Komputer do 1800?

Witam

Potrzebuje pomocy przy zakupie komputera mam do wydania góra 1800 zł Zaczynam studia informatyczne i kompa bede potrzebowal do programowania w cepie java jakies sql moze jakies stronki, gry raczej zadko ale dosc czesto mam pootwieranych duzo aplikacji i stary komp sie strasznie wiesza .

Plyta : ASUS P5ND2-Sli nForce4 SLI S775 cena 366zł albo jakiesgos ASROCK’a doradzcie najlepiej jakigo

Procek: tu jest problem bo nie wiem czy dwurdzeniowca czy nie bardzo ?? waham sie pomiedzy : 1. Athlon 3700(939) SanDieg 380zł

  1. Athlon x2 3600 (AM@) 614 zł

  2. czy moze pentiuma D 2,8 (915) 2x2M 480zł

Grafika : tu tez sie zastanwaim nad jakims radeonem ale chyba predzej GF od GALAXY 7300GT 256MB DDR3 128 bit za 430 zeta, chyba ze jakiegos podobnego PALITA a moze GIGABYTE lub EVGA

Ktoego najlepiej ?? A moze DDR2 ? as taka duza jest roznica miedzy ddr2 a ddr3

Pamiec : ramy to chyba kingstony czy moze lepiej GOOGRAMY chyba ze GEIL’e

Jaki zasilacz najlepiej do tekiego zestwiku 400 ??

A i jeszcze nagrywarka DVD tylko jaka bo tu to zupelnie nie mam rozeznania ani pojecia ??

PROSZE O POMOC !

polecam http://www.allegro.pl/item139016757_zes … vd_rw.html

DFI Infinity NF Ultra 2 M2/G 390 zł

Proc AMD A64 3000+ Orleans Box 300 zł

Grafike można najtańszą np Asus 7100 GS 256 MB DDR2 (64 bit) za 150 zł lub lepszą GF Galaxy 7300GT 128 MB DDR3 za 300 zł

Pamięci DDR 2 PDP Patriot 800 MHz 2x 512 600 zł ale lepiej by był mieć z 2 GB jak lubisz tak jak ja otworzyć sporo aplikacji ale nie starczy, chyba że Sempron i Microstar na nVidia 1967 AM2, ale może dokupisz do poprzedniego później z 1 GB sprzedając poprzedni i 2x 1 GB.

Zasilacz np Forton THA-P 350W wyłącznie na allegro 50-80 zł

Nagrywarka np taka jak moja lub LG GSA-H22L do 180 zł

Dysk i obudowę masz?

Jak chcesz pakować w s. 775 procka na s. AM2? :stuck_out_tongue:

Ja się przychyle do propozycji Tobi’ego. Tylko pamięci wziąłbym GoodRAMy. Może starczy na 2GB :wink:

Też jestem za GoodRam 'ami. Mają dobre strony: tanie i niezłe do kręcenia! Polecam bo sam mam! Tylko oczywiście Pro.

taa dysk mam 100Gb z segata i obudowa tez sie znajdzie a nie wiem co z ta plyta myslalem jeszcze nad asrock 939 Dual Uli-1695

No kolesie z serwisu powiedzieli ze ASUS P5ND2-Sli nForce4 SLI S775 spokojnie bedzie kompatybilny z tymi athlonami

A co z prockiem dwurdzeniowym oplaca sie w to wchodzic czy nie bardzo??

Ten serwis sobie odpuść. Pozatym po co Ci płyta ze SLi skoro nie grasz?

Weź tą płyte DFI. Lepsza.

Ciekawa sprawa. Jednak nie wiem czy wykorzystasz dwa jądra. Pozatym Cena x2 nie jest jescze zbyt przystępna.

Dobry wybór ale tu wsadzisz DDR (chyba że przejściówka Future port i AM2 i DDR2), a te pamięci są droższe od DDR2.

Lub Microstar pod procki na AM2 na ULi (nVidia) 1967 250 zł

No to LOL, może jak by tak obciąć nóżki od AMD :lol:

Jak 2 rdzenie to najlepiej Core 2 Duo ale będzie drogo proc E6300 to koszt 750 zł płyta 450 zł Biostar Tforce PT 965P, i jak pisze McDracullo mało jest dziś aplikacji korzystających z 2 rdzeni, a już podobno Intel testuje procki 4 rdzeniowe :shock:

to ktore te pamieci lepsze DDR2 czy DDR oczywiscie GOOGRAM a moze DDR3 :stuck_out_tongue: wogole czym one sie roznią??

Do tego ASROCk’u nie wejda DDR2 dlaczego??

DDR starsze wolniejsze DDR2 nowsze bardziej opłacalne i dużo wydajniejsze DDR3 jeszcze nie ma możliwośći zastosowania takich pamięci nie licząc kart grafiki.

Wejdą ale tylko przy zastosowaniu Future port.

bardziej oplaca sie zastosowac future port i DDR2 czy lepiej poprostu zwykle DDR a moze inna plyta

Moze ma ktos jeszcze pomysl na zlozenie kompa za okolo 1800 bardziej do pracy niz grania ??

DFI M2/G nie ma sensu bawić się Future portami.

A ja właśnie szukam takiego kompa do 1600 - 1700 - 1800 MAX , w pół uniwersalnego , narazie mam luz w szkole , dlatego dość często gram. Miałem kilka propozycji już od Tobi ego ale coś nie wyszło…

P.S - W żadnym sklepie nie ma fortonów… Jeżeli kupiłbym go osobno jeżeli nie jestem zaawansowany , dałbym rade sam zamontować ten zasilacz?

Bo one tylko na Allegro.

Sądze że tak. Nalezy wykręcić stary, odczepić wszystkie kable zasilajace od napedów i płyty głównej, wkręcić nowego podłaczyć i działa :smiley: