Komputer do 1500zł

Witam, otóż mam problem mój kumpel chce kupić komputer do 1500zł i nie wiem co mu doradzić, chodzi mu o zestaw, może jakieś propozycję ? Wymagania żeby GTA4 chodziło na niskich detalach Lineage 2 bez zacinki Carbon na full etc ;]

Procesor:

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

199 zł


Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

295 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

160 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

379 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

-

-


Napęd FDD:

-

-


Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

-

-


Mysz:

-

-


Obudowa:

TakeMe Aramis (bez zasilacza)

90 zł


Zasilacz:

bequiet! PurePower L7 350W

175 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

-

-


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


	Suma: 	  	

1582

	zł brutto

1296.72

	zł netto

Dobra konfiguracja. Budżet przekracza o 82 zł. Zestaw oparty na platformie AM3, z dość wydajnym procesorem AMD Athlon II 240 i grafiką AMD Radeon HD4850. Niestety, aby zmieścić się w budżecie trzeba było zmniejszyć ilość pamięci RAM do jednej kości 2GB, a także wziąć tańszą obudowę.

A ta firma: Connect3d to jakaś mało znana. Jak na mój gust to zasilacz słaby.

Firma jak firma, robi z tych samych podzespołów co inne firmy zapewne u tych samych producentów. A zasilacz w zupełności wystarczy, popatrz ile takie konfiguracje prądu ciągnął.

Ale jednak nie jest to idealny zestaw, weź lepiej:

Procesor: AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 199 zł

Płyta główna: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 235 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 160 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI 369 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: TakeMe Aramis (bez zasilacza) 90 zł

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 350W 175 zł

Suma: 1512 zł brutto w Esc, w Arest czy innych sklepach może być lekko taniej

Twój zestaw niczym się nie różni oprócz słabszej płyty głównej i grafiki, która lepiej się kręci, nie dodając że Twojej ulubionej :).

Gigabyte ma zdecydowanie lepszą, jak na ten próg cenowy sekcję zasilania, a także bardzo dobrej jakości kondensatory co daje mu przewagę nad ASRockiem.

ASRock robi ostatnio b. dobre płyty, ale gdyby zmiana płyty miała przeważyć nad o wiele lepszą grafiką to wtedy czas na ASRocka, a przy tej konfiguracji i cenie zestawu myślę, że lepszym rozwiązaniem jest Gigabyte i HD4850. Zakładając, że autor nie jest typem zapalonego over clockera.

Hmm… ten zasilacz może wystarczy, ale nie do pracy tego kompa pod obciążeniem. Zmień go na dobrego 400/450 W

ale mu chodzi o zestaw już najlepiej złożony i żeby mógł go kupić na raty…

Ten zestaw nie wygrzmoci więcej jak 200W kolego, chociaż i tak to 200W podałem z dużym zapasem. . Spokojnie wystarczy zasilacz 350W.

"Twój zestaw niczym się nie różni oprócz słabszej płyty głównej i grafiki, która lepiej się kręci, nie dodając że Twojej ulubionej :).

Gigabyte ma zdecydowanie lepszą, jak na ten próg cenowy sekcję zasilania, a także bardzo dobrej jakości kondensatory co daje mu przewagę nad ASRockiem.

ASRock robi ostatnio b. dobre płyty, ale gdyby zmiana płyty miała przeważyć nad o wiele lepszą grafiką to wtedy czas na ASRocka, a przy tej konfiguracji i cenie zestawu myślę, że lepszym rozwiązaniem jest Gigabyte i HD4850. Zakładając, że autor nie jest typem zapalonego over clockera."

Zgoda, płyta główna zdecydowanie lepsza, grafika to ta sama klasa. Problem tylko w tym, że Twój zestaw przekracza budżet o 82zł, a mój o 12zł, więc teoretycznie jeszcze za dużo. I jeżeli mamy się zmieścić w budżecie, to już ciężko z czego innego rezygnować.

“ale mu chodzi o zestaw już najlepiej złożony i żeby mógł go kupić na raty…”

W Esc za darmo składają zestaw i jest system ratalny.

Prawda, ale te 82 zł zawsze da się wychłostać.

Denerwuje mnie, jak wypowiadają się tutaj takie dzieci. Specjalisto, jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj. Skoro Be-Quet! robi jedne z najlepszych zasilaczy, z mocną linią 12V, a zestaw nie pobierze więcej niż 200W, to wystarczy zrobić trudne odejmowanie: 350W - 200W = 150W, czyli tyle masz zapasu na tym zasilaczu. Powiesz mi teraz jakim cudem jest za słaby? Skoro chcesz dobry zasilacz 400/450W, to podaj swój zestaw w cenie do 1500zł?

A firma ATi/AMD nie jest dla Ciebie mało znana? Szkoda, bo może nie wypisywałbyś tutaj bredni. Connect3D tak samo jak inne Sapphire-y, Asus-y wykorzystują referencyjny układ ATi Radeon HD4850, naklejają swoją naklejkę i tyle. Różnica to może być jedynie w cenie.

Kolejne 82zł może też, i kolejne, i tak w nieskończoność. :slight_smile: Jak jest 1500, to za 1500 trzeba szukać, chyba, że budżet elastyczny.

Z drugiej jednak strony zestaw Adalbert’a będzie mniej prądożerny. ATi Radeon HD4770 jest produkowany w niższym procesie technologicznym, lepiej sprawuje się w OC i pobiera mniej prądu. Do tego 4770 świetnie skaluje się w Crossfire, także nie widzę przeszkód, aby dołożyć w przyszłości kolejną. Wzrost w niektórych grach będzie prawie dwukrotny :smiley:

No tak HD4770 jest produkowana w technologii 40nm, a 4850 w 55nm, za to posiada szynę 256 bit.

Ale jednak różnica w wydajności jest niewielka :wink:

Ale jest. Tutaj decyzja należy do autora wątku. Postawić na wydajność, czy oszczędność i lepszą możliwość rozwoju PC.

Ale jaką wydajność? Myślisz, że zauważyłbyś gołym okiem różnicę 2FPS? Do tego skalowanie HD4770 jest dużo lepsze w CrossFire, więc kolega będzie mógł bez wahania dorzucić drugą taką kartę.

“No tak HD4770 jest produkowana w technologii 40nm, a 4850 w 55nm, za to posiada szynę 256 bit.”, a HD4770 posiada GDDR5, i dlatego nie potrzebuje takiej szyny pamięci…

Natomiast co do wydajności HD4770 to na standardowych zegarach prezentuje porównywalną, bądź lekko niższą wydajność niż HD4850 (niekiedy ponad 2FSP), ale po podkręceniu obu kart sytuacja się zmienia, z racji znakomitych predyspozycji do oc HD4770 zaczyna wyprzedzać w wydajności HD4850. No i do tego dochodzi cisza, niższy pobór mocy i niższa temperatura.

Szyna 128 bit ogranicza nieznacząco pamięci GDDR5.

Dobra dobra dzięki xD kumpel się zastanowi ;]