KOMPUTER co wybrać?

wybrałem sobie laptopa (lenowo think pad t400s touch)ale chciałbym do niego najlepsze części (wmontowane na zamówienie)chodzi mi o firmy procesor intel karta graf nvidia ale prosze o realne propozycje (nie np: intel core i 9 - bo go nie ma) i też nie głupie (np mój komputer zabawkowy) bo wiadomo ze mogą być takie propozycje.SZYBKO! !!

A widziałeś ty kiedykolwiek na półce sklepowej procesory pasujące pod notebookowych podstawek?

Pomyśl, że taki zakup jest nieopłacalny i w sumie jedyne co się da w laptopach wymienić to ram, dysk twardy i procesor z odzysku. Laptop to nie komputer stacjonarny…

ile masz kasy do wydania? proponuję jednak zainwestować w komputer stacjonarny . AWoda93 ma rację…

Fakt - procesory mozna zakupic, najczesciej na allegro, ale odradzam poniewaz chlodzenie laptopa najczesciej jest przystosowane do chlodzenia danego modelu wiec jak dasz lepszy model mozesz miec problem z temperatura, do tego dochodzi zasilacz, tez moze miec problem. Raczej odradzam - zakup sobie dysk SSD lub troche wiecej Pamieci RAM i roznica bedzie bardziej widoczna. Pozdrawiam

Dodane 19.06.2011 (N) 9:03

Ten model kosztuje od 5385zł do 6500zł…- Notebook Lenovo ThinkPad T400s , za te pieniądze możesz mieć kosmiczny komputer stacjonarny z procesorem i kartą grafiki o jakiej w laptopach i notebookach można tylko pomażyć.

A za nieco ponad 3tysiące możesz mieć komputer najbardziej opłacalny w stosunku ceny do wydajności

mi nie chodzi o cene i opłacalność tylko o najlepsze części do laptopa

Dodane 19.06.2011 (N) 11:36

ale tego laptopa nie mam tylko go chce

Tak naprawde jego parametry sa zalosne jak za te pieniadze, juz lepiej do Alienware dozbierac i masz laptopa do gier, nawet wielu graczy bedzie ci zazdroscilo takiego sprzetu

a pieniądze na to wszystko masz ? a jeżeli masz to nie szkoda Ci ich zmarnować ?

Człowieku za 6500 to zrobisz kosmos nie kompa , chłodzienie wodne i inne bajery , nie kupuj lapka , bo po 2 latach wyjdą na rynek częsci o których dziś nawet nie śnimy i wtedy do pc-ta mozesz je kupić , cały czas możesz coś w nim ulepszać a w lapku co g… !!

Witam.

Dołączam się do powyższego tematu.

Również mam dylemat w przedmiocie złożenia optymalnego zestawu komputerowego “na cito”.

Ponieważ mam słabą orientacje w rzeczonym temacie, w związku z tym nie obejdzie się bez pomocnych opinii.

Komputer powinien pełnić funkcję multimedialną z naciskiem na wykorzystywanie go w nowych grach 3D Vision w układzie SLI ( na razie tylko na jednej karcie graficznej - z zamiarem dokupienia w przyszłości drugiej ).

Zakres cenowy do 8000 zł ( ± 500 ) - bez wliczania zespołów głośnikowych. W przyszłości - zamontowane łącznie 3 dyski twarde.

Zależy mi żeby sprzęt był “rozwojowy” - chciałbym poskładać go z takich podzespołów, które umożliwią mi jego rozbudowę w przyszłości.

Absolutnym priorytetem jest jego stabilność, bezawaryjność i wzajemna kompatybilność wszystkich podzespołów oraz żeby sprzęt był CICHY - wedle tych kryteriów analizowałem każdy poniższe elementy, posiłkując się recenzjami, ale przede wszystkim opiniami użytkowników oraz ocenami na forach : Podawane tu ceny pochodzą tylko jednego sklepu.

  1. Zasilacz - Corsair CMPSU 1000 HXEU ( 1000 W. ) - uwzględniając w przyszłości dwie karty graficzne i może większą ilość dysków [789 zł]. Czy 1000 Wat będzie optymalne ?

  2. Obudowa - CoolMaster HAF 942 KKN1 ( Big Tower ) [739 zł].

  3. 2 Dyski - A) OCZ Vertex 2 SSD 3,5" 90 GB [689 zł] lub 120 GB (?),

B) WD Caviar Green 2TB WD 20EARS 64 MB Sata II [329 zł].

A może zamontować lepiej Sata III np. WD Caviar Black 1TB WD 1002 FAEX 64MB cache SATA III [319 zł] ??

  1. Chłodzenie - w/w obudowa posiada zainstalowane 2 * 200 mm, 1 * 230 mm oraz 1 * 14 mm,

ale jak znam tzw. życie i czytam opinie innych pewnie nie należą one raczej do superwydajnych,

a nade wszystko do najcichszych, więc trzeba zapewne wspomóc się dodatkowymi lub

w ogóle wymienić je na chłodzenie zbudowane w oparciu o :

Noctura NH-D14 [299 zł],

Noctura ( NH-C12P SE14 [259 zł]),

Noctura ( NH-U12P SE2 [259 zł] ),

Noctura ( NH-U9B SE2 ) [219 zł],

Ale w jakiej konfiguracji i ilości je skonfigurować - przyznaje, że nie mam pojęcia, bo i

komputera jeszcze nie ma, więc chyba tą decyzję pozostawię fachowcom ze sklepu.

Innym trapiącym znakiem zapytania jest kwestia zakupu odrębnego wentylatora dla karty graficznej - czy to ma jaki sens ?? Np. Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rew. 2 [83.90 zł] ?

  1. Karta graficzna :
  • GF CUDA GTX 560i Gigabyte 1GB ( 900 MHz, 4000 MHz, HDMI 1.4a [859 zł]) - podobno cicha i chłodna lub

  • GF CUDA GTX 560i Gogabyte 1GB ( 950 MHz, 4580 MHz ) [956 zł]. Ale na stronie sklepu nic nie pisze czy ta karta posiada obsługę HDMI w wersji 1.4a, jak powyższa ?

  • Ewentualnie GF CUDA GTX 580 Gigabyte 1536 MB, 2*DVI&HDMI [1809 zł] ?

Nie wiem czy jest sens szaleć i teraz przepłacać do 580-tki, skoro jedna 560i podobno dźwiga nowe gry w 3D, a i tak mam zamiar dokupić później drugą taką samą kartę.

Zakładam, że na dwa latka takie rozwiązanie mi starczy, potem zaś można pomyśleć o wymianie ich na coś współczesnego w podobne klasie.

  1. Karta muzyczna - Asus Xonar HDAV13 Deluxe [999 zł].

  2. Napęd optyczny - Plextor DVD PX-L 890 SA Black ( Sata ) Box [149.90 zł.]. W niedalekiej przyszłości dodatkowo Blu-Ray.

  3. Pakiet nVidia 3D ( okulary 3D ), [529 zł].

No i teraz zaczynają się przysłowiowe schody, bo nie bardzo wiem na jakim fundamencie to wszystko postawić :

  1. Zegar Intela i7 (?) :
  • 960 : 3.2 GHz, 8MB, 4.8 GT/s, socket 1366 - Ekstreme Edition [1069 zł.],

  • 870 : 2.93 GHz, socket 1156 [1030 zł],

  • 950 : 3.06 GHz, socket 1366 [989 zł],

  • 875 K, 2,93 GHz, socket 1156 [1209 zł],

Nie wiem, który z nich jest najbardziej odpowiedni i “przyszłościowy” i z jaką najlepiej płytą główną by współpracował. Akurat te wybrałem po ślęczeniu godzinami i wnikaniu w recenzje i przede wszystkim w opinie licznych użytkowników. A chodzi o stabilność, ciszę i chłód.

Nie wiem czy budować system w oparciu o socket 1366, czy może lepiej o 1156 ? Patrząc po najnowszych płytach głównych wybór raczej będzie na 1366.

  1. Płyta główna (?) - jakaś z “perspektywą” i stabilna !

Nie wiem czy taka supozycja jest uzasadniona : skoro zdecydowałem się na karty

graficzne firmy Gigabyte, to najlepiej gdyby płyta też była Gigabyte ??

