Komputer ciągle zawiesza się!


(Koty14) #1

Komputer zawiesza się. Nie ma określonego czasu ile pochodzi. Raz kilka minut innym razem kilka godzin. Zawiesza się podczas grania lub przeglądania stron internetowych, a nawet w czasie ładowania się systemu. Różnie to bywa. Zasilacz był wymieniany trzykrotnie. Raz na słabszy 300 watów, innym razem 400 watów (czyli taki jaki był poprzednio tylko że innej marki) i na 500 watów. Niestety dalej to samo... Dysk twardy został wymieniony i wgrany nowy system Windows XP. Nadal to samo. Nowiutkie kości RAM także nie zmieniły sytuacji. Pasta termoprzewodząca między procesorem, a radiatorem została wymieniona. Jednak zawieszki są nadal. Kondensatory na płycie głównej wyglądają jak nowiutkie więc płyta główna raczej też nie. Napięcia i temperatury są jak najbardziej w porządku co na dowód daję screena poniżej.

Dodam iż zauważyłem, że zawieszki zaczęły się po wymianie karty graficznej na nową (poprzednia spaliła się). Jest taka możliwość, że płyta główna i grafa się gryzą? Lub może aktualizacja biosu pomoże? Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc!

Screeny:


(Mandrasik17) #2

Marki zasilaczy? Raczej nie powinny się gryźć.


(Rivon) #3

Aktualizacja BIOSu, to ostateczność. Wymieniałeś zasilacz, ale podaj konkretną jego markę. Kiedy wymieniłeś kartę graficzną na ten model, który masz obecnie ? Czy karta graficzna potrzebuje dodatkowego zasilania ? Sprawdź jej temperatury w stresie. Nie widzę, żeby w jakikolwiek sposób miało się coś z czymś "gryźć" bo nie istnieje chyba taka możliwość nigdy, chyba że masz niekompatybilny sprzęt ( różnica złącz, czy też gniazd, lub nieobsługiwane wartości taktowań).