Komputer czy laptop?

Wiem, że technika idzie cały czas do przodu i to bardzo szybko… Ale chciałbym wiedzieć… Czy lepiej kupić laptopa czy komputer ? W gry raczej nie grywam i nie będę miał zamiaru w niego wkładać kasy więcej ( rozbudowa nie wchodzi w rachube ), komputer do internetu, muzyki , filmu etc.

Czy za cene 3-4k opłaca się kupić laptopa… ?

jesli nie do gier to chyba lepszy laptop

17 cali, dobra karta graficzna, dobre glosniki i fajne male kino domowe

o i najwazniejsze - przenosne

Jeżeli potrzebny Ci bardziej do pracy i nie masz zamiaru tracić miejsca w pokoju, a do tego wolisz wydać więcej na laptopa to się opłaca. Wszystko jednak zależy od tego do czego będziesz używał laptopa, jeżeli tak jak napisałeś (internet, muzyka, filmy) to w zupełności wystarczy laptop. Licz się z tym że laptopy są droższe od PC. :wink:

PC do wszystkiego (oprócz gier) z głośnikami i zawalistym monitorem masz za 2500zł (~1300zł na kompa a reszta na monitor i głośniki)

jeśli chcesz mogę ci złożyć taki zestaw…

w twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie laptop.

laptop = oczywiście mobilność i mniejsze zużywanie energii.

Jeśli zamierzasz tylko korzystać z internetu, bez zastanawiania się bierz laptopa.

http://allegro.pl/item355127250_wyprzed … w_xp_.html ten wygląda ciekawie

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 17:08 został dopisany post przez Łukasz89

http://allegro.pl/item355127250_wyprzed … w_xp_.html ten wygląda ciekawie

Pewnie że laptop, mobilność poznasz jej uroki :lol:

Laptop, to też komputer :wink:

Ok. Dziękuję za odp. :slight_smile: Chciałem wiedzieć bo może to głupio zabrzmi, ale taka zmiane zrobię za 2 lata… Ale wiem w co się już m.in. zapatrywać :smiley: Wtedy wiadomo, że będą jeszcze lepsze komputery , więc i laptop zapewne będzie miał większy LCD, wiadomo wszystko… :slight_smile: Jeszcze raz dziękuję…

Wypasione laptopy z 22 calowymi LCD już teraz można kupić ( np. HP ), tylko, że za 2 lata, pewnie relatywnie taniej.

Natomiast, nie ma wróżki, która powie Ci dzisiaj, co i za ile kupisz za 2 lata :wink:

To wiem i nie liczę na to… Ale myślę, że za dwa lata kompy chodzi mi laptopy będą bardziej wypaśne ( caly sprzęt w nim…) Ale to tylko chciałem wiedzieć co na ten temat sądzicie i tyle… Jeszcze raz dziękuję za odp… :slight_smile:

za dwa lata będziesz miał w takiej cenie procki 8 rdzeniowe teraz wybór między laptopem a stacjonarnym tkwi w kwesti czy będzie się grać w gry, lub zajmować się grafiką 3D czy nie jeśli nie to laptop

Właśnie… Warto poczekać :slight_smile: Może wtedy właśnie na takim lapie będzie można pograć :slight_smile: A mam do Was takie pytanie jaka firma jest najlepsza wśród laptopów… Takie trzy firmy…

Po trzecie moja mama potrzebuję jak najtańszego laptopa ( ale żeby była dobra firma ) do internetu, skype…

Na pewno z czasem komputery stacjonarne zostaną całkowicie wyparte przez mobilne laptopy…gdzieś czytałem że za kilka lat produkcja laptopów ma być o wiele większa niż PC - tów

PC się nie produkuje tylko części się produkuje i ktoś je składa :wink:

HP

Dell

Toshiba

Generalnie nie można tak stawiać tematu, to zależy od modelu oraz faktu, czy wykupisz rozszerzoną gwarancję, czy nie.

Niestety wszystko się psuje, a serwisy różnie podchodzą do reklamacji, im droższy sprzęt i szersza gwarancja tym lepsza sytuacja klienta - choć bywają wyjątki.

Pytaj o konkretne modele, to uzyskasz bardziej precyzyjne odpowiedzi.

najlepszy stosunek cena do jakość wg mnie mają laptopy firmy Toshiba, a Dell’e są chyba najdroższe chociaż zależy od modelu, ajesli komuś nie zależy na marce to najlepiej wybrać laptopa VBI “kadłubka”

Dell i IBM są najlepsze jeżeli chodzi o jakość ale dlatego też najdroższe. Do zwykłego użtyku najlepsze są HP i Toshiba.

Ciężko porównać tak firmy, trzeba patrzeć na konkretne modele, niektóre wyszły lepiej jednej firmie, a niektóre trochę słabiej. HP oferuje w swojej najnowszej serii super wygląd, Toshiba za to lepszą matrycę i baterią. Wszystko trzeba rozważać patrząc na konkretne modele. :wink: