Komputek widzi inny procesor

Mam stary sprzęt :

Intel Pentium III, 450 MHz (SLOT1)

Płyta główna ECS P6BAT-Me

VIA VT82C693 Apollo Pro Plus

Niedawno sobie kupiłem nowego procka P3 600EB MHz i jak go podłączam to komputer mi widzi 450E, i niewiem o co chodzi… :frowning: Prubowałem nawet podkręcić go żeby wyszło 600 ale wtedy komputer się nie włączył(mam tak jak podkręce za dużo. Po 15min sie włącza na zwykłym taktowaniu)

Pomużcie! Z gory dziękuje :slight_smile:

Należy zaktualizować BIOS by procesor był prawidłowo rozpoznany

Już zaktualizowałem do chyba najnowszej wersji jaka jest. Ale czytałem na innych forach że ta płyta głowna żeby odczytać procka musi mieć starszego biosa a ja nie probowałem na starszym…:confused:

Nie wydaje mi się, że starszy BIOS mógłby rozpoznawać procesor lepiej niż BIOS nowszy :slight_smile:

Może trzeba pobawić się z modyfikowanymi biosami? Szukałem rożnych biosow ale nic nieznalazłem…:confused: A możliwe że są jeszcze nowsze biost od tego co mam. Pomoże ktoś poszukać?? :frowning:

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 13:40

“Typ BIOS’u Award Award Modular BIOS v4.51PG”

“Informacja z BIOS’u Award P6BAT-ME Ver 5.5 06/22/2000”

Sprawdziłem informacje na EVEREST’cie

Może masz źle ustawione zworki na płycie, albo opcje w BIOS-ie. Sprawdź dokumentację płyty głównej i procesora, ustaw odpowiednie dla tego procesora częstotliwość szyny i mnożnik.

Procesor pracuje na FSB 133 - czy płyta takie FSB obsługuje,przestaw zworki na płycie lub opcje biosu.

Ma być dla tego procka mnożnik 4.5 x FSB 133 =600.

Poczytaj instrukcję do płyty głównej.

Ale wygląda że Twoja płyta nie obsługuje procków z FSB133.

TU

Twoja płyta obsługuje procki z max FSB 100Mhz

P3 600EB z koncowką EB procek pracuje na FSB 133Mhz i tu może być problem że na tej płycie nie będzie chciał chodzić z takim taktowaniem.

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Support/CPU_Support.aspx?DetailID=202&MenuID=48&LanID=0

Niemam instrukcji do tej plyty glownej… :frowning: Niewiem ktore zworki zmienić ani jakie opcje ustawić… :frowning: Może poprostu zmienić mnożnik albo sprubować z modowanymi biosami?

Mnożnik ma zablokowany - jak płyta nie obsługuje takich procków i FSB 133 to nic nie zrobisz.

Będzie chodził jako 4.5 x 100=450

Masz wykaz procków jakie płyta obsługuje to kup najszybszy jaki wejdzie na płytę, a te sprzedaj.

OTy-kosmos.

JNJN