Komputer do 1500zł

216W na linii +12V to za mało, ten zasilacz nadaje się do starszych komputerów.

model zasilacza: TG330-U01 taki mam na pudełku napis więc przypuszczam, że to jest kod producenta :slight_smile:

no fajny jakby ten zasilacz uciągnoł ten sprzet który mam zamiar kupić, zawsze by było te trzysta złotych do przodu - można w co innego wpakować

w ostateczności kupie ten zasilacz, ale szkoda bo wydaje mi się ze powinien uciągnąć. Na kompie by mnie interesowały tylko gry typu FPS

call of duty 4, far cry 2, etc…

A ja bym spróbował podłączyć, myślę, że pociągnie, a nawet jak nie, to kompa pewnie nie spali (w końcu to Tagan) i najwyżej się wyłączy tylko.

Co do zestawu, to (wzorując się na Twoim przykładzie) wziąłbym coś w stylu:

E5200

Asus P5B Premium

HD4850 GDDR5

Samsung F2EG 500GB

najtańszy RAM, który robi 800MHz przy CL4, bądź 1000+MHz przy CL5

Jakie masz głośniki?

A ja myślę, że ten Tagan nie pociągnie. Swego czasu miałem, Tagana 380W do tego C2D E6320, 8800GT dwa dyski twarde, dwie nagrywarki no i całą podstawową resztę. Po kilku godzinach grania niestety komputer się wyłączał. Tagany do 400W przeznaczone są do starszych komputerów gdzie linia +12V nie odgrywała takiej roli jak dzisiaj. Tagan 380 miał zaledwie 22A na +12V.

Spalić Ci nie spali, ale resety będą częste tym bardziej, że będzie pracował na pełnych obrotach.

Adalbert nie uzywam głosników wcale praktycznie używam słuchawek, głosniki sa tylko używane sporadzycznie jak ogladam jakiś film.

Odnośnie ramu to byle jakiego to na pewno nie kupie, no OCZ jakiegoś dysk mi 320gb wystarczy i zamiasat Radeona HD4850 bym wolał GF GTX260. To pewnie nie da rady mój taganek, kupie sobie jakis tani uzywany zasilacz na allegro powyzej 400W i wszystko bedzie lala.

Zastanawiam sie nad prockiem jeszcze, jezeli bym chciał AMD to bede musiał tez i płyte na wejscie z AMD kupić.

“Po kilku godzinach grania niestety komputer się wyłączał.” Jesteś pewny, że to od zasilacza? Jeżeli zasilacz nie dawał rady, to wyłączyłby wcześniej, niż po kilku godzinach…

“Spalić Ci nie spali, ale resety będą częste tym bardziej, że będzie pracował na pełnych obrotach.” Dlatego lepiej kupić sprzęt, podłączyć i sprawdzić, czy faktycznie nie pociągnie.

Jak głośniki też nie jakieś super, to bym nie inwestował w dźwiękową, integra starczy.

A co Ci za różnica jaki RAM, jak wszystkie pamięci (bez różnicy czy OCZ czy Elixiry) które robią 800MHz przy CL4 działają identycznie na tych ustawienach? No chyba, że chcesz kręcić, ale wtedy i tak nie tylko OCZ istnieje…

Porządne dyski 320GB kosztują prawie tyle samo co ten Samsung F2EG, osobiście bym dołożył, ale jak chcesz oszczędzić te 20zł, to brałbym Samsunga F1.

No GTX260 jest wydajniejszy od HD4850, ale i droższy znacznie, wybór należy do Ciebie. Ale jakbym wybierał tego GeForca, to szukałbym wersji core 216 55nm.

Zasilacz lepiej nowy kupić, używki nie są dobre. Do 200zł masz np. Seasonica czy Corsaira 400W, który spokojnie pociągnie tego typu zestaw.

W takim budżecie raczej bym się w Intela pakował. Często modernizujesz kompa?

Tak jestem pewny, że to wina zasilacza. Po wymianie na 500W wszystko wróciło do normy i resetów nie ma. Podczas grania zarówno karta graficzna jak i procesor zużywają więcej prądu a tym samym i zasilacz jest bardziej obciążony. Podczas normalnej pracy Tagana nie było słychać natomiast pod obciążeniem już tak, a więc pracował na pełnych "obrotach"które widocznie było zbyt duże.

No obroty za duże raczej być nie mogły, ale że przez te kilka godzin się nagrzał za mocno to możliwe…

Zasysając gorące powietrze z obudowy…

Tagan 380 ma dwa małe wentylatory. Jeden wystaje na zewnątrz obudowy (PC) drugi jest wewnątrz. Pierwszy wsysa zimne powietrze drugi je wyprowadza i zawsze był zimny. Zobacz, że słowo „obrotach” dałem w cudzysłowie (chyba dobrze napisałem) a więc to tylko takie stwierdzenie. Chodziło mi o to, że wykorzystywał cały swój potencjał i dostarczał maksimum mocy, którą dysponował. Po zmianie na mocniejszy kłopoty znikły. Taganek nadal pracuje na słabszej konfiguracji nie sprawiając żadnych kłopotów

Może dochodzić tutaj jeszcze kwestia większej efektywności w wyprowadzaniu ciepłego powietrza z wewnątrz obudowy w nowym zasilaczu, przez co podzespoły wewnętrzne jak i sam zasilacz są chłodniejsze.