Komputer dla dziadków

Kata bardzo dobrze radzi sobie w filmach a do tego ma też być komputer ^^. Okej to tak i3 niech zostanie dajmy 2gb ramu , karte graficzną zintegrowaną hm 320 GB dysk chyba starczy ?

Up.

Zapodaj swoja propozycje

Jedyne co wiem to że zasilacz ma 400W ale to chyba wiele nie daje;p

znalazłem info że niby ten ZASILACZ I-BOX ATX 400W SFAN CE+PFC 12cm/FAN BOX

Jeżeli chodzi o ten zestaw z eurortvagd to nie ma specjalnie czego komentować, bo czegoś takiego się po prostu nie kupuje :slight_smile:

ja na bieżąco w częściach nie jestem, więc konkretnych podzespołów na pewno nie podam. Są tu osoby siedzące w tym i obeznane dużo lepiej ode mnie.

Tylko chciałem zwrócić uwagę, że zestaw do 2,5k to nie buda do 2k :stuck_out_tongue:

Licząc tak ogólnie:

2500

-monitor 500 zł

-głośniki, klawiatura, mysz 200 zł

-buda 150 zł

-system 350 zł

Zostaje 1300 do rozdysponowania:

-napęd 100 zł

-zasilacz powiedzmy niecałe 200 zł

-dysk- trochę ponad 100 zł

Zostaje na podstawowe komponenty 900

ram, płyta, procesor, grafika

Jak to najlepiej podzielić to nie wiem, żeby najwięcej z tego wycisnąć. Ale to raczej coś w stylu 200 płyta, 300 grafika, 100 ram, 200 procek.

tylko ja po prostu nie mam czasu sam składać komputera, jeździć, zamawiać poszczególne części (też mam mało wprawy w tym) Wole kupić coś gotowego.

Dodane 19.03.2011 (So) 0:18

Wiem, że jest takie przeświadczenie że się nie kupuje w sieciach gotowych komputerów ale powiedz mi co tak naprawdę konkretnie jest w nim złego?

To kup gotowego, ale z poszczególnych części. Przecież tam jest byle co, żeby tylko te ‘chwytliwe’ parametry się zgadzały i jak najmniej to kosztowało. Składana buda za 900 zł na pewno jest bardziej godna zaufania niż kot w worku za 2x tyle z marketu.

Konkretnie to choćby podany przez Ciebie zasilacz przy którym strach to w ogóle do prądu podłączać.

edit: I mniej więcej na tej zasadzie cały komputer… czyli żeby się gigabajty na reklamie zgadzały, a w środku złom… najlepiej plomba gwarancyjną zakleić, żeby nikt nie otworzył i się nie przestraszył i można sprzedawać. Jak kupisz nawet komputer o gorszych parametrach a z miarę porządnych podzespołów (nie muszą być nie wiadomo jakie marki) to będzie miało większe szanse doczekać bezawaryjnie 5-10 lat niż zestaw z marketu pół roku.

no dobra, gdzie można zamówić sprzęt z poszczególnych elementów złożony z zainstalowanym windowsem?

  1. Procesor: Intel Core i3 540 2x3.06 GHz BOX (LGA1156, 4MB, VGA)

  2. Wentylator: BOX (komplet z procesorem) Inny/a

  3. Płyta główna: ASUS P7H55-M, H55, DDR3, SATA2, GBLAN, mATX, LGA 1156

  4. Napęd FDD: Brak - Wybierz

  5. Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz OCZ Gold Low Voltage (2x2GB, DualDDR, CL9)

  6. Dysk twardy: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

  7. Nagrywarka: Samsung SH-S223L, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black

  8. Karta dźwięk.: Realtek ALC887 (zintegrowany/a) Inny/a

  9. Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a) Inny/a

  10. Karta graficzna: GeForce GTS450 Gainward 512MB, DDR5, DVI, HDMI, PCI-E

  11. Obudowa: ModeCom Enjoy 2 Black (bez zasilacza)

  12. Monitor: Samsung 21.5" LCD BX2231 (2ms, LED, HDMI, czarny)

  13. Klawiatura: Brak - Wybierz

  14. Mysz: Brak - Wybierz

  15. System oper.: Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM

  16. Drukarka.: Brak - Wybierz

  17. Głosniki.: Brak - Wybierz

  18. Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 450W Chieftec CTG-450-80P A80 Series (Fan 120mm)

całość: 2532zł

http://www.gral.pl

Można odpuścić grafikę zaoszczędzisz około 350zł, bo i tak zintegra powinna starczeć dla dziadków.

Np. podany wcześniej esc.pl Zazwyczaj jak ktoś podaje zestaw to i podaje w którym sklepie jest składany. Ogólnie nie ma z tym problemu.

Za 2221 zł, do tego jeszcze trzeba dobrać jakieś głośniki (genius, logitech), mysz, klawiaturę, office chyba bez sensu kupować jak jest darmowy open office.

4efcf7ba3240f16fm.png