Kompter dla grafika oraz do obróbki filmów. Budżet 3500 zł

@Phenom,co ty gadasz?Może jeszcze klimatyzator?Weś takie historyjki to se dla dzieci z podwórka możesz mówić… :x :expressionless:

no taa, to trzeba sie najlepiej do elektrowni podlączyć… :expressionless:

Przepraszam, czy ty myślisz, że peryferia ciągną Bóg wie ile?! :x Jeden dysk ciągnie ok 9-10 W w stresie. Wiatraczki pewnie wszystkie w kompie ciągną pewnie do spóły 20W (i tak pewnie zawyżam).

Scorpio , Phenom , proponuje wyzywać się w innym miejscu. Posty kosz.

Po co? Zapytaj na forum graficznym po co grafikom DTP 8GB ram?

Dam ci przykład:

Masz otwarty dokument w InDesignie, niech będzie katalog 64 stron z okładką, tam zdjęcia, tła, czcionki, pewnie wektory. Oprócz tego masz otwartego PSa, Ilustratora, Acrobata i prawdopodobnie Distilera, oraz masę innych programików o których nie pamiętasz. Wiesz ile zajmuje tło A3doA4 z 10 warstwami i efektami, plus jakies maski w 300dpi? 600-800MB, załóżmy że do każdej rozkładówki masz 1 tło i musisz je edytować. Do tego powycinane zdjęcia…

Albo robisz baner 3000x4000mm 250dpi, wszystko w Photoshopie, przy 3,2GB ram temp ma wtedy jakieś 7GB, więc 8GB to wcale nie jest za dużo.

Nie mów o czymś o czym nie masz pojęcia, bez obrazy.

I po co im ciche dyski. Dysk nie musi być cichy w DTP, musi być pojemnny.

1000W - ja bym wolał mieć trochę zapasu mocy, na podłączenie dodatkowych kart, kamer i innych badziewi. Może walnąłem bzdurę, ale nie aż taką.

LOL Z ilością ramu jeszcze się zgodzę, ale ostatnim zdaniem mnie rozbawiłeś. Trochę zapasu, czyli ile? 700W?

Pośmieję się z tobą :wink: Gafy się zdarzają każdemu ;] Nie wszyscy umieją się do nich przyznać. Możliwe że 500-650 wystarczy.

Dalej zapasu będzie tyle, że można by podłączyć GTX-a 280.

Lepiej mieć 100W więcej niż 1W za mało i komp się wyłączy, niszcząc całą prace jaką wykonałeś.

Najlepszym wyborem zasilacza będzie Enermax MODU82+ 625 W - jeden z najlepszych na rynku! !!

napisałem jeden z … , czyli nie jest najlepszy! !!

  • Zabezpieczenia : OCP, OVP, UVP, OPP, OTP i SCP

  • ATX 2.3

  • DXX Ready - złącza PCI-E 2.0 (6+2 pin)

  • Gaming Ready - ATX 2.3 obsługuje Intel® Core 2 Duo™/Quad™/Extreme™, AMD® Athlon™ 64X2/X4 Phenom™ oraz SLI i Crossfire - Sprawność 82-88%

  • Zgodność z wymaganiami ENERGY STAR® 4.0, Blue Angel oraz 80 PLUS®

  • Zaawansowane filtrowanie elektromagnetyczne (zgodne z CE EMC EN61204-3) RoHS

  • Automatyczne przełączanie 100-240V

  • Odpinane kable

I sam się schowaj z Q-Tec 300W :lol: :stuck_out_tongue:

Ale ty masz problemy #-o

Wszystko stanęło na zasiłce, więc zamiast tam jakiegoś jednego z najlepszych na rynku rumuńskim, powiedzmy, że do tego zestawu styknie

Corsair CMPSU-650TXEU 650W

albo nawet ten

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Wystarczy 520W… :slight_smile:

NO Corsair CMPSU-520HXEU 520W będzie ok!

W tym miesiącu się wymieni, bo kasy nie mam, gdyby nie to, to już dawno byłby to modecom MC-350… Ale ja już osobiście zrobiłem spięcie na tym zasilaczu i nic mu nie było. Zamiast tego listwa się spaliła :evil: