Komputer dla grafika/projektanta/gracza [1800-2500 zł]

Boxowe chłodzenie od Intela nie jest złe. Przez 6 lat spełniał swoje zadanie, ale w końcu trzeba było je wymienić. Nie wiem co do niego macie. Nie pasuję to kupuję inne i po problemie. Bez podkręcania daje rade.

Dysk Seagate też jest spoko, i warto go dokupić chociażby obok SSD.

Do tematu:

I5 fajny wybór - dla grafika ideolo. I7, wiadomo, lepszy. Tylko czy Ciebie na niego stać, to sam sobie odpowiedz. 

Także podsumowując:

Intel I5 (skylake lub haswell), płyta MSI, dysk SSD min. 240gb. Propozycje z linkami podali wyżej :) 

 

i5-6400

 

A czy między tymi dwoma zestawami jest duża że tak powiem odczuwalna różnica? 

Nikt nie spiera się do wydajności zestawu z i7, ale wtedy Autorka musiałaby wyłożyć dużo większy budżet a tego nie zrobi :slight_smile:

 

Ale wracając do wątku.

 

 

Jeśli nie zamierzasz w tym momencie grac to jak najbardziej ten zestaw się sprawdzi.

  1. Weź tylko zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-strong-vero-strong-strong-m1-strong-600w-80plus-spc117-720234/

  2. 16GB ram, bo to takie minimum to grafiki: https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-16gb-2x8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fbk2-16-719425/

  3. A płytę główną zostaw na: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-mortar-b150-dualddr4-2133-sata3-satae-hdmi-dvi-usb-3-1-matx-b150m-mortar-780949/ pozwoli ona w przyszłości rozbudować ilość RAM.

 

A więc mamy:

 

  • Intel Core i5-6400 BOX
  • MSI B150M Mortar
  • Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14
  • SilentiumPC Brutus S30
  • Nagrywarka
  • Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
  • SilentiumPC Vero M1 600W

Przepraszam, że się wtrącam ale nie słuchaj pseudo “porad” użytkownika Nelight. Nie rozumiem po kiego grzyba do takiego zestawu ktoś proponuje zasilacz 600W ?? Przerost formy nad treścią. Ja przy mocniejszej konfiguracji, którą zamieszczam poniżej, mam zasilacz 530W …

 

Od czasu nieszczęsnego zasilacza SilentiumPC Deus nie polecam tej firmy i wolę ostrzec, że na rynku znajdziemy dużo lepsze i czasem tańsze PSU niż wspomniany SilentiumPC.

 

Jeżeli ktoś ci “doradza” w ten sposób, to dla mnie jasne jest, że nie ma wielkiego pojęcia o sprzęcie a całą swoją wiedzę czerpie z takich źródeł jak PCLab …

M1 to nowa linia, która ma bardzo dobre bebechy, wystarczy sprawdzić w technikaliach a nie obrażać się na całą markę za nieudany model.

Dlaczego aż 600W? Bo jest od Twojego XFX tańszy o 30zł, ma więcej mocy na przyszłość a także modularne kable. No same plusy, czyż nie?

 

Pseudo poradom będzie tutaj raczej kupowanie komputera na raty, by skończyć go kompletować za rok, gdy do pracy potrzebny jest najpewniej od zaraz. 

 

Tia … W czasach gdy niemal każdy producent dba aby kolejna generacja miała coraz mniejsze zapotrzebowanie na prąd, PSU 600 W jest raczej “lepszym” rozwiązaniem niż sprawdzony i pewny zasilacz 500-czy 550W … ROTFL

 

Skoro autor wątku ma do wydania tylko kwotę ok 2300 zł, to zasilacz o mocy 600W jest mu całkowicie zbędny. Nawet jeśli za kilka lat kupi kartę graficzną klasy GTX 1080, to i tak mu wystarczy zasilacz ok 500W.

 

 Raczej kilka nieudanych modeli …

 

Polecam XFX bo to naprawdę Seasonic a to już klasa sama w sobie ale można znaleźć coś tańszego czyli np. 

Corsair VS Series 550W 80PLUS

Thermaltake Smart SE Modular 530W

i mój faworyt czyli niesamowicie cichy:

Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W

 

Nelight, nie musisz się unosić honorem skoro czegoś nie wiesz. Każdy popełnia błędy i uczy się przez całe życie. Wszak jak powiadają mędrcy.

 

Nie staram unosić się honorem, złożyłem kilkanaście zestawów z zasilaczem M1 i uważam, że jest on jednym z najbardziej opłacalnych zasiłek obecnie. That’s all :slight_smile:

 

:slight_smile:

Mnie również interesuje ile lat gwarancji daje XFX, Corsair, BeQueit a ile SilentiumPC. 

 

60 miesięcy kontra 24 miesiące … Nadal ci żal 15-30 zł więcej ??

Masz racje XFX ma 5 lat gwarancji po rejestracji produktu a SilentiumPC 2 lata gwarancji door-to-door.

 

Ma za to modularne kable + te 30 zł oszczędności… no jak kto woli, powiem. Zależy również od budżetu.

Be Quiet! i Corsair, Thermaltake mają 36 miesięcy gwarancji i mają modularne kable … Coś jeszcze chcesz dodać ?

 

Co jeszcze można dodać ?

 

A propo`s SilentiumPC Vero M1

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-vero-m1-600w-test/strona/23726.html

 

Poczytaj, wolę mieć modularny PSU z dłuższą gwarancją, lepszą linią  +12 V … Thermaltake jest nawet tańszy od Vero M1 :stuck_out_tongue:

 

 

A ja nic do nich nie mam, miałem wrażenie, że rozmawiamy o XFX.

 

Tak jak powyżej, Thermaltake jest świetny, ale rozmawialiśmy o XFX i porównaniu go do Vero M1.

 

EDIT:

Mamy różne punkty widzenia i inne priorytety, wydaje mi się, że nie ma sensu tego dalej prowadzić.

 

Nie mam wpływu na twoje wrażenia ale wystarczy uważnie przeczytać moje posty.

 

Dla mnie koniec tematu …