Komprecja PDF Adobe Acrobat 8 Professional

Witam serdecznie mam pewną zagadkę której nie umiem rozwiązać.

Dostałem od jednej firmy maly katalog 60 stron (30 rozkładówek) w formacie PDF chcą abym przerobił tego PDF tak aby na jednej rozkładówce widniała tylko jedna strona (obecnie jedna rozkładówka to 2 strony katalogu). Pierwotny plik który dostałem zajmuje 5,18 MB. Odpaliłem go, otworzyła sie przeglądarka adobe dałem PLIK ZAPISZ JAKO wybrałem JPG (zapisały sie pliki o rozmiarach 2563x x1274 biała czcionka na czarnym tle strasznie straciła na jakośći podczas takiego zapisu ;/ podobnie szara na białym tle istnieje moze jakas inna forma zapisu ktora nie zapsuje tak tekstu ? ) Drugie pytanko ciekawi mnie jeszcze bardziej pliki o rozmiarach 2563x1274 srednia ich waga to ok 170 KB ja rozcinając obrazek na pół dając jakość 5 w Photoshopie przy zapisie wychodzi mi 180 KB jak dam na jakość 1 to fatalnie to wychodzi ale wtedy moge uzyskać efekt 120 KB. Jak sobie z tym poradzić ? Bo dając pliki po ok. 180 KB to przy złożeniu wychodzi mi pdf ważący 17 MB a to już nie nadaje sie na ofertę wysyłana pocztą elektroniczną.