Komputer a pendraive różne typy plików

Witajcie, nie wiem czy to tu powinnam postawić pytanie, ale się odważyłam.

Przez przypadek zostawiłam pendraive w USB. Dziś wystartowałam kompa i mam komunikat, że dysk wymienny ma FAT 32, a kompa mam ustawionego na NTFS . Nie pogryzą sie? Czy można zmienić typ plików na pendrive?

  1. Nie, nie pogryzą się

  2. Można zmienić

To nie jest typ plików,ale system plików,w jakim działa pendrive,zmiana systemu plików w przypadku pendrive 2 GB nic ci nie da,w FAT 32 pojedynczy plik może mieć rozmiar max 4 GB,zmiana,właściwie formatowanie w nowym systemie plików jest sensowna dla pendrive 8 GB i wyżej przy przenoszeniu plików powyżej 4 GB,pendrive się nie uszkodził,jest fabrycznie sformatowany w tym systemie plików.W komputerze masz dysk NTFS - 64 bitowy system plików znoszący ograniczenia zapisu dużych plików,masz np. film zajmujący 7 GB to na dysku NTFS zapiszesz go bez problemu,co w FAT 32 jest niemożliwe,mimo,że masz miejsce,wtedy ten film możesz zapisać w dwóch częściach 2*3,5 GB

Jak zmienić?

Dodane 03.11.2010 (Śr) 13:52

Rozumię mam dać sobie spokój

Da się przez formatowanie z utratą danych z pendrive,ale dla twojej pojemności to jest bez sensu,i tak nie zapiszesz pliku ponad 4GB,bo nie ma miejsca

kalina , zacznij używać z łaski swojej wyszukiwarki. Ileż można wałkować to samo?

search.php?keywords=zmiana+fat+na+ntfs&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

zmiana-fat32-ntfs-bes-formatowania-mozliwe-t282914.html

i wiele innych.