Komputer co kilka sekund sam się wyłącza i włącza

(Whoffcheater) #1

Witam,wyciągnąłem mój drugi komputer lecz mam problem.

Otóż wszystko dobrze podłączyłem i komputer się uruchamia i w czym problem?

A no właśnie w tym,że nie wyświetla obrazu i za kilka sekund sam się wyłącza i włącza (grafika,ram,dysk,monitor sprawne)

Wziąłem miernik ustawiłem wartość DC 20V , do wtyczki molex 4pin wkładam czerwoną sondę do gniazda z czerwonym kablem,a czarną z czarnym i pokazuje tylko wartość 5.17V i komputer się resetuje.

Co może być tego przyczyną?

Kiedyś tak miałem,że sam się resetował oddałem do informatyka i wszystko działało lecz teraz znów to samo i w dodatku nie wyswietla obrazu.

Intel Pentium D 2.8Ghz

Zasilacz 400W Modecom feel

Ram 2GB Goodram

Plyta http://www.asrock.com/mb/intel/conroe945pl-glan/

(Dimatheus) #2

Hej,

W złączu molex na czerwonym przewodzie mamy 5V, a na żółtym 12V. https://pl.wikipedia.org/wiki/Molex

Koniecznie sprawdź napięcie na linii 12V i upewnij się, czy na płycie głównej wszystko jest poprawnie zmontowane i podłączone. Sprawdź też czy nie ma na płycie głównej uszkodzonych, wybrzuszonych kondensatorów.

Pozdrawiam,

(kameleon5) #3

Problemem w twoim przypadku jest z_asilacz.Wymień go na jakiś markowy.Dobrych parę lat temu też miałem podobny problem-tylko mój komputer włączał się za 5 lub 6 razem.Po wymianie zasilacza nie było żadnego problemu._

(Marek Kowalski85) #4
  1. Najlepiej sprawdzić zasilacz. Albo podłącz inny albo sprawdź swój testerem zasilacza lub miernikiem. 

2. Przełóż RAM do innych portów, jak są dwa to wyciągnij jeden potem drugi.

3. Wyciągnij dodatkowe karty jeżeli są. np. karta sieciowa, dźwiękowa itp…

4. Dociśnij wszystko, kable, kartę graficzną itd…

5. Sprawdź czy chłodzenie procesora jest prawidłowo zapięte. Być może pasta termoprzewodząca jest wyschnięta i procesor się przegrzewa. 

Daj znać czy coś pomogło. 

(MrBeckham666) #5

Również podejrzewam zasilacz :slight_smile: tylko najlepsze jest to że za jakiś fortron np w miare zapłacisz jakieś 70 zł a za 120 zł jest już cały komp z core 2 duo.