Kompatybilność podzespołów

Witam, jako że zamierzam wymienić kilka części w moim komputerze chciałem zapytać czy zestaw dobrany przeze mnie jest ze sobą kompatybilny.

:arrow: Co zamierzam kupić:

Procesor

Płyta główna

Pamięć RAM

:arrow: Co już posiadam:

Karta graficzna- R6850

Chłodzenie Procesora- SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz- OCZ ZS 550W

Dysk Twardy- Samsung HD502HJ

Obudowa- ModeCom Dragon - wymieniona w późniejszym czasie

Czy wszystko będzie ze sobą kompatybilne ? Czy kupić jedną kość 8GB czy lepiej dwie po 4GB( Jaka jest różnica w wydajności) ? Czy na takim zestawie podkręcę tego I5 do jakiś 4GHz ? Czy zasilacz da radę ?

Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam :slight_smile:

wszystko pasuje

lepiej kupić dwie kości niż jedną 8gb

bez problemu podkręcisz kompa do 4ghz

możliwe że zasilacz nie da rady - loteria.

Bez problemu.

Jeśli chodzi o ASRock P67 PRO3 to niektórzy po zaktualizowaniu biosu (do wersji 3xx) mają problemy z podkręcaniem.

Bez problemu.

Płyte bierz z końcówką B3 tj. AsRock P67 Pro3 B3

zasilacz teoretycznie da rade bo jest markowy i sprawdzony.

Czy podana przeze mnie płyta jest we wspomnianej przez użytkownika guucio rewizji B3?

Czytałem, że jest kilka wersji tej płyty, z 8,5 i 4 fazowym zasilaniem. I tu rodzi się kolejne pytanie, ile faz zasilania ma płyta podana przeze mnie ?

I jeszcze co do RAMów, czy jest jakaś zauważalna różnica w podkręcaniu/ graniu między dual channel (dwoma kośćmi), a single (jedną kością) ? Czytałem, że różnica jest w skali błędu pomiarowego, ale wolę się upewnić.

Czyli rozumiem, że jeśli nie zaktualizuję biosu to wszystko powinno być w porządku?

Powinna być w rewizji B3 (poprzednie serie zostały wycofane), jak chcesz się upewnić to napisz do nich maila.

Ciebie powinna interesować

Przeczytaj post użytkownika R4zen [http://forum.pclab.pl/topic/703069-Asrock-P67-Pro3-S3-czy-B3/page__p__9450595entry9450595](http://forum.pclab.pl/topic/703069-Asrock-P67-Pro3-S3-czy-B3/page p 9450595)

Pamięci bierz z nizszym CL Corsair DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMS3

Dodane 29.01.2013 (Wt) 8:22

Kilka razy spotkałem spotkałem się z tym problemem na forum pclab oraz jak-podkrecic-prawidlowo-podkrecic-intela-2500k-t514906.html