Kompletna zawiecha

(Snupi00) #1

Siemqa...

Wczoraj z moim kompem stała się rzecz bardzo straszna...kompletna zawiecha kompa ekrran niebieski klawiatura migała tymi swoimi zielonymi diodami myszka nie reagowała nie bylo innej możliwości resetuje kompa przyciskiem w obudowie i patrze a tu...szkoda gadać dysk C i E puste bez żadnych plików ale odziwo dyssk D cały i zdrowy... Co mogło być przyczyną tego dziwnego formatu?? A co najgorsze na dysku E były bardzo ważne dokumenty np z banku czy praca magisterska mojej mamy. Na drugim kompie znalazłem jakiś program do odzyskiwania danych uruchomilem go spod dosa i nic...nic nie da się odzyskać masakra już jestem umowiony ze sklepem, który zajmuje się odzyskiwaniem danych jutro przyniose im dysk i się okaże co z niego zostało - czy coś odzyskam:D

Heh ale najważniejsze pytanie dlaczrgo tak sie stało?? wirus?? wątpie gdyż mam Kaspersky AV - uznawany za jednego z lepszych programów...

(Myfree) #2

Może został użkodzony dysk fizycznie(Np.prez nadmierne namagnesowanie)?? :smiley: :-o

(Snupi00) #3

Gdzie tam jakie namagnesowanie nic nie mam w pobliżu od czego mogłoby się to stać

(JNJN) #4

Dysk jest takim urządzeniem,które w każdej chwili może ulec uszkodzeniu i nieraz bez przyczyny:

przepięcia w sieci

kiepski zasilacz

szkodniki

przgrzanie

uszkodzenie mechaniczne

uszkodzenie elektroniki dysku

inne

Więc zawsze należy mieć kopie ważnych danych.