Komputer "buczy" i zamula

Wiec tak… Kupilem mojego PCta jakieś 3/4 lata temu. Przez pierwsze 1.5 roku działał spoko nic się nie cięło i większość gier bardzo dobrze działała. Jednak z czasem komputer coraz głośniej buczał ale ja się tym zbytnio nie przejmowałem ale potem zaczęły się ściny od razu przy włączeniu neta itp. Teraz jest jeszcze gorzej bo gdy np cos pisze wyswietla mi sie to dopiero po mniej wiecej po 1 sekundzie. Dodatkowo komputer włącza się jakieś 3 razy dłużej. Oczywiscie stosowalem wiele programow typu CCleaner jednak one tylko częściowo pomogły. Jak cos to nie mam zbyt dużo uruchomionych procesów żeby one mogły ścinać mi kompa. Na pewno nie mam żadnych wirusów bo w ostatnim tygodniu skanowałem kompa 3 antywirusami i wykryło tylko jeden wirus jednak pisało że jest to małe zagrożenie, jednak został on usunięty, moge dodać jeszcze ze nic nie pobierałem przez ten cały tydzień.

Przeczytałem też na pewnej stronie że komputer trzeba wyczyścić od środka postanowiłem się za to zabrać sam jednak nie znam się jakoś bardzo na komputerach i troche boje sie ze cos zepsuje :? Jesli chodzi o procka ramy itp… to jeśli bardzo wam to będzie potrzebne to mogę wam podać jednak myślę że mój komputer powinien na spokojnie ogarnąć to czego potrzebuje ponieważ ja gram tylko w starsze gry które mają wymagania 2x mniejsze od mojego kompa i czesto siedze na internecie :smiley:

Przeniesione z działu Bezpieczeństwo.

Podaj temperatury podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem (grą bądź benchmarkiem).