Komputer chodzi jak traktor?

Mam problem. Jak co dzień włączam kompa…i co słyszę?? Chodzi jak traktor dosłownie. Przestraszyłem się. Szybko go z “guzika” wyłączyłem i rozebrałem. Odkurzaczem przeczyściłem wentylatory i już działa normalnie, chociaż jeszcze tak dziwnie piszczy cichuteńko. Co to mogło być??

A my to wróżki ?? Poprostu włącz kompa zdejmij obudowe i posłuchaj skąd szmer dochodzi

No wiesz mam 2 wentylatory wiec obok siebie wiec trudno mi coś wysłuchać. Po za tym napisałem, że już działa poprawnie. Aha i jeszcze jedno. Po ponownym złożeniu kompa wyskoczyło mi okno z trybami np. Tryb Awaryjny itp.

to jest normalne przecież wyłączyłeś kompa z tyłu a nie przez sekwencję start->zamknij system

eee tam zdejmujesz jeden, słuchasz, zakładasz, zdejmujesz drugi słuchasz, zakładasz, i wiesz :smiley: albo bezpieczniej jak jeden by byl na karcie graficznej a drugi na procku, to wtedy wyjmujesz karte graficzną i słuchasz :wink:

może poprostu sie zabrudziło

Przesmaruj (smarem lub wazeliną) wentylatory - najlepiej oba zeby nie było problemu który piszczy i po sprawie.