Kompresja filmów HD

Witam

W jaki sposób najprościej dodać do filmu w jednym z popularnych formatów napisy w dwóch językach (czy konwersja do MKV to najlepsze wyjście?) a później skompresować go (720p) tak aby nie było dramatycznego spadku jakości, a 1h zajmowała mniej niż 1GB?

Napisy chcesz wbudowane, czy takie osobno (np. w .srt)?

Wbudowane, w jednym pliku z filmem

_ Wikipedia prawdę Ci powie. _

Poczytaj i wybierz najlepszy dla siebie.

qwerty314 , to może cię zainteresuje ciekawa funkcja ALLPlayera która pozwala zapisać w dowolnym pliku napisy w kilku językach i swobodnie się między nimi przełączać a nawet odtwarzać bez napisów mimo że są one w tym pliku.

To jest coś podobnego do tego co oferuje format mkv tyle że działa to z każdym formatem bez konwersji, nawet z powodzeniem zapisało to napisy w zwykłym pliku mp3.

Oprócz napisów można w ten sposób przechowywać w pliku również okładkę lub klatkę z filmu, opis funkcji jest tu: http://www.allplayer.org/pl/allcontainer

Interesujące, ale czy taki film będzie działał w też innych programach, czy tylko w ALLPlayerze?

Sam film będzie działał w każdym programie w taki sam sposób jak przed wpisaniem do niego napisów.

Napisy w tym pliku będzie widział niestety tylko ALLPlayer, ale daje on możliwość ich wyciągnięcia i zapisania do osobnego pliku żeby mogły być wyświetlane przez inne programy.

W takim razie wydaje mi się że lepszy jest jednak MKV, który jest widziany przez większość programów. Ktoś mógłby mi polecić program umożliwiający kompresję video, konwersje na mkv i dodanie napisów?

qwerty314 , napisy do pliku mkv można dodać narzędziem MKV Tools a konwersji możesz dokonać większością konwerterów np. tym: http://www.allconverter.org/

Zdecydowanie tak.

MKVToolnix (mkvmerge GUI) 4.6.0

http://www.videoaudio.pl/forum/matroska-mkv-f16.html

Dzięki