Komputer do gier ok. 4000 zł

Witam,
prosiłbym o pomoc bo dawno wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy do gier. Mam pytanie czy byłby ktoś w stanie złożyć dla mnie samą jednostkę stacjonarną do gier za około 4000 zł (cenna może być lekko wyższa jeżeli będzie taka potrzeba)?

Dziękuje oraz pozdrawiam
M

CPU:Amd Ryzen 3600 880zł lub AMD 3600x cena 1050zł
GPU:Grafika rtx “SUPER” 2060 EVGA / ASUS lub ZOTAC cena około 1850-2000zł
RAM: Patriot albo kingston 2x8GB cena około 370zl
PSU: Seasonic FOCUS Plus Gold 650 400zł
MOBO: ASUS lub Gibabyte :450z
Buda na przykład taka z Silentium SPC230 190zł
Dysk: Samsung 970 EVO m.2 360zł

Takie ceny mniej więcej są na rynku jak patrzyłem.
Sklepy dobre i godne do zaufanie Agito/Proline
Omijać przede wszystkim x-kom/Morele.

Cena za zestaw 4.6k+
w przypadku zakupu u jednego producenta warto napisać na priv czy jest szansa na jakaś zniżkę :slight_smile:

Troche na niektórych częściach pojechałeś, zasilacz lepszy to Ok, ale 400 zł? Dodatkowo między RX 1660TI i 2060 wielkiej różnicy nie ma, poza brakiem raytrackingu, który na tak słabej karcie nie działa, a cena 50% mniej.:slight_smile:

No właśnie wszystko ok tylko ten RTX nie wiadoma taka jak z tym ray-tracingiem
Jeśli ktoś jest zapalonym to osobiście wolał bym pójść w 2070 albo kupić inny model bez RT za 30-50% ceny mniej jak sam wspomniałeś ale to już będzie nieco większy budżet.

Reszta podzespołów jak najbardziej na miejscu sugerowałem sie limitem ceny na zestaw 4k~ zachowując przy tym dobrą reputacji firm nie wsadzając w to żadnych crapów co padają na dniach typu Seagate czy Adata.

Wg mnie koniecznie w tej cenie Radeon 5700

1 polubienie

Radeony sie nie nadają są strasznie głośne i rozrzut FPS mi sie nie uśmiecha…
Były czasy gdzie intel był w prockach mocniejszy a amd słaby role sie odwróciły dlatego oferuje procki AMD zamiast intela…

Nie jestem fanatykiem tylko konsumentem co kupuje po prostu lepszy model
Niestety w przypadki grafik AMD nadal kicha… a szkoda bo konkurencja by sie przydała i to obu stroną na rzecz nas ofc konsumentów.

@anon7248146 No i jednak ten RTX jest nieco wydajniejszy bo jak patrzyłem po testach to jednak różnica jest odczuwalna przy 1000p ujdzie, ale przy 1440p będzie boleć


Choć przy niektórych tytułach nawet 2060 oberwie :slight_smile:

A grafike warto brac nieco mocniejszą bo należy brać uwage że to dane obecnie/przeszłe gry.
a na pewno kompa nie kupuje na teraz tylko też żeby za pare lat nadal w coś pograć w miarę godnie :slight_smile:
I czasem lepiej dołożyć te 300-400zł niż kupować za 1-2 lata kolejną grafike za 2 klocki.

Ja osobiście poszedł bym w 2070 super, ale to wtedy komp przekroczył by ustalony budżet.

Nic nie napisałeś o systemie czyli jak rozumiem nie zawiera się w cenie zestawu.
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/3791ppz9s

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold]
  • Dysk SSD ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
  • Pamięć RAM DDR4 Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR5 TG
  • Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen AMD Ryzen 5 3600
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO MAX

Jeżeli możesz dołożyć to warto wybrać wydajniejszą kartę graficzną Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2X OC 6GB GDDR6

Witam,
dziękuję za miły odzew i pomoc. Zgadza się, jednostka bez systemu ma być zakupiona.
Pozdrawiam
M

Tak jak pisałem post wyżej ostrzegam przed zakupem w sklepie x-kom czy morele…
Gigabyte nie jest dobrym referatem, a dyski adata padają jak muchy… jedynie tylko Seagate jest gorszy ale to też nie jest dobre pocieszenie.

Zasilacz proponuje z Seasonica podobne ceny a jakość wykonania zdecydowanie lepsza i polecam 650W+ niż 550 co prawda do grafiki wystarczy przy tym zestawieniu, ale gdy przyjdzie czas upgrade będę brakować tej mocy. 2 sprawa warto mieć w zapasie trochę więcej mocy by zasilacz nie pracował 100% tylko 75% co wpływa na kulturę i żywotność pracy. I szkoda by wydawać za 2-4 lata kolejne 400zł na zasilacz bo nie chciało wydać się tych 50zł przy 1 zakupie.

Dużo osób chwali chłodzenie Gainward

Jak dla mnie to zestaw powinien być taki, RTX 2060 to strzał w kolano w tej cenie:
https://www.morele.net/inventory/info/46c123e6/

Fakt, według gier Radek będzie gdzieś na poziomie 2060 Super, czyli lepiej.

GPU za 1850-2000 RTX 2060 SUPER ??? Hahahaha ! Kpisz czy o drogę pytasz ??? Ta karta nie jest warta więcej niż 1500 zł… Za 1900-2000 zł jak dobrze poszukasz dostaniesz Sapphire RX 5700 XT Pulse który zjada tego RTX-a i wypluwa …

Taki secik: https://www.x-kom.pl/lista/k0dh73ntn

Bardzo dziękuję za pomoc.
Temat do zamknięcia.

A konkretnie dlaczego?