Czy może nie jest to właściwy trop myślenia i można spokojnie budować system np. na płycie Asusa, która posiada choćby większą ilość wejść/wyjść od Gigabyte ?

Zastanawiam się nad płytami Gigabyte :

  • Gagabyte GA-G1-GUERRILLA [1309 zł], a może

  • Gagabyte GA-G1-Assassin [1879 zł], ale nie wiem czy jest realny sens inwestowania w tego rodzaju płytę ?

Może jakaś inna płyta, ponieważ nie wiem na ile istotny ( do rozbudowy w przyszłości komputera ) będzie standard kontrolera ATA III ?

Gdyby standard ATA III nie miał większego znaczenia w przyszłości bardzo interesowałaby mnie płyta Gigabyte GA-X58A-UD5 [1069 zł] z uwagi na posiadanie wszystkich interesujących mnie portów zewnętrznych i b. dobrych opiniach.

  1. Pamięć (?) DRAM Kingston lub Corsair - to samo co powyżej. Znak zapytania - bo wpierw wybór płyty??

Zapewne można pisać, że lepiej kupić trochę tańszą obudowę, wiatraki i może pewne inne elementy, zaś pozyskaną w ten sposób “górkę” ulokować np. w droższą kartę graficzną, ale jak nadmieniałem dla mnie stabilność, kompatybilność cisza i chłody są pryncypialne.

Interesuje mnie również jednoczesny zakup głośników komputerowych LOGITECH Z 906 - nie wliczając już jego w zestaw komputerowy.

Aby zapewnić bezstratny przesył sygnału do powyższych kolumn ( zarówno z komputera, jak i z PS3 ) wskazuje się na konieczność podpięcia tych sprzętów kablami optycznymi S/PDIF.

Może ktoś będzie wiedział czy te wymienione przeze mnie poniżej kable będą odpowiednie do tego celu ??

  1. Podłączenie konsoli PS3 do Logitech Z 906 ( kabel optyczny HAMA, Toslink do konsoli PS3 )

http://webcache.googleusercontent.com/s … .google.pl

http://webcache.googleusercontent.com/s … .google.pl

  1. Podłączenie komputera do Logitech Z 906 ( kabel optyczny VIVANCO Toslink Prowire PW2TT30, 3m. ).

http://webcache.googleusercontent.com/s … .google.pl

Z góry dziękuję wszystkim forumowiczom za wszelkie sugestie i propozycje w temacie.

Będą one niezwykle cenne, bo jestem za laikiem, by móc samemu ocenić najbardziej optymalne “klocki” do proponowanego powyżej zestawu, zwłaszcza w zakresie płyty głównej i procka.

Pozdrawiam.

Nie nastawiałbym się na rozbudowę przez SLI… jak chcesz SLI to kupuj od razu 2 naraz. Jak jednak karta zrobi sie mało to bedzie się bardziej opłacało wymienić kartę na kilka razy lepszą,

Masz jakiś konkretny powód dla którego chcesz 2 SDD?

Zasilacz prawdopodobnie mocno na wyrost.

Mocno przewidujesz kręcić, że tyle dokładasz do tak drogiego chłodzenia? Przecież różnice w wydajności dla przeciętnego użytkownika nie maja znaczenia. Jaka to dla niego różnica, że komp się rozgrzeje do 67, czy 70 stopni? ale tu jak chcesz… chodzi po prostu o to, z żeby mieć przyzwoite i niesłyszalne chłodzenie nie trzeba wywalać 3 stów.

Ja bym na Twoim miejscu od razu sobie bluray i te porządne głośniki w to wrzucił, tym bardziej, że z tego co widzę kasa nie jest problemem. Jak juz dokładać to do tego co się przyda, a nie do tego co się nawet różnicy nie zauważy.

No i przede wszystkim brać coś na s.1155 (i5-2500K lub i7-2600K), a nie zastanawiać się nad starymi s.1156 i s.1366.

Proponuję zestaw oparty o socket 1155 - na bazie procesora Intel Core i7-2600K :

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ - 1030zł ,

Asus SaberTooth P67 Rev.3.0 /intel P67/ - 669zł ,

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 - 279zł ,

OCZ Vertex2 E 120GB (285MB/275MB/s) - 699zł ,

Samsung 2 TB 5400rpm 32MB cache SATA-II F4EG - 260zł ,

Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold (modularny ) - 530zł ,

LG BD-ROM Combo CH10LS20RB SATA (black) - 290zł ,

Noctua NH-U12P SE2 - 270zł ,

Fractal Design Define XL Black Pearl (b/z) - 539zł ,

MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II/OC 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI - 1799zł ,

Creative Labs X-Fi Titanium Fatality Champion Series /PCI express/ - 635zł ,

Razem : 7000zł.

P.S - procesor 2600K jest w chwili obecnej najwydajniejszym z procesorów Intela przeznaczonych dla podstawki LGA1155 ma odblokowany mnożnik ( oraz zintegrowaną grafikę HD 3000 ) . Core i7-2600K współpracuje z technologią Hyper-Threading zapewniającą mu jednoczesną obsługę ośmiu wątków.

Płyta główna pokryta jest niemal w całości termalną pokrywą, która ma zapewnić wydajne rozpraszanie ciepła z podzespołów. Asus twierdzi ,że obniża ona temperaturę podzespołów o 13% , dodatkowo chroniąc przed ciepłem generowanym z zewnątrz (np. przez kartę graficzną) . Seria TUF (The Ultimate Force ) informuje ,że jest to płyta o bardzo wysokiej stabilności pracy i jakości wykonania. Gniazdo procesora ma odpowiednią ilość miejsca, na instalację nawet największych systemów chłodzenia. Na dole płyty umieszczono 12 czujników ciepła , rozwiązanie to nosi nazwę Thermal Radar. Czujniki na bieżąco monitorują rzeczywistą temperaturę w najbardziej krytycznych częściach płyty głównej aby odpowiednio dostosować prędkość wentylatorów procesora i obudowy. Płyta wykorzystuje także cyfrową sekcję zasilania ( 8+2 ) DIGI+ VRM, która precyzyjnie kontroluje jej zasilanie i zapewnia zwiększoną stabilność systemu.Dzięki temu zwiększa się wydajność płyty głównej i żywotność komponentów.Posiada EFI BIOS czyli : szybszy start komputera , szeroki dostęp do zasobów sprzętowych , bezproblemowa obsługa dużych dysków , wygodny i przejrzysty interfejs graficzny . Choć nie jest płytą do ekstremalnego OC to dla gracza jak i do pracy dzięki swojej wysokiej stabilności jest to super wybór.Zasilacz Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold - wyposażony został w wentylator San Ace 120 mm który może działać również całkowicie pasywnie, cechuje go : bardzo wysoka sprawność (powyżej 90% ) która zapewnia niskie zużycie mocy i małe wydzielanie ciepła , bardzo cicha praca , bogaty zestaw wtyczek( możliwość podłączenia praktycznie dowolnych urządzeń) , certyfikat 80Plus GOLD ,a maksymalna moc linii 12V to 648W ( 54A ) , odpinane kable . Noctua NH-U12P SE2 - przy maksymalnych prędkościach obrotowych zarówno z jednym, jak i z dwoma pracującymi wentylatorami , osiąga doskonałe temperatury i minimalną słyszalność zarówno podczas obciążenia, jak i w trybie Idle. Fractal Design Define XL Black Pearl -priorytetem w tej konstrukcji było skuteczne wyciszenie komputera nie tracąc nic na efektywności chłodzenia oraz wszechstronności i wygody użytkowania. Wyposażona jest fabrycznie w zwarte maty bitumiczne ( pokryte gumą ) które w połączeniu z elastycznymi podkładkami do dysków twardych oraz cichym systemem wentylacji ,sprawia że obudowa efektywnie redukuje hałas generowany przez pracujące komponenty i wentylatory. Plusami tej obudowy są : przestronne i ergonomiczne wnętrze, obsługa najdłuższych kart graficznych oraz płyt E-ATX , 10 specjalnych tacek na dyski twarde 3,5", wyposażonych w gumowe podkładki pochłaniające drgania , system organizacji okablowania z powiększonym miejscem za płytą główną ,możliwość instalacji do 6-ciu wentylatorów (3 w wyposażeniu seryjnym) , łatwo dostępne filtry przeciwkurzowe przednich wentylatorów i zasilacza, miejsce na karty graficzne o długości do 480mm oraz coolery CPU o wysokości do 185mm. Karta graficzna MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II/OC - z niereferencyjnym systemem chłodzenia które jest bardzo wydajne i ciche , fabrycznie zmodowana ( podkręcona ) , ta karta uciągnie każdą grę komputerową w najwyższych detalach graficznych. PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty posiada enkoder Dolby Digital , umożliwiający podłączenie karty do zestawu kina domowego jednym przewodem , plus panel wejść i wyjść umożliwiający wygodne podłączanie słuchawek z mikrofonem od przodu .Wyposażona jest w: technologię X-Fi Crystalizer wykorzystującą algorytmy audio do przywracania tonów niskich i wysokich( oraz instrumentów i głosów) których brzmienie zostało zniekształcone w czasie kompresji MP3 , AAC itp. , technologię X-Fi CMSS-3D , która tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny w głośnikach stereo i słuchawkach (w grach słychać przeciwników dokładnie tam, gdzie są a podczas słuchania muzyki - tak, jakby dźwięki dochodziły z glośników a nie słuchawek), obsługę Dolby Digital odpowiedzialną za dźwięk przestrzenny( 5.1 , 7.1 , 8.1 )za pośrednictwem zestawu kina domowego , dedykowaną pamięć audio X-RAM zwiększająca wydajność karty w wybranych grach , certyfikat THX dla dźwięku przestrzennego w filmach , program PowerDVD z dekoderem DTS-ES i Dolby Digital-EX.

Jeśli masz kase , i zalezy Ci na chłodzie i ciszy to może warto zainwestować w chłodzenie wodne , zero hałasu , wszystko do tego podepniesz a pozatym wyglad takiego czegoś powala :stuck_out_tongue:

Dodane 20.06.2011 (Pn) 16:32

:-D

Dzięki wszystkim za ocenę tego mojego składziku.

Rzeczywiście po Waszych uwagach trochę zlustrowałem temat w necie i muszę zweryfikować część wstępnie wyłuszczonych tu składników kompa.

Do LITH :

Nie - chcę tylko jeden SSD dla aplikacji systemowych, drugi to tradycyjny HDD, a w przyszłości chcę dokupić jeszcze jednego twardziela - też magnetycznego.

Uważasz, że zasilacz jest za mocny, ale gdybym się jednak zdecydował na dwie karty graficzne ( tu rzeczywiście najrozsądniej trza by kupić dwie od razu ), to 1000 W jest na wyrost ?

A jeśli tak, to istnieją jakieś przeciwwskazania jeśli nawet zasilacz jest ponad aktualną potrzebę ?

Do KLISZKA

Dzięki za tą garść konkretów. Po liźnięciu troszkę tematu oczywiście przedefiniowałem swoje poszukiwania i teraz grawitują one wokół socketa 1155 i procesorka Core i7 2600K.

Ale tu mam poważny dylemat - najkrócej mówiąc nie wiem czy oprzeć się o chipset Intela P67, jak proponujesz, czy pójść w w nowalijkę Intela Z68, który podobno łączy zalety P67 i H67, wykluczając ich słabe strony ?

A jak wedle Twojej opinii ma się Asus P8P67 DELUXE Rev. 3.0 na tle Asusa SaberTooth P67 Rev.3.0 , którego podałeś ? Kosztuje tylko 100-kę więcej i zbiera świetne notki. W eterze piszą, że ponoć najmniej awaryjny i posiada szybsze akceptowalne moduły - do DDR3 2200 zamiast do DDR3 1866. Na ile jednak ta większa szybkość przekłada się na realną sprawność, na to już odpowiedzieć nie umiem. :lol:

I jak się w ogóle te dwie powyższe płyty główne ( z chipsetem P67 ) mają do płyt z chipsetem Z68 ?

Co zaś do chipsetu Intel Z68, to wytypowałem sobie dwie interesujące płyty :

  1. Asus P8Z68-V PRO [około 700 zł] m.in z portami zewnętrznymi HDMI oraz DVD. Problem jednak w tym, że owe HDMI w tej płytce nie obsługuje w standardu 1.4, tak więc wychodzi, że nie będzie władny wypuszczać sygnału wideo w formacie 3D np. na TV 3D. Przyzwoicie zaś o niej w necie piszą ( recenzje ).

http://webcache.googleusercontent.com/s … google.com

  1. Asus P8Z68 DELUXE [około 850 zł] bez wyjść HDMI i DVD. Praktycznie żadnych testów o niej nie znalazłem, bo to zupełna nowość, ale może trybem komparatywnym można odnieść ją do Asusa P8P67 DELUXE Rev. 3.0, ( w swoich właściwościach ) choć nie wiem, czy to nie nazbyt karkołomna i beztroska próba porównania.

http://www.proline.pl/?p=ASUS+P8Z68+DELUXE

Co sądzisz o tych najnowszych płytkach opartych o chipset Z68 w stosunku do płyt na chipsecie P67 ? Trochę mam stracha, bo to nowe ustrojstwa.

I chyba jeszcze jedna treść najskuteczniej mnie niepokojem omiata - co do tych chipsetów Z68.

Może po prostu kwestię zacytuję :

" Praca na zintegrowanej grafice i włączanie do akcji samodzielnej karty jest znakomitym pomysłem, jednak aby działało to sprawnie, gra musi być obsługiwana przez sterowniki Virtu. Inaczej aplikacja uruchomi się z wykorzystaniem integry. W tym kontekście konstrukcja Gigabyte pozbawiona wyjścia obrazu dla zintegrowanej grafiki wcale nie jest takim głupim pomysłem, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka (…) Wyobrażacie sobie gracza wykorzystującego Virtu iGPU, który by zagrać w grę nieobsługiwaną przez sterowniki, musi zresetować komputer, wejść do EFI, zmienić konfigurację układu graficznego, zapisać zmiany, wyłączyć komputer, przełożyć kabel od monitora z integry do zewnętrznej karty i ponownie uruchomić komputer? My nie. Decydując się na płytę z układem Z68 i bez wyjść obrazu zintegrowanej grafiki, tracimy możliwość oszczędnej pracy na integrze, ale zyskujemy możliwość wykorzystania Intel SRT - szkoda że zabrakło także Quick Sync (…) Nie będziemy pisać, że współpraca zintegrowanego i zewnętrznego układu graficznego przy wykorzystaniu systemu Lucid Virtu działa idealnie, bo tak nie jest. Być może kolejna wersja oprogramowania przyniesie rozwiązanie problemów i inne ulepszenia (np. nie obrazilibyśmy się za możliwość całkowitego odłączenia samodzielnej karty graficznej od zasilania). Możliwe też, że Virtu zostanie zastąpione przez doskonalsze rozwiązania firm NVIDIA czy AMD. W tej chwili są to jednak tylko dywagacje - czas pokaże. Z68 jest produktem ciekawym, ale nieco kontrowersyjnym. "

No i mam zagwozdkę. :shock:

Pewnie dla specjalichów, co lubią i potrafią grzebać we wnętrznościach, to nie budzi nadzwyczajnych obaw - tylko, że mi zdecydowanie bliżej do laika niźli “wyczesanego” w przedmiocie gościa.

Może kto rzuci trochę więcej światła na ów problem. 8)

Pozdrawiam.

SansAmp

Chipset Z68 to połączenie dwóch układów : P67 odpowiedzialnego za OC oraz H67 dzięki któremu możemy korzystać ze zintegrowanego rdzenia graficznego . Główną zaletą tego właśnie połączenia są wysokie możliwości OC (znaczny zysk w wydajności bez wydawania dodatkowej kasy) z możliwościami multimedialnymi( Intel Quick Sync Video, Insider ,InTru 3D ). Do tego dochodzi płynne przełączanie między zewnętrzną a wewnętrzną grafiką oraz mniejsze rachunki za prąd :smiley: . Jeżeli Twój komputer ma służyć jako baza multimedialna oraz jako platforma do gier to jest to według mnie najlepszy wybór. Proponuję Ci Asus P8Z68-V PRO /intel Z68/ za 659zł. Jej plusy to : dopracowany w szczegółach BIOS (UEFI) , przyciski zasilania i resetowania , dodatki w postaci modułu Bluetooth, DIGI VRM, TPU/EPU , wysoka wydajność ,dodatkowy panel USB 3.0 , bardzo dobre możliwości podkręcania ,16 fazowy układ zasilania (12-fazowy dla CPU , 4-fazowy dla GPU ) oraz stosunek ceny do wydajności który oceniam na maksimum.

P.S - co do pamięci RAM , różnice między pamięciami 1333MHz a 1600MHz jest znikoma , lepiej zainwestować w większą ilość pamięci RAM - np . 8GB 1333MHz niż 4GB 1600MHz.

Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem ekstremalnego OC to polecam zakup drogich ale znacznie wydajnych ( od wymienionych) pamięci RAM 2000MHz

HDMI i DVI to formaty kompatybilne ze sobą. W obu przypadkach obsługują sygnał cyfrowy, HDMI - przesyła dźwięk i obraz , DVI tylko obraz - po co Ci HDMI jak głośniki będą podłączone do karty dźwiękowej zainstalowanej w komputerze ?

Dzięki kliszka za szczegółowe informacje. :smiley:

Dopytam Cię się jeszcze w kwestii płyty - czyli proponowałbyś jednak bardziej płytę Asus P8Z68-V PRO (Intela68) niż Asus P8Z68 DELUXE? Ta Deluxe jest tylko ponad stówkę droższa, więc nie wiem czy nie lepiej dorzucić się do niej ?

Pozdrawiam.

SansAmp.

jak Cię stać :smiley: to bierz Asus P8Z68 DELUXE - ciekawostką w tej płycie jest dołączony front panel USB 3.0 oraz że nie posiada zintegrowanej grafiki ( ale ta ci nie będzie potrzebna ) , LucidLogix Virtu -( jeżeli posiadasz procesor Intel Core drugiej generacji oraz dedykowaną kartę graficzną z układami AMD lub NVIDIA wykorzystujesz technologię Virtu. Podczas pracy, która nie wymaga wydajnych kart graficznych oprogramowanie wyłącza zewnętrzną kartę graficzną i korzysta ze zintegrowanego chipsetu graficznego Intela. Kiedy uruchomisz grę bądź program, który wymaga wydajniejszej karty Virtu automatycznie uruchamia dedykowaną kartę graficzną ) cyfrowy 16 fazowy układ zasilania (12 -fazowy dla CPU , 4 -fazowy dla GPU ) , UEFI BIOS , oraz inne technologie i funkcje specjalne ,których jest mnóstwo !!

Technologia ASUS Dual Intelligent Processors 2 z DIGI+ VRM :

ASUS TPU :

  • Auto Tuning

  • TurboV

  • Przełącznik TPU

ASUS EPU :

  • EPU

  • przełącznik EPU

  • narzędzie ASUS DIGI+ VRM

ASUS BT GO! :

  • Folder Sync

  • BT Transfer

  • Shot Send

  • BT to Net

  • Music Player

  • Personal Manager

Wyjątkowe funkcje ASUS-a :

  • MemOK!

  • AI Suite II

  • AI Charger

  • Anti-Surge

  • ASUS EFI BIOS EZ Mode oferujący przyjazny, graficzny interfejs użytkownika

ASUS BT Turbo Remote :

  • Wyjątkowy interfejs do smartfonów z systemami iPhone, Android, Windows Mobile i Symbian

Ciche rozwiązanie termiczne ASUS-a :

  • brak wentylatora: zamiast niego stylowy radiator

  • ASUS Fan Xpert

ASUS EZ DIY :

  • ASUS Q-Shield

  • ASUS O.C. Tuner

  • ASUS CrashFree BIOS 3

  • ASUS EZ Flash 2

ASUS Q-Design :

  • ASUS Q-Code

  • ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, urządzenia rozruchowego)

  • ASUS Q-Slot

  • ASUS Q-DIMM

  • ASUS Q-Connector

Do Kliszka :

I tak zrobię.

Naprawdę wielkie dzięki za rzetelne info. :smiley: Teraz już w końcu chyba wiem co zamawiać. :lol:

Pozdrawiam.

SansAmp.