Komputer akwarium

Cześć. Natchniony filmem z Youtube “Komputer w Akwarium” mam zamiar zrobić sobie taki komputer. Wybrałem takie komponenty:

MSI P4M900M2-L (P4M900) VGA, LAN, SATA, mATX

Intel Celeron D430 BOX (LGA775)

Goodram DDR2 512MB PC5300 667MHz

MSI RX1550-TD128EH Radeon X1550 128MB DDR2 HDTV/DVI PCI-E

Maxtor 80GB SATA300 (STM380815AS) DiamondMax21 8MB (do akwarium będzie 40gb a do mojego komputera 80gb.)

Modecom FEEL III-350ATX PF 350W

Dvd jakiś bo mam 2 w domu.

I teraz moje pytanie: czy te podzespoły dadzą się jako tako podkręcić?Czy o czymś zapomniałem? Może da się złożyć lepszy i tańszy zestaw?

na pewno musisz wymienić zasilacz

Jaka jest kwota na przeznaczenie komputera?

500 zł. A czemu inny zasilacz? Ten nie wystarczy?

viewtopic.php?t=239392#p1575882

zestaw sk91,ale wiesz,że będzie wolny,dozbieraj 600zł to wtedy można było żłożyć coś lepszego. :slight_smile:

Zasilacz pochodzi z rodziny puszczających wszystko z dymem.

Za około 50 zł można wyrwać Fartrona 350W

A potrzebny Ci w ogóle jakiś lepszy. wex inny zasilacz a tak ok.

Facet z zaprzyjaźnionego sklepu złożył mi zestaw na Celeronie Dual Core czy coś takiego. Kosztował on mniej a wydajniejszy na pewno będzie. Dzięki wszystkim za pomoc.

pytanie jakiego chcesz użyc oleju

Gdyż zauważyłem iż część “guru” od hardware z tego forum zaleca wymianę zasilacza nawet przy wymianie płyty CD. ![-o<

Oleju mineralnego białego podświetlonego neonami. :slight_smile:

Z tym akwarium to fajny pomysł jest :slight_smile:

Właśnie też za coś takiego mam zamiar w przyszłości się wziąć tylko jakoś się zebrać nie umiem :slight_smile:

Jak już to złożysz do kupy do odezwij się do mnie z chęcią zobaczę jak to wygląda :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Ps. Z tymi zasilaczami to niektórzy rzeczywiście trochę przesadzają ;]

Może podany przez Ciebie zasilacz nie jest jakimś super, ale tego kompa bez oc by udźwignął :slight_smile:

Ale za taka sama cenę masz Fortrona która jest lepszy więc warto :slight_smile:

Z tym przesadzaniem to różnie jest, bo często jak ktoś ma np. feel, i-box czy inne badziewie to pisze na forum, że mu komp nie wstaje i podaje konfig, wtedy wszyscy piszą, żeby najpierw wymienił zasiłkę, gość wymienia a komp dalej nic, no i okazuje się, że to na przykład płyta główna padła, gość wymienia płytę i wszystko działa tylko, że ma pretensje bo kazali mu wymienić zasilacz, a tamten był dobry, natomiast tego, że to niestabilność napięc na badziewnym zasilaczu spowodowała zepsucie płyty nie bierze pod uwagę, a często tak jest, ze zasilacz pomimo tego, że sam działa to pali inne komponenty, ew. gdy zasilacz się pali zabiera ze sobą pół kompa, dlatego zawsze zaleca się wymianę zasilacza na lepszy, często działanie jest profilaktyczne ale wbrew pozorom zawsze pszynosi same pozytywne skutki i przyczynia się do stabilnej pracy podzespołów dlatego jeżeli ktoś ma feela, a przestanie bu działać cokolwiek to i tak feela wymienić powinien :wink:

co do zasilacza weź Chiefteca lub Deltę czy Fortrona, a także Amacrox Warrior

CIEKAWE JAK TO WYGLĄDA

A czemu piszesz wielkimi? Jeszcze tego nie zrobiłem. Na razie zbieram na zestaw. Wejdź na youtube.pl i wpisz komputer akwarium.

wygląda to na przykład tak

różnie to wygląda czasami jest z bąbelkami czasami bez jak kto woli :smiley:

niektórzy też wsadzają rybki do kompa :smiley:

no i podświetlenia są różne czasami zielone albo niebieskie

A po co Ci coś takiego. Też chcesz zrobic eksperyment czy do uzytkowania???

Do użytkowania. :slight_smile: Potrzebny rodzicom komputer to sobie myślę: “Czemu nie” :stuck_out_tongue: