskiej). Problem potwierdza też dystrybutor programu, który na opakowaniu małymi literkami pisze: niekompatybilny z SP2. W przypadku naszej firmy problem pojawia size m.in. przy eksporcie do eps. Uciekaj od wersji 11, bo my wydaliśmy kupe kasy i teraz znie wiadomo, co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam

Korzystałem z 12-stki i X3 na XP SP2 i nie zauważyłem żadnych problemów :roll:

Jak widzę, co konfiguracja, to inne problemy. Używam w pracy Corela 11 z windowsem xp sp2 - i nie mam problemów.

Jeżeli używacie narzędzi Corelowskich przy eksporcie… to radzę to zmienić.

Proponuję zainstalować drukarkę postscriptów Scitex - żadnych problemów.

Dzięki za podpowiedź. Gdybyś mógł tylko trochę jaśniej, gdyż ja nie jestem grafikiem. Chodzi mi o ową drukarkę postscriptów Scitex - skąd ściągnąć i ile ta przyjemność kosztuje? Pozdrawiam

przemox pierwsze --> trzeba ściągnąć program PS Printer --> http://www.adobe.com/products/printerdr … ndows.html.

Jest to program firmy Adobe do instalacji drukarek ps.

Po drugie - polecam ściągnąć te sterowniki --> Scitex Instruments --> http://www.adobe.com/products/printerdr … inppd.html

i zainstalować wyżej wymienionym programem drukarkę Scitex Dolev800 PS L2

Ile kosztuje - nic.

Przy instalacji wskazujemy wyżej wymienioną drukarkę i kojarzymy ją z portem file. Od tej pory drukarka będzie widoczna w panelu sterowania oraz wszystkich programach.

Wielkie, wielkie dzięki. :slight_smile:

Oczywiście podałem sterowniki drukarek scitexa, ponieważ naświetlarnie, z których korzystam wykorzystują z maszyn dolev. Ale to, ważne jest dla osób siedzących w branży DTP. Śmiało możesz używać tego do robienia postscriptów. Domyślnie zapisuje on w rozszerzeniu *.prn, ale przy zapisie pliku możesz sam mu nadać inne - np. *.ps czy *.eps - nie powinno być problemów z interpretacją przez inne programy :slight_smile: