Komputer do 1800-2000zł

Wigilia wigilią a 500zł wpadło do kieszonki :-D. Mam na koncie 1500zeta + sprzedam tego to będzie z 1800-2000zł. Więc prosiłbym o jakąś dobrą konigurację. (wszystko od obudowy, po zasilacz przez ramy do HDD). Oczywiscie bez monitora bo mój CRT jeszcze dłuugo pociagnie (chyba, już gaśnie przynajmniej raz dziennie :smiley: :smiley: ).

Do czego komp?

E2160

MSI Neo2 FR

2x1Gb Patriot LLK / Goodram 800Mhz

Modecom MC 400W / Amacrox 450PNF

Seagate Barracuda 250Gb

Nie liczyłem ile zostało na grafe, ale z radkiem 3850/3870 powinieneś się wyrobić

Jeśli będziesz miał więcej kasy to za 900zł można dostać 8800GT 512Mb w proline.pl

Ja ze sprzętu proponuje tak

Core2Duo E6550 najbardziej opłacalny model COre2Duo i łatwo się kręci

3GB RAM DDR2 667 Kingston

GeForce 7600 GS Galaxy 256MB HDTV & DVI (500/1400)

Dysk 400GB Serial ATA II 7200obr./min.

Zasilanie co najmniej 430W (Ja mam 480W ale używam “większej” karty)

Obudowa do tego z zasilaniem Ci wyjdzie z 250zł

Płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3

Niestety jeżeli chcesz za 2000zł to lepszej karty Ci nie znajdę ta JEST najlepsza inne przekraczają Twój budżet. Ja dałem za jednostkę centralna 2164zł;p ale wziąłem RadeonaX1950pro resztę wziąłem identyko jak wyzej wymieniłem;p tera tylko czekam na dostawę kompa;p. Oczywiście mógłbyś wziąć słabszego proca a lepszą kartę ale nie opłaca Ci się ponieważ ten procek jest po prostu najlepszy i warty ceny

PS: KOLEGA WYZEJ ZAOFEROWAł CI BARDZO SłABY PROCEK MIMO ZE TO CORE2DUO NIE POCIąGNIE CI NA DłUGO

Paulpolska , skończ bredzić . e2160 i e2140 to są kapitalne procesory stworzone pod OC . Wydajnościowo dorównują droższym jednostką INTELA więc jak nie siedzisz w temacie to nie pisz :x

Paulpolska , co ty gadasz…

zasilanie 430 W. tak codegena najlepiej co?? karta graficzna pożal się Boże… jasne c2d nie pociągnie ci za długo… tak jak będziesz słuchał Paulpolska , to w zimę na bosaka będziesz chodził.

wesołego po świętach

No może przesadziłem ale tamten model jest słaby w porównaniu do E6550 do kręcenia no chyba że kolega nie zamierza kręcić i po drugie drogi 1kalor on ma do dyspozycji 2000zł więc lepszej karty niedostanie chyba ze na niekorzyść procka a poza tym nie testowałeś tej karty więc się nieudzielaj bo ona jets bardzo dobra jak za oferowana cenę. a BTW to E6550 możną podkręcić do 3ghz czyli zyskasz moc E6850 który jest połowę droższy a różni się tylko mnożnikiem więc e6550 to wybór perfekcyjny. lepsze modele się różnią jedynie mnożnikiem

radziłby ci kupić po świętach(niższe ceny) i wsiąść adm athlon x2

Ja swoje E2180 też bez problemu podkręciłem do 3GHz, a na tej karcie graficznej długo sobie nie pogra. Zestaw który zaproponował Błażej jest bardzo dobry i godny polecenia.

No i nic od Was się nie dowiedziałem xD. Tylko sama kłótnia, jeden twierdzi tak i bluzga zestaw drugiego i viceversa. :smiley: Komp ma służyć oczywiscie do grania, i tak, mam zamiar podkrecac go.

amd x2 5000+

dfi/foxconn nforce 570

ati hd3850

2x1gb patriot llk/ocz rev2 ddr800 cl4

seagate 250gb sata2 1tależ z nowej rev

modecom mc-400w

nagrywarka nec/pioneer sata

obudowa

lub pod intela

msi fir p35

pentium dc 2180

reszta jak wyżej.

A mógłby mi ktoś dać linki do tego w necie? Bo na allegro takich rzeczy wolałbym nie kupować.

szanowny kolego polecam znak.pl -> generowanie zestawu ;-).

Dzięki wielkie. I wesołych świąt

nie ma sprawy, również wesołych świat oraz hucznego nowego roku ;-).

jeszcze takie małe pytanie: nie lepiej wziąć GF 8600GTS ??. Pytam się bo na znak.pl jest podobna konfiguracja tylko że z ww. gf

nie warto HD3850 jest wydajniejszy a cena nieco wyższa.

AMD Athlon 5000+ to słaby wybór na dziejsze gry ( o ile zależy Ci na wysokiej wydajności w grach coś typu HIGH DETALE). Wydziela sporo ciepła i potrzebuje aż 125W mocy co wiąże sie z zakupem mocnego zasilacza. a 8600GTS opłaca sie kupić i nie. Na wysokiej rozdzielczości ta karta słabo sobie radzi w nowych grach co pokazują testy. Bardziej sie opłaca Radeona x1950Pro kóry w tych testach wychodzi do góry nogami. GF 8600GTS wychodzi lepiej na średnich rozdziałkach i to w starszych nie co grach, ale jego zalatą jest wysokie taktowania zarówno pamięci jak i rdzenia. ja bym jednak wziął Radeona tańszy i lepszy no i wydajniejszy jeśli zależy Ci na nowych grach i więcej ilości klatek/s;p

bzdoryyyy

sugerujesz procesor “kręci” środowiska 3d w grach ??

czyli wystarczy że kupię core2quad i 7300GT to pogiercuję w Crysisa/Wiedzmina przyzwoicie ??

czy jak kupię atka 5000+ i np ati HD3850?? nie pisz bajek

dobre :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: cool haha

Pentium Dual Core E2160

Foxconn P35A

2GB Geil Black Dragon 800MHz CL4

GeCube Radeon HD3850 256MB GDDR3

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

LG GSA-H66N

Amacrox Warrior ax450pnf

CoolerMaster Centurion 532

razem ~2000zł w sklepie http://ulubiony.pl

imo lepszego zestawu za te pieniądze nie kupisz, poszukaj w innych sklepach może będzie taniej chociaż wątpię, w ulubionym jest teraz chyba najtaniej…

proca kręcić.

2,5GHz a nawet 3GHz (zależy od szczęścia) na Def Vcore powinien iść (styknie boxowe chłodzenie) a tyle starczy do grania czy czegokolwiek innego. Jak będziesz chciał wyżej to kup np Pentagram HP 100ALCU Lite za ~45zł