Kompleksowa budowa sieci i ogólnie IT w małej firmie - Jaki serwer do małej firmy? NAS + NEWCLOUD + POCZTA + WWW?

Na tym qnapie na atomie możesz postawić wirtualkę, która z jakiegoś powodu ma chodzić 24h/dobę a nie chcesz wstawiać kolejnego zjadacza prądu. Mnie się przydaje w domu bardzo. W firmie mam odrobinę poważniejsze maszyny (nie mam zamiaru się przechwalać, nie tędy droga, ale odrobinę poważniejsze, niż 2xXeon i 200GB Ram), ale znowu - mieszasz świat dużych firm z małymi.
2xXeon i 200GB ram :DD Zaleciało media ekspertem :smiley: dysk 1 tera, grafika 200 tylko 2000zł :smiley:
2xXeon to zarówno może być E3-1100 jak i Platinum 8260. Skoro porównujesz z Atomem, to rozumiem, że masz na myśli tego pierwszego? :smiley:
Dlaczego nie kupisz ot tak goldów?

P.S. mój domowy nas ma więcej ramu, niż Twój serwer testowy - może tutaj leży główny problem?

Pdi90: przy dyi punktem serwisowym jesteś Ty, przy qnapie/synology aktualizacje dostajesz w pakiecie, a i przy okazji trochę dodatkowych funkcjonalności.

Wybór między ARMem i C2xxx to trochę jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą. ARM to ARM, a C2xxx miało problemy konstrukcyjne (podobno rozwiązane w obecnych modelach).

Osobiście wolałbym Synology na Intelu. Poza tym mam podobne Synology i nie ma większych problemów.
Gdzie jest gardło? Jeśli Synoolgy miałoby coś pakować samo z siebie, to lepiej zainwestować dyi. O VMkach też lepiej zapomnieć. Soft jest ok, jeśli miałby być tylko pod udostępnianie plików. No ale włącza się i się zapomina, to jest duży plus.

A co poleciłbyś do 5-6k jeśli chodzi o Nasa?

Noo na 8 dysków 3.5 cala to masz w sumie niewielki wybór. Rack, czy tower?
Synology to chyba tylko RS1219+
Qnap - TS-853BU-4G
W obu przypadkach na dzień dobry więcej ramu, jeśli chcesz korzystać z wirtualek.

Na 8 dysków Synology 1219+. Ale moim zdaniem nie nadaje się na poważną wirtualizacje.

Jeżeli potrzebna jest większa moc, to serwer Supermicro. Ale wtedy jest 6 zatok dyskowych i trzeba sobie to utrzymywać.

W zasadzie nic ciekawszego nie znalazłem w tym przedziale.

Nienienie, nigdy supermicro :slight_smile: Problem ze sterownikami, problem ze wsparciem. Nie ma sensu. Nie do firmy.

Może lepiej kupić jakąś rozsądną mobo z tanim ryzenem, np. 1600, do tego kontroler raid sas, i 32gb ram ecc. Resztę części wykorzystać tych co są i nie bawić się w koszty skoro nie jest wymagana 100% niezawodność? Bo rozumiem, że jak się wysypie i będzie kontroler z bateria to dane nie pójdą się czochrać w razie awarii?

You made my day :smiley:

Szacun, mój szef podchodzi tak samo. Jednak bez wydajnych i niezawodnych narzędzi, nie można wymagać wydajności od pracowników. Rozumiem, że koszty, ale to inwestycja w całą firmę.

Powiem tak, jeśli masz wątpliwości, pogadaj z kimś kto Ci to zaprojektuje za rozsadne pieniądze. Z chęcią bym się tego podjął, ale mam wystarczajaco dużo projektów na głowie, więc nie chcę dokładać sobie pracy, gdybym miał podejść do Twojego postu komercyjnie poza forum.