Komputer czasami się nie włącza

Witam. Otóż mój problem polega na tym, że gdy włączam komputer nie uruchamia się on do końca. Otóż sam sprzęt się uruchamia ale bios nie “pika” i nie wyświetla obrazu. Dokonałem aktualizacji biosu ale problem znowu się powtórzył. Rozwiązaniem tego problemu jest restart komputera (czasem jeden nie wystarcza), ale ileż tak można. Płyta główna to asus crosshair III formula. Chciałbym wysłuchać waszych opinii co mogło spowodować ten defekt. Z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

Jaki masz zasilacz ?,sprawdż też gniazda USB,czy nie ma zwarcia,wpisz czarna lista zasilaczy - jeśli twój model jest z czarnej listy,to go wymień,bo nadchodzi koniec jego żywota,też tak małem tuż przed wymianą badziewiastego Tracera

Zasilacz to tagan tg600-u33ii jak dobrze pamiętam

Takie efekty defekty może powodować kurz w komputerze.

Zasilacz ok http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html jest nawet w rekomendowanych :slight_smile:

W takim razie kurz,albo uszkodzona płyta główna,bios powinien dać pojedynczy sygnał pik,możesz mieć równie dobrze zwarcie na głośniku w komputerze,chociaż objawy wskazują na płytę,obejrzyj kondensatory na płycie,czy jakieś nie są pęknięte lub wybrzyszone

Odkurzałem pare dni temu ;p A gdyby to były kondensatory to raczej po restarcie by się nie naprawiało wszystko. Ale sprawdzę to na wszelki wypadek.