Kompilacja kernela nie tylko dla mnie - problem z oldconfig

właśnie :frowning: :frowning: jest pewien kernel… którego konfiguracja jest magiczna… nazywa się on low-latency… próbowałem skompilowac kernel w tak aby chodził równie fajnie ale… niestety nie udało mi się spłodzić tak fajnej konfiguracji… :drinking: postanowiłem wziąść kernel z (chyba pierwszej wersji) ubuntu studio i go zainstalować na ubuntu 8.04 i skompilować 2.6.27.6 wg. konfiguracji właśnie low-latency (wersja 2.6.20)… problem wygląda następująco… gdy zajrzałem do konfiguracji kernela w katalogu /boot nie było ustawionych baaardzo wiele rzeczy (i tu pojawiła się juz moja wczesniejsza obawa) chodzi o architekturę procka itp. chciałbym aby kernel nie był tylko na mojego kompa… chciałbym wrzucić go na bloga, wysłać kilku osobom i takie tam… ale się nie da chyba(tak mi się wydaje) ponieważ mimo wybrania starej konfiguracji pojawiają się istotne pytania… więc… mylę się czy nie mylę? oto jest pytanie… :hmmm:


tzn. bo ja go chcę jako gotowca łatwego w instalacji (tj. .deb) aby przy instalacji nie było kłopotu… tzn. ja wiem jak do deba się kompiluje problem jest z konfiguracją ;(

skopiuj .config z tego z ubuntu studio…

no właśnie na płycie jest gotowa paczka deb z kernelem… tu ubuntu studio oparte jest o 7.04… config mam w katalogu /boot w moim kompie… i w pewnych miejscach jest po prostu “is not set” czyli nieustawione… i właśnie m.in. o to dopytuje się nowy kernel przy kompilacji… tzn. problemem nie jest to że cośtam jest nieustawione tylko to że kernel może nie pójść na innym kompie…

oto ten config: http://rapidshare.com/files/164281772/config-2.6.20-15-lowlatency.html

tzn. dokonfigurowanie nie jest problemem tylko to że wydaje mi się (mylić się mogę) ale kernel może nie chodzić na innym sprzęcie…

Nie chce mie się patrzeć na ten .config, ale jeśli masz paczkę deb z kernelem to po co chcesz go kompilować?

chciałem nową wersję… wiem xD mam dziwny kaprys :roll:

ale jak coś, dzięki za odpowiedź ^^


edit: no właśnie jestem gapa… nagłówki do starego się nie instalują… jest jakiś błąd…więc myślałem że kompilacja m.in. do nowej wersji się przyda ;]