Komputer dla gracza za 7000zł- p.domowa w Technikum

W technikum mam za zadanie złożyć PC do 7000zł. Ja sobie wybrałem że to ma być komp do gier. Musi mieć tak:

Monitor, buda, myszka, klawiatura, słuchawki itp.

Jak na razie wybrałem coś takiego:

E8600 - (myślę nad zmiana na E8200 bo i tak można OC zrobić)

MSI P45 Neo2 FR (może coś innego?)

Goodram PRO 900, 2x1GB, (???)

Grafika GTX 280 lub HD4870x2.

dysk Samsung F1 750 (ale chyba zrobię mniejsze i w RAID)

Creativ X-fi gamer

Corsair 750/1000W lub Enermax pro82+

Monitor LG 24"

słuchawki Sennki HD 515

Thermalright + noctua P12-1300

obudowa- CoolerMaster Sticker czy jakoś tak, nie chce mi się teraz tego szukać xd

Proszę o jakieś zmiany, żeby wyglądało to na jak najbardziej profesionalny zestaw, żeby zrobić na kolesiu dobre wrażenie i dostać dobrą ocenę. ( a wiem że mam szanse patrząc na to co robią moi kumple którzy myślą ze 9800GTX za 1200zł jest lepszy od HD4870 za 800zł).

E8600 też możesz podkręcić :stuck_out_tongue:

W niektórych grach może być lepszy mniejszy monitor np.19" - przykładowo CS , więcej ,latania wzrokiem po ekranie :stuck_out_tongue:

znajdziesz gdzieś nowe goodramy pro ? ciężko będzie

no ale jak nie kupujesz tylko zadanie domowe, to niech będzie

zależy jaki nauczyciel, czy zna sie troche na tym czy nie,

jak się zna to myślę że e8200 możesz dać

reszta jest dobra

sk91 , weź w RAID i dwurdzeniowego Radeonka. Na nVidię poczekamy do stycznia, ma coś nowego zaprezentować w 40nm.

Tam się nad jakimiś GR’ami zastanawiać. Łykać od razu te: http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=371 :slight_smile:

Nie lepiej zainwestować w DDR 3 ?

zaklik , jak ddr3, to tylko nowa platofrma :slight_smile:

tylko mobo.

Ja jednak szukałbym jakiejś ukrytej prawidłowości. Nie kupować wszystkiego co kosztuje 1k i już mamy kompa, tylko najlepszy stosunek Wydajności do Ceny, tutaj DDR3 odpadają.

Ciekawe, że jeszcze nikt nie zaproponował monitorka :smiley: Benq G2400W

nie zapomnij o jakichś wiatraczkach Acutake Fan 120 x2, czy coś podobnego i paście termoprzewodzącej, może to szczegóły, ale na to się właśnie patrzy.

Najlepiej oddzielne chłodzenie do procka bo to może też być ważne.

to ja bym dodał jeszcze myche i klawe

http://www.allegro.pl/item432598477_sal … ition.html

http://www.allegro.pl/item429105158_log … ratis.html

goodprogram , ja bym takiej klawiatury nie brał. Z informatyki czepiają się erognomi, a ten układ klawiszy niewiele ma wspólnego z tą dziedziną…

jeśli nauczyciel kumaty, to weź E5200 + Scythe Mugen i napisz że OC na 4gHZ co najmniej

może MSI P45 Platinum?

2x2GB Patriot LLK 800MHZ CL4 albo Crucial Ballistix 2x2GB 1066MhZ (jeśli znajdziesz na allegro.pl)

Radeon HD4870x2

750GB jest na 3 talerzach, czyli ma mniejszą gęstość zapisu, czyli jest wolniejszy

weź Samsung F1 640GB w RAID 0

Corsair 750TXEU 750W

BenQ G2400W

spoko

spoko

Scythe Mugen + Acutake 120PWM (patrz niżej)

i do tego napisz 4x Acutake 120PWM i obudowę np. Centurion 590 :wink:

gdybym ja miał w technikum takie prace, nie ma tak dobrze :slight_smile:

A słuchawki mają wyeliminować głośniki? Może jeszcze jakiegoś pada?

Eee pada to on raczej nie wymaga. Pewnie mozna sobie wybrac czy chce mieć sie głośniki czy słuchawki. A tak po za tym to Andrew34. z nowym avatarem Ci do twarzy.

Dzięki za pomoc, napewno to wykorzystam, wiecie druga lekcja więc koleś chciał trochę poznać nasze umiejętności. Jeśli coś jeszcze to z chęcią czekam na podpowiedzi.

Co do Mugena, jednak wole mojego TR.

Głośniki mi do gier nie potrzebne, no chyba że do filmów.

ale rozumiem że Thermalright Ultra-120 a nie Thermalright Ultra-120A?? :wink:

jeśli ten pierwszy to spoko, ale jeśli drugi to Mugen jest wydajniejszy do drugiego :wink:

Ultra extreme, tego którego ja mam.