Komputer do 1600zł max

Witam! Składam komputer dla kolegi który wygląda tak:

  • Foxconn P35A-S

  • DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4

  • Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ

  • Corsair CMPSU-450VXEU

  • Procesor Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz 3MB BOX

  • GAINWARD GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT BLISS!

Proszę o propozycje co zmienić itp. z góry serdecznie dziękuje.

Sam piecyk, ale bez obudowy, nagrywarki? Bo jeśli z to tak sobie w budżet to wchodzi.

A czy da się rady złożyć coś lepszego za tą cenę?

Dobra konfiguracja w tej cenie, E7200 podkręcisz i będzie git :slight_smile:

Jeśli bez napędu i obudowy (tak jak napisano wyżej) to proponuję:

Intel C2D E7200 2.53GHz 3MB BOX 374zł

Gigabyte GA-P31-DS3L 161zł

OCZ Platinum 800MHz CL4 Rev. 2 129zł

Asus 8800GTS 512MB 685zł

Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ 155 zł

Modecom MC-400ATX 2.0 400W 123zł

Razem: 1627zł

Bez sensu (co wynika z kolejnych zdań - ponieważ wtedy będzie dość na pełną wersję z p35… oczywiście jeśli zainteresowany nie skorzysta z p35 to wtedy nawet jeśli miałoby zostać 200zł niewydane to p31 byłoby w zupełności wystarczające, też do oc.)

Bez sensu - 8800gs, max 9600gt, za 2 tygodnie wchodzi nowa generacja (nowa w sensie nowa, a nie nowa-stara :](uwaga dla fanów nvidii aby wiedzieli co o co chodzi ;))). Wydanie prawie 700zł teraz na grafikę możnaby porównać postrzelenia się samodzielnie we własne kolano.

Bez sensu, reszta podzespołów już relatywnie droga, vx 450 za 180-200 idzie dostać…

Rozumiem, że chciałbyś oszczędzić, więc może tańszą kartę graficzną? Jak nie planowałeś kupna TB:Anniversary i nie masz na dzisiaj pomysłu na wykorzystanie tych dodatkowych złączy, to polecałbym raczej http://www.ceneo.pl/1344293 również z 2 heatpipe’ami. Reszta zestawu mi się podoba (nie będę mówił, żeby pamięci zmienić bo zaraz znowu zjedzą :slight_smile: ).

Ale ja powiem, żeby pamięci zmienić na te: http://www.allegro.pl/item372557540_tra … g_cl4.html

Ja bym brał zestaw fourplay’a ze zmianą Gigabyte’a na Foxconn’a P35A-S z odpuszczeniem sobie GTS’a i brałbym 8800GS(Asus Glaciar)/GT(TwinTech XT HP).

Dzięki bardzo za uwagi :slight_smile:

Nie nazwałbym tego zdaniami, raczej zlepkami słów noszącymi znamiona zdań. I nie bardzo cokolwiek z nich wynika. Ale do rzeczy… Po co przy tak niskim budżecie brać P35 skoro P31 spokojnie wystarczy? W razie potrzeby podkręci sobie na niej CPU i RAM bez problemu. Potrzeba mu czegoś więcej? Nie sądzę.

I co? Będą rozdawać te karty za darmo? Swoje będą kosztować a zanim stanieją lub stanieją starsze modele minie dłuższa chwila. Konfiguracja jaką podałem jest na teraz. Czekać aż ceny spadną można w nieskończoność.

Kupienie grafiki tylko po to, by za chwilę ją zmienić możnaby porównać do braku umiejętności myślenia.

Relatywnie do czego? Znasz znaczenie słów, których używasz? A bezsens to dla mnie dokładnie 60-80zł do VX.

@fourplay

Ojeju, widze że humanista się znalazł. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem ścisłych zdań to twój problem, nie żal się publicznie.

P31/P35 - o ile chipset to jedno i to samo, to już reszta płyty nie, nie bez powodu te na p35 są 100zł droższe…

2/3 - oczywiście humaniści nie wiedzą że pojawianie się nowych produktów na rynku powoduje spadek atrakcyjności pozostałych, wymuszając tym samym obniżki cen, nawet jeśli nie są w tym samym segmencie rynku.

4 - gts bardzo drogi w porównaniu do p31, ale oczywiście musiałem to napisać bo nie było to dla ciebie oczywiste…

A kwestia mc vs vx - swoją wypowiedzią się pogrążasz.

“Kupienie grafiki tylko po to, by za chwilę ją zmienić możnaby porównać do braku umiejętności myślenia.”

Głupota do potęgi entej. Widać że autor sam nie potrafi myśleć ale zarzuca coś takiego innym, typowe dla zakompleksionych osobników. Teraz się kupuje tanią kartę po to by można było coś zobaczyć na monitorze i w coś zagrać, a po premierze nowych kart kiedy ceny przestaną być cenami nowości kupić za e same pieniądze znacznie wydajniejszą kartę - jeżeli nie rozumiesz tego można CI tylko współczuć.

“Relatywnie do czego? Znasz znaczenie słów, których używasz? A bezsens to dla mnie dokładnie 60-80zł do VX.”

Kolejna bzdura, widać że autor tych idiotyzmów nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym a o zasilaczach w szczególności. Corsair w stosunku do Modecom jest zasilaczem drożysz w zakupie ale stosunkowo dużo tańszym w eksploatacji. Dlaczego? dlatego że ma wyższą sprawność a tym samym zużywa mniej prądu do tej samej konfiguracji zasilanej przez Modecom. Im dłużej korzysta się z komputera tym szybciej zwraca się różnica w cenie.

Pogrążasz się “fourplay” całkowicie proponując kupno 8800GTS jest to widoczny znak że nie znasz praw rynku i nie potrafisz wyciągać wniosków z połączenia kilku faktów. Musisz jeszcze sporo się nauczyć i zacząć myśleć by bez narażania się na pośmiewisko ze swojej Twojej skromnej osoby coś móc napisać na tym forum.

@pixel69

Na co ostatecznie się decydujesz?

Ja zaproponowałbym coś takiego

Foxconn P35A-S - 280zł

Dual-Core E2160 (procek ma może mało cache, ale przecież wystarcza do wszystkich aplikacji, oczywiście po odpowiednim przekręceniu go, a kasę mamy w kieszeni) - 170zł

Asus 8800GS 384mb (karta chyba najbardziej opłacalna w tym czasie do kupna) - 320zł

Transcend Axeram 2Gb (z allegro, za 140zł, cena na prawdę kusząca) - 140zł

Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ - 160zł

Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 220zł

__

1290zł

Takie jest moje zdanie, to jest bardzo dobra konfiguracja, pograsz we wszystko. A trochę pieniędzy zostanie, jak koledzy mówią później na nową kartę graficzną, procka jak będzie taka potrzeba.

destroy, jak się ma ten zasilacz w porównaniu do Corsair 520 z odpinanymi kablami (poza właśnie nimi i większą niewiele ceną)?

Na cashe wiadomo że nie ma co zbytnio patrzeć, ale na proces technologiczny i owszem. To zależy czy pixel69 chce bardziej oszczędzić, czy lepszy procesor mieć (chociaż na dzisiaj e2160 podkręcone zapewne starczy Mu).

Wersja VX nie ma odpinanych kabli, zasilacz Corsair 520 HX posiada odpinane kable, i można do niego dopłacić (ok. 250zł) , zaproponowałem 550W ponieważ dobry zasilacz, w dobrej cenie. Wersje 450w VX kosztuje jakieś 180zł, więc lepiej chyba dorzucić od razu do mocniejszego.

Ok, czyli rozumiem że główną różnicą są te kable, a sprawność i stabilność na podobnym poziomie. Thx za info.

Zestaw który złożył destroy bardzo mi się podoba i na niego się zdecyduje a po premierze nowych kart zmienię na nowszy model. Dzięki za wszystko :slight_smile: !