Komputer ADVENT-długo sie włącza

Problem polega na tym;

 

  • włączam komputer i pokazuje sie logo ADVENT poniżej INTEL oraz

  • bios setings /F2/

  • boot menu /f12/

  • boot pxe/F4/

a ponizej  51 po chwili B3 po chwili B2 po chwili B1 po chwili Ba i na koniec EB jednak jest okres okolo 2 min. jak przyspieszyc ten proces aby system win 7 szybciej sie włączył.

 

zaznacze ,ze po EB dopiero jest logo systemu.

 

Płyta główna to DG451 D/ INTEL/ wszystkie sterowniki oktualne i system postawiony na nowo.

 

Mam ten problem bo własnie kupiłem ten komputer.Pozdrawiam.

Skoro problem pojawia się już na etapie biosu to system ani sterowniki nie mają tu żadnego znaczenia.

 

Trochę ciężko to zdiagnozować nie widząc tego (przydałyby się fotki), może to być jakiś problem sprzętowy lub uszkodzenie biosu.

Spróbuj poszukać informacji o tych komunikatach w instrukcji od płyty głównej.

 

Możesz spróbować wgrać nowy bios, wgrywając nowy bios udało mi się już w paru komputerach rozwiązać problemy z biosem lub bootowaniem.

Link do Twojego zdjęcia:

Ok, czyli to są tak jak myślałem kody diagnostyczne POST informujące o stanie pracy biosu i ewentualnych błędach.

Możesz spróbować poszukać w instrukcji od płyty co one oznaczają lub wygooglać co te kody POST oznaczają u danego producenta płyty głównej.

 

Tak czy inaczej jedyny trop jaki mam w tej chwili to bios, sprawdź czy pomoże aktualizacja.

Jeśli nie ma nowszego biosu niż ten aktualnie wgrany to spróbuj ponownie wgrać ten najnowszy świeżo pobrany ze strony producenta płyty głównej.