Kompresowanie plików - wpływ na pliki

Z powodu małej wolnej przestrzeni na dysku użyłem (nieświadomie skutków) opcji kompresowanie plików.

Dzisiaj zobaczyłem, że niektóre pliki są zaznaczone na niebiesko.

Mam na dysku dosyć ważne pliki PSD, które również są niebieskie. Czy wpływa to w jakiś sposób na jakość plików graficznych, muzycznych lub video?

Jakie pliki można a jakich nie powinno się kompresować?

Nie wiem czy wybrałem dobry dział. Jak nie to z góry przepraszam.

Nie ma to żadnego wpływu na jakość plików. Na niebiesko zaznaczone są właśnie pliki skompresowane.

Od czasu jak Windows ma tę funkcje uzywam jej bez zadnych skutków ubocznych. Kompresja ta polega na tym ze system kompresuje bezstratnie wszystkie pliki w locie. Zyskujemy kilka GB wolnej przestrzeni w przypadku partycji z systemem, programami, a sporo mniej jesli chodzi o dane typu mp3, jpg, avi, zip bo tego zwyczajnie skompresowac się nie da. Kompresja w systemie nie jest najmocniejsza ale dzięki temu system pracuje nieznacznie wolniej.

keid

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przy kompresji w plikach nie zmienia się nic.System jak i inne programy odczytują pliki skompresowane jak zwykłe pliki. podobno pliki skompresowane działają trochę wolniej, ale przy dzisiejszych procesorach wychodzi że szybciej bo dysk nie musi tyle wczytywać, a dla procesora to już nie problem. Ja mam prawie cały dysk skompresowany i nic się ni dzieje nietakowego. Jedynie ilość wolnego miejsca się zwiększa.