Komputek widzi inny procesor

(george32801) #1

Mam stary sprzęt :

Intel Pentium III, 450 MHz (SLOT1)

Płyta główna ECS P6BAT-Me

VIA VT82C693 Apollo Pro Plus

Niedawno sobie kupiłem nowego procka P3 600EB MHz i jak go podłączam to komputer mi widzi 450E, i niewiem o co chodzi... :frowning: Prubowałem nawet podkręcić go żeby wyszło 600 ale wtedy komputer się nie włączył(mam tak jak podkręce za dużo. Po 15min sie włącza na zwykłym taktowaniu)

Pomużcie! Z gory dziękuje :slight_smile:

(MarS) #2

Należy zaktualizować BIOS by procesor był prawidłowo rozpoznany

(george32801) #3

Już zaktualizowałem do chyba najnowszej wersji jaka jest. Ale czytałem na innych forach że ta płyta głowna żeby odczytać procka musi mieć starszego biosa a ja nie probowałem na starszym...:confused:

(MarS) #4

Nie wydaje mi się, że starszy BIOS mógłby rozpoznawać procesor lepiej niż BIOS nowszy :slight_smile:

(george32801) #5

Może trzeba pobawić się z modyfikowanymi biosami? Szukałem rożnych biosow ale nic nieznalazłem...:confused: A możliwe że są jeszcze nowsze biost od tego co mam. Pomoże ktoś poszukać?? :frowning:

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 13:40

"Typ BIOS'u Award Award Modular BIOS v4.51PG"

"Informacja z BIOS'u Award P6BAT-ME Ver 5.5 06/22/2000"

Sprawdziłem informacje na EVEREST'cie

(Zhao Zhuxi) #6

Może masz źle ustawione zworki na płycie, albo opcje w BIOS-ie. Sprawdź dokumentację płyty głównej i procesora, ustaw odpowiednie dla tego procesora częstotliwość szyny i mnożnik.

(JNJN) #7

Procesor pracuje na FSB 133 - czy płyta takie FSB obsługuje,przestaw zworki na płycie lub opcje biosu.

Ma być dla tego procka mnożnik 4.5 x FSB 133 =600.

Poczytaj instrukcję do płyty głównej.

Ale wygląda że Twoja płyta nie obsługuje procków z FSB133.

TU

(Zbych ) #8

Twoja płyta obsługuje procki z max FSB 100Mhz

P3 600EB z koncowką EB procek pracuje na FSB 133Mhz i tu może być problem że na tej płycie nie będzie chciał chodzić z takim taktowaniem.

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Support/CPU_Support.aspx?DetailID=202&MenuID=48&LanID=0

(george32801) #9

Niemam instrukcji do tej plyty glownej... :frowning: Niewiem ktore zworki zmienić ani jakie opcje ustawić... :frowning: Może poprostu zmienić mnożnik albo sprubować z modowanymi biosami?

(JNJN) #10

Mnożnik ma zablokowany - jak płyta nie obsługuje takich procków i FSB 133 to nic nie zrobisz.

Będzie chodził jako 4.5 x 100=450

Masz wykaz procków jakie płyta obsługuje to kup najszybszy jaki wejdzie na płytę, a te sprzedaj.

(JNJN) #11

OTy-kosmos.

JNJN