Komputer dla dzieciaka z I klasy

(rafales) #1

Witam.

Mam nie mały dylemat co kupić, a właściwie polecić znajomemu, który chciałby już wprowadzić swojego dzieciaka do świata komputerów zanim będzie zbyt póxno. Tzn chodzi mi o polecenie mu czegoś co nie będzie duzo kosztowało ale starczy przynajmniej na najbliższe lata jego synkowi. Jest on dopiero w I klasie podstawówki.

Nie było by problemu gdyby to miał być komputerek dla mnie :slight_smile: lub dla kogoś starszego. Natomiast zupełnie nie wiem co powinno wystarczyć takiemu dzieciakowi. Wiadomo powinien to byćkomp zarówno do małych, nieskomplikowanych gierek jak równiez przykładowo do małych aplikacji typu office itp.

Proponuję coś takiego:

Płyta: Asus P5VD2-MX P4M890 VGA DDR2 sATA2 (nie wiem ale zastanawiałem sie nad pamięcią DDR bo po co mu DDR2)

Procek: Intel Celeron D 331 2,66 256 533 s.775 (a może na szynie 478 ?? )

Pamięć: Kingston 512MB DDR2-533 Non-ECC (chyba, że zaproponujecie DDR tylko)

Grafika: Sapphire R9550 128MB 128 1024-KC20-FD-SA (myslę, że ten standard w zupełności wystarczy, oczywiście chyba wystarczy tańsze AGP)

Dysk: Seagate ST380811AS 80GB SATA-II (nie ma potrzeby większej powierzchni)

Napęd: LiteOn DVDRW+- SHM-165P6S OEM Black

Dyskietka: Nec 3.5 1.44MB (chociaż jemu napewno sie nie przyda :slight_smile: )

Razem wychodzi ok. 1000zł

Monitor juzma gdyż wymieniał swój na LCD.

Podpowiedzcied bo może udałoby sie tu na czymś zaoszczędzić

(system) #2

Karte wybrales AGP pod plyte z PCI-E.

AMD Sempron 3000+ Manila BOX (Socket AM2, 64bit) 206

Microstar K9VGM-V (Via K8M890) [DDR2, PCI-E, KG] 220

GoodRam 512MB PC800 CL5 PRO roznica 20 ZL z tymi co podales.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=4964

GeForce PCI-E 6600LE Gigabyte GV-NX66L128DP 128 MB TV-out / DVI bulk (128-bit)

reszta twoja i nadal miescisz sie w 1000

(Michal Kolatek) #3

hipset: VIA P4M890

Obsługiwane procesory: Pentium 4 / Pentium D / Celeron D

FSB: 1066/800/533 MHz

Rodzaj pamięci: DDR2 533/400

Ilość gniazd pamięci: 2

Max. obsługiwana pamięć [GB]: 4 GB

Złącze AGP: brak

Złącza PCI Express: 1 x PCI-E x16, 1 x PCI-E 1x

Ilość złącz PCI: 2

Złącza HDD: 2 x ATA 133, 4 x SATA2

Zintegrowana karta graficzna: tak

Zintegrowana karta muzyczna: ADI1986A

Zintegrowana karta sieciowa: 10/100 Mbps

Zintegrowany procesor: nie

Port Firewire: brak

Standard: micro ATX

Może coś na ASRocku DualSata2 [oj będzie temat :lol:] albo do tego dokup 7300 GS.

(Adarek) #4

Za mały dysk .

Mam 160 i już po 0,5 roku zostało tylko 20% wolnego

Za mało pamięci .

(Michal Kolatek) #5

Po to są nagrywarki.

512 powinno wystarczyć do Offica i do prostych graficznie gierek, no chyba że się gra w Viste.

(system) #6

Wydaje mi się, że taki zestawik w zupełności wystarczy do takiego młodego gościa... 64BIT CEL 3,06 160GB DDR2 512 DVD-RW GF-128MB. Z czasem wymieni sobie grafe jak zacznie grać w jakieś gierki, może dokupi RAMu. Komp tak na 3-4 lat powinien mu wystarczyć, po kilku modernizacjach za jakieś 2 lata :wink:.

(chudy ed) #7

Jestem jej zwolennikiem-ale tu zara sie gorąco zrobi

rafales to copodales jest O.K tylko zmieńpłytę.A procek jak z Intela to s.775.Choć

też nie jest złe

(McDracullo) #8

sami zaczynacie.

Asus M2N-E

AMD Sempron 3000+/Athlon 3000+

Gf 7300GT Galaxy / x1300XT O/C Edition (wersje o/c bo dzieciaki to wolą grac w gry.. a te karty sa już fabrycznie podkręcone).

1GB Ramu (fajnie by było - jesli kasy zabraknie to 512MB jesli nie bedzie grać w wymagające gry)

Dysk 160GB ok. Samsung :slight_smile:

DVD-ROm / DVDRW

No i Fortronik z allegro 400W/350W

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 23:17

Mylisz się. Dziecko mojej kuzynki w tydzień zapachało 200Gb. Wszytskie gry jakie miała pod ręką kazała sobie poinstalować - bo, jak stwierdziła będzie w nie grac nie wie kiedy a sama zainstalowac nie umie

(Clubbasse207) #9

ta ... jasne chłopie skąd ty się urwałeś dzieciak będzie chciał grać w najnowsze gry ! a nie uczyć się ofiice-a !

czyli w wieku w którym liczą się gry i tylko gry ! :slight_smile:

ano po to że to jest najnowsza technologia ... i poo to żeby za jakiś czas nie było problemu z rozbudową kompa ...

aaaaa cycki opadają !!

dzieciak się zadowoli starymi gierkami ? :shock:

gdy w szkole wszyscy jego koledzy będą grali w najnowsze hity! narazi to tylko ojca na kolejny wydatek bo będzie musiał kupić nową grafe dziecku !

nieno w ogóle niech mu kupi jakiś stary komp za 500 zł :? to ma być nowy komp czy stary nowy komp ?

tak ! jemu się nawet komp nie przyda ! :?

na twoich "radach" m,ożna by oszczędzić :lol:

raz pojemności nigdy za wiele

dwa dysk 120 GB jest droższy o jakieś 20 zł ...

grafa to minimum gf 7600 gs

proc amd 3000+

dysk ok 120-160 GB (250 GB wychodzi najlepiej stosyunek cena/pojemność)

ram minimum te 512 Mb ale zapewne będzie używał kompa do grania więc byłoby dobrze 1 GB kupić

i markowy zasilacz !~(tak wiem jemu nie potrzebne bo i po co ? dzieciom się nie palą kompu)

oczywiście nagrywarka dvd

i jakaś płyta główna najlepiej gigabyte na nforce

(Wigrus1) #10

pisząc, że będzie gorąco, niby dlaczego?Chcecie dowartościować swoje ego?

dochodzi buda, ale ta to wg uzniania i zasobności portfela, ale i nad grafą bym się zastanawiał, kupić coś tańszego, później wymienić, bo niby w jakie gry dzieciak z I podstawówki będzie grał, chyba nie w obliviona czy fear'a :stuck_out_tongue:

PS.

author_vision haa to żeś dał nieźle ;]

Ale co do tych graf, jak dzieciak powiedzmy pierwszy raz zobaczy kompa to chyba nie będzie pykał w najnowsze gry :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #11

Ha! byś się zdziwł! Ta córka mojej kuzynki pyka w DoomIII :wink: To nic że nie dla niej :stuck_out_tongue: Pozatym zestaw pewnie ma starczyć na troche dłużej żeby się dzieciak nie wkurzał że coś mu niechodzi i nie zniechęcał (albo zadziala w drugą strone jak u mnie i zacznie kręcić :stuck_out_tongue: ) No i tatus w coś pewnie pogra.. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 0:27

7300DDR3 ma wydajnośc prawie że tą samą (lekko podnosimy zegary i juz przerastazwykłego GS'a) a cena jest mniższa.. :wink: JA zastanowiłbym sie jeszcze nad tym x1300XT od saphari..