Komputer chodzi ale nie wlacza sie monitor

Witam, mam procka athlona2800 i plyte a7n8x-vm i a7n8x-x i w obu przypadkach komputer sie wlacza, ale monitor zostaje w stanie czuwania. Mam radeona 9000. Gdy podlaczam moj stary komputer celeron 2ghz i plyta ecs i karte radeon9000 to monitor sie wlacza. Niewiem w czym tkwi problem, myslalem ze to plyta ale kupilen nowa i jest to samo. Zasilacz: modecom 450w. Prosze o pomoc

Z Gory Dziekuje

Zobacz czy jest aby napewno dobrze podłączone i przykręcone. Zakładam, że gniazdo karty graficzne może być zepsute/uszkodzone.

Grafika albo ram.

Ani Ram ani grafa, przeciez pisze ze na innej plycie wszytsko dzialalo, czy moze byc to wina procka? Komputer sie uruchamia normalnie wszystko hdd i csdromy dzialaja, wiec raczej procek tez.

sprawdź czy wejdziesz do biosu jeśli tak to coś jest nie tak w systemie jeśli nie sprawdź czy inny monitor działa po dociskaj karty ram zasilania wszystko zrób powoli spokojnie… czasem może to być drobiazg ale może to być też coś poważnego

a ważne w twojej wypowiedzi jest słowo “było” sprawdź czy nadal jest czy nie jeśli nie dział to coś poszło na amen :frowning: i hasło że to ram albo grafika nie jest złe a twoje podejrzenia o procesor mogą być prawdziwe może on jest winowajcą coś źle się podłączy i wszystko pada ja kiedyś tak załatwiłem procem RAM choć wydawało się to nie możliwe :expressionless:

byłem też świadkiem, że normalnie włączony komp spalił klawiaturę i myszkę…

P.S. jak masz dobrego kolegę to sprawdź części po kolei u niego :slight_smile:

To chyba najlepsze rozwiązanie, bo inaczej ciężko wymyślić co może powodować błędy. W razie czego weź trochę kasy w kieszeń, bo uszkodzona część może spalić jego podzespoły…

Pisząc “grafika albo ram” miałem na myśli nie tylko je same ale też sloty, połączenia itp. Nie pisałeś, czy sprawdzasz na tym samym ramie.

Speaker podłączony? Wydaje jakieś dźwięki? Po nich wiadomo co jest nie tak. Jakiej firmy jest ten bios? AMI Award czy Phoenix?

Co to jest speaker :D? Bios award

Głośniczek biosu

Są 2 opcje:

-uwalona płyta główna

  • zepsute gniazdko, przewód monitora

Plyta dziala na bank, a monitor dziala na tej samej karcie w innym kompie ;/

dobrze zadam inne nie dyskretne pytanie. a reinstalowałeś windowsa po tym jak zmieniłeś płytę i proca ???

lepiej się zapytam choć to pytanie trywialne :smiley:

i kamil321 dlatego pisałem “dobrego kolegi” :slight_smile:

podaj mi wyniki pomiarów napięć programem everest (mój kompóter potem dajesz czujniki) chciałbym jeszcze wiedzieć jak dłógo masz zasilacz w kompie.

Jestem prawie pewien, że zasilacz niedaje rady 450w to już przezytek zmień zasilacz na 600w albo wyżej

_____________________________________

sorki za błędy

pozdrawiam mint1991

HaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHaHa :x :x :x :x :x :x

Od razu 1kW do takiego kompa nie ?

Albo nie - to będzie za mało, kup jakiś 2,5kW żeby to uciągnął :frowning:

Jestem prawie pewnien że nie masz racji [-X Moc jego zasilacza jest (bardzo) wystaraczająca.

No i czy to jest Modecom MC czy Premium lub co gorsza Feel! :slight_smile:

ok przepraszam jak sprawdzałem ile mocy potrzebują konkretne urządzenia popatrzyłem nie na te modele, ale znam już jeden taki przypadek gdzie zasilacz który miał dać rady po prostu nie dał :). Przepraszam za wprowadzenie w błąd, rzeczywiście ten zasilacz spokojnie to uciągnie, ale zakupić mocniejszy nie zaszkodzi :slight_smile:

_________________

Pozdrawiam mint1991

Zakupowanie nowego zasilacza nie ma sensu, chyba, że kolega będzie zmuszony wymienić jakiś inny podzespół, na np. nowocześniejszy, to wtedy tak.