Kompletnie uszkodzona partycja

(Eu08) #1

Witam!

W ostatnim czasie siadło mi coś w dysku i system nie mógł się zbootować i nie widział wszystkich partycji. Chyba wypróbowałem wszystkich dostępnych w Internecie sposobów i żaden nie pomógł, konieczne było wykonanie formatu. Nie zaskoczyło mnie że płytka z Windowsem 8 nie widziała wszystkich partycji wiec na kompie brata za pomocą programu EASYUS Partition Master sformatowałem partycje C: a dwie pozostałe przeniosłem jakby na koniec dysku by nie było pustych przestrzeni. Niestety przez nieuwagę, brat wyłączył zasilanie podczas tego procesu i jedna z dwóch partycji mimo że była widoczna, to nie było do niej dostępu. Po powrocie do domu postanowiłem wgrać WIN8 na pustą przestrzeń po dawnym C: i potem coś pomyśleć co z tą uszkodzoną. Podczas pierwszego uruchomienia system samoczynnie przeprowadził naprawę dysku co przyniosło mi nadzieję, lecz efekt jest taki, że teraz są tylko dwie partycje - nowa C: a druga jest kompletnie niedostępna, a 1TB zdjęć, dokumentów i filmów szlag trafił.

Czy jest szansa na odzyskanie danych, najpiękniej by było jakby nie trzeba było przeprowadzać odzyskiwania w taki sposób, że wszystkie pliki ze wszystkich folderów są w jednym miejscu.

Pozdrawiam!

(JNJN) #2

Podepnij dysk do innego kompa i zabawa w odzyskiwanie danych - raczej nie kombinuj za dużo, bo stracisz dane?

Wrzuć screen całego smart dysku z HD Tune 5.50, opcja health.

(Nexu) #3

Jeśli dysk nie jest uszkodzony i tylko partycja się rozjechała wystarczy dobry program do odzyskiwania danych i drugi komputer. Nie próbuj stawiać na tym dysku na nowo OSa, żeby nie nadpisać danych.

Popróbuj różnych programów, ja przy odzyskiwaniu danych przepuszczam dysk przez 2-3 programy. Osobiście polecam GetData Back from NTFS ma najwiękrzą skuteczność inne to TestDisk lub Recuva.