Komputer a upały

Witam!

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NS Series

Temperatury:

Płyta główna 25 °C (77 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

WDC WD400BB-00FRA0 44 °C (111 °F)

Wentylatory:

Procesor 6250 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+3.3 V 3.06 V

+12 V 11.65 V

DIMM 2.58 V

Debug Info V 62 A1 BF CD B6 B3 D5 BB (77)

Debug Info T 25 41 09

Warunki: zamknięta obudowa,uruchomione programy w tle:Avast,Sygate firewall,Everest…no i oczywiście Opera… :slight_smile:

Jaki mam zasilacz to nie wiem, ale sprawdze to przy najbliższej okazji…napewno 350 W !

Mam procesor typu BOX,czyli fabrycznie zamontowany wentylator.

W stresie(uruchomione gry 3D temp. procesora dochodzi do 60*C, a dysku twardego do ok.48-49*C

jak sie mam na zapatrywać?Wiem, przy otwartej obudowie temperatury rzeczywiście spadają o ok. 10*C(sprawdzałem to)ale za to proc strasznie sie kurzy.

??? :slight_smile: Co poradzicie? :?

Pozdrawiam!

wszystko w porzadku otwórz obudowe ja otworzyłem i troche chłodniej

No to jeszcze czekasz? Bierz się za porządki :wink: Pozdejmuj wiatraczek,radiator, przesmaruj procka pastą termoprzewodzącą, odkurz reszte podzespołów. Możesz kupić wentylki i zainstalować je w budzie, ale wtedy buda musi być zamknięta :wink:

ps.

:x

za dużo, załóż sobie wentylatorki 80x80mm na obudowie jeden wciaga z przodu a z tyłu wyciąga, ewentualnie zmiana coolera, bądź wymiana pasty termoprzewodzącej

Ale jemu chodzi o to że przy otwartej obudowie sie wszystko szybciej kurzy

:slight_smile: ok…ale szybka odpowiedż

No dobrze, to mogę zrobić zaraz,ale tak na przyszłość(w przyszłym roku mogą być podobne upały) ? ,wymiana wentylatora,a może jakies dodatkowe wiatraki, w obudowie?,z tyłu?,z przodu?.. :? :slight_smile:

Hmm… :frowning: pasta termoprzewodząca,rozbieranie wentylatora…łatwo wam napisać…trzeba to umieć zrobić… :frowning:

Pozdrawiam :slight_smile:

a ja proponuje przykleić temat …

“komputer w upalne dni” czy coś podobnego ? :stuck_out_tongue:

i opisać w nim jakie temperaturki są ok dla kompa i co robić jeśli są za wysokie …

bo dziennie jest kilka tematów na ten temat :?

co modzi/admini na to ?

a co inny użytkownicy forum na to ? :stuck_out_tongue:

jeśli są za to zrobie taki temacik :stuck_out_tongue:

bo przecierz ileż można pisać to samo :slight_smile:

:? wiem…wiem Sorry… :slight_smile: …no jest problem to się pisze… :-)…komputery sie grzeją… :slight_smile:

Dzięki za odpowiedż :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059 to jest podwieszone

zreszta każdy ma troszkę inny problem nie każdy proc i dysk czy grafa sie tak samo grzeje itp itd ale chcesz to pisz :slight_smile:

author_vision a czy nie pomyślałeś, że każdy ma innego kompa, inny proc i co chcesz podawać dla iluś tam grup max temp.?

to przedmuchaj radiator proca odkurzaczem.

i lepiej jest tam zajrzyć, aniżeli po raz enty pytać się o to samo. Jak masz zmniejszyć temp. poczytaj w poprzednic topic’ach

a jak ci sie kurzy to kup sprężone powietrze i go przedmuchaj :slight_smile:

albo weź odkurzacz i cienką ssawkę

coś o ściąganiu obudowy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=83217&highlight=