Komputer do 2000 - 2200zł

tak zachęcasz mnie a sam nie dawno rozwodziłeś się nad zasilaczami no-name jak te markowe przedmioty są przereklamowane, to kup sobie tanią kurtke i wyjdź w niej na deszcz, później załóż jakąś campusa/alpinusa/gore tex/north face - zapewne dla ciebie nie będzie różnicy, w końcu to wszystko jest przereklamowane, tylko jakoś dziwne jest że w każdej dziedzinie życia produkty markowe są lepsze, tyczy się to też komputerów. jestem w łapach marketingu ? śmieszne rzeczy opowiadasz , jak jakiś akwizytor co się za dużo książek na czytał, coś jak plunio, do zwykłego kompa patrioty na cl4 800Mhz bedą najlepsze, po co brać ocz’ty na 1066mhz które są dedykowane do oc właśnie ?

Jak są droższe o 10zł, to nie majątek, można wziąć, ale przy wyższej różnicy nie ma sensu (bo patrioty i tak 1000MHz robią na gwarancji).

BTW “campusa/alpinusa/gore tex/north face” Na moją wiedzę i doświadczenie z tym campusem przesadziłeś w tym zestawieniu…

offtopując używałeś campusa ?

mam kurtkę stup tuty,plecak, buty, i miałem okazje przetestować to w maju w górach gdy jeszcze leżało sporo śniegu :slight_smile:

wracając do tematu markowe ramy na 800mhz spełnią wymagania większości użytkowników domowych dla których komp po prostu ma działać.

Nie zrozumiałeś tematu o zasilaczach. Ani razu nie napisałem, że Codegen, czy inne tanie zasiłki są dobre. Kto mówił, żeby brać OCZ 1066? Sprawdź cenę patriot 800 i zwykłych pamięci 1066. Co będzie tańsze? (i przede wszystkim wydajniejsze?). Ty za dużo myślisz i za dużo rzeczy insynuujesz z moich postów. Jakieś kurtki, srurtki - kij mnie to obchodzi. Nie podniecaj się tak.

To dlaczego ładować się w patrioty? Lepiej zaopatrzyć się w normalne moduły 1066 MHz. Ja wiem dlaczego patrioty są dobre. Teraz Ty mi napisz dlaczego nie np. kingmaxy 1066?

bo to słabe no-name których nikt nigdzie nie poleca ?

do tego są to gołe pamięci bez żadnych radiatorów

zauważ że ocz’ty mają gwarancje na podkręcanie, czyli producent gwarantuje że jak się pamiątki spalą po podniesieniu napięcia to nic wielkiego użytkownikowi się nie stanie, dlatego te twoje kingmaxy :lol: :hahaha: są słabe, i już wolał bym wziąć patroty, lub jakieś a-daty/cruciale/corsiar/

widać jak wiesz co to są markowe produkty, i za co się płaci.

Jeśli gość nie będzie kręcił to po co mu radiatory

ty chyba żartujesz… lepsze odprowadzanie ciepła, a jak wiadomo elektronika nie lubi ciepła w nadmiarze :wink:

Radiatory na pamięciach są w zupełności zbędne. Dopiero przy mocnym OC być może mają jakiś sens. To jest właśnie marketing. Nalepić trochę kolorowego złomu na moduły, wcisnąć ludziom, że to jest potrzebne i sprzedać 2x drożej. Ale ok. każdy kupuje co lubi. Chłodzenie na pewno nie zaszkodzi. Patrioty to z całą pewności bardzo dobre pamięci, ale ja bym ich nie kupił. Lepiej kingmaxy 1066 albo coś z tego przedziału. Pozdrawiam.

a to ci dopiero :lol: ostatnio sprawdzałem swoje ocz’ty z heatpipami i o dziwo były ciepłe, czyli jednak po coś są te radiatory, jednak co ty wiesz skoro w czasach gdy wszyscy brali kingstony kupiłeś kingmaxy i próbujesz je teraz wkręcić innym, jak myślisz dlaczego jest taka różnica w cenie miedzy kingmaxami a patriotami ? Różnica na pewno nie jest w marce, za to na pewno też się dopłaca, tak jest wszędzie, różnica za pewne jest w dokładniejszym wykonaniu, trwałości, coś co ma mieć 1066mhz na pewno się będzie grzało, jak by pamięci się nie grzały to w kartach graficznych by nie dawali radiatorków na kościach co ? :]

“Ciepłe” - to jest właśnie to słowo. Przeanalizuj je dokładnie.

Pamięci na