Komputer do 2 tyś PLN

Witam!

Chcę kupić komputer do 2 tysięcy złotych, nie wliczając w to monitora, myszki, klawiatury itd.

Niebardzo się znam na sprzęcie - jestem nie na czasie w tym temacie - nie wiem co jest lepsze i dlaczego i takie tam. Mam wielką prośbę, jakby ktoś był miły i miał ochotę zaproponować jakiś zestaw do kwoty, którą podałęm.

Z góry wszystkim za odpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

PS

…a co sądzicie o takim - czy można za te kwotę samemu lepszego złożyc?

Kilka właśnie takich tematów w ostatnim czasie się pojawiło. I w większości to samo jest mówionie, przejrzyj je :wink:

Tylko, że ja to czytam i to czarna magia dla mnie jest! Jak mi się jasno nie powie co i dlaczego to inaczej ani rusz.

A co tu tłuamczyć bierz to bo najlepsze? :stuck_out_tongue:

Do czego ma to być komp?

Może coś takiego…

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans

Płyta główna: Abit KN9

Pamięć RAM: GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz

Karta graficzna: GeForce 7600 GS Galaxy 128MB HDTV & DVI (500/1400 1.4ns) (PCI-E) Zalman

Dysk twardy: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 AS (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Zasilacz: Chieftec 450W

Do tego buda, np. z allegro.

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 1:07

Czy to w ogóle można nazwać komputerem? :slight_smile:

Zdziwiło mnie w nim to:

:mrgreen:

Penitum D ma dwa rdzenie. Tam nie jest napisane Core 2 Duo, tylko technologia DUAL COre (dwa jądra).

może i z Twojej strony to wystarczające tłumaczenie:wink:

Proponujesz,ale ja nie wiem co o tym myslec bo się nie znam poprostu :stuck_out_tongue: i nawet nie wiem ile to by kosztowało. A procek nie za mały jak na nasze czasy? Lepiej brać athlona czy coś właśnie z Core 2 Duo?

Teraz ma być głównie do pracy… internet, programy biurowe, graficzne, ale również żeby mieć jakąś przyjemność z gier komputerowych i filmów czy muzyki. Paza tymmożepo pewnym czasie zmienićswoje główne przeznaczeine.

PS

napewno trzeba doliczyć nagywarkę dvd

Do 2 tysięcy napewno nie złozysz dobrego zestawu z Core 2 Duo.

To zestaw na AMD w zupełności wystarczy.

patrzyłęm po cenach na allegro…i tak z moich obliczeń to wychodzi, że to już będzie ponad 2 tyś., a ja jeszcze musze kupić budę, listwę, dvd-rw, i choćby głupi napęd dyskietek, no i jakieś taśmy…

może jakieś namiary na sklep internetowy czy może trochę słabszy sprzęt dobrać?

http://www.znak.pl Jeśli tak bardzo nie zalezy Ci na grach to starczy Galaxy GF 7300GT 128

to dokupić ją gdzieś indziej, czy naprawdę jest do bani i na inna zmienić?

i jakie polecacie nagrywarki dvd, mysze(optyczna), klawiaturę(moze jakas laptopowa?) i listwe no i obudowę(oby miała usb i do mikrofonu i słuchawek z przodu)

To zobacz ceny na znak.pl lub proline.pl

napęd BenQ DW 1655

obudowa może być jakiś mustang 40zł z allegro

Tanie i dobre myszki są firmy A4 tech

Klawiature weź według uznania.

Niekturzy lubią małe skoki, a niektórzy duże skoki klawiszy.

…i mam problem

Koleś z znak.pl napisał mi, że nie ma jakiś części i zamienił mi grafikę, ram i nagrywarki ale wyszło trochę drożej… no ale to nie tylko w tym rzecz. Mianowicie nie wiem czy to co mi proponuje jest dobre czy coś innego wziąć.

GeForce PCI-E 7300GT Gigabyte

GV-NX73T256P-RH Silent Pipe 256 MB

TV-out / DVI BOX (128-bit)

DDR2 2x512MB PC-667 Kingston

(KVR667D2N5K2/1G) CL5

LG DVD+/-RW GSA-H22N bulk + Nero

Więc proszę was jeszcze raz o radę. Zamieniać czy brać?

Galaxy 7300GT 128 DDR3

Goodram lub A-Data

Ja bym brał 22L

Jak nie mają to każ im sprowadzić.

Zapytaj na proline.pl

Ostatnio tam kolega kupywał podobny zestaw i nie było problemu z niedostępnym sprzętem.

ale to co kupić cały zestaw na proline czy tylko to czego nie ma na znak.pl? czy jak bo się gubię… teraz nie bardzo mam dostęp do internetu czasmi u kogoś na chwilę mogę skorzystać ale z tego co pamiętam to na proline było napisane, że nie są dostępne części ;/

EDIT:

Wbiłem się na proline.pl i dodałem do koszyka wszystkie części tylko ram innej firmy bo nie było takich. Niektóre komponenty miały “kłódeczkę” - Wszystkie towary zarezerwowane, czyli poprostu czas realizacji będzie dłuższy czy jak? może zmienić się cena?

To już chyba nieaktualne bo jak wspominałem, patrzyłem niedawno i było all.

Nie wiem czy się nie mineliśmy z postami jak edytowałem… bo nie wiem jak z tą rezerwacją jest.

Najgorzej, że płyte już kupiłem - Abit KN9 :stuck_out_tongue: jak reszty nie kupie to zonk! ;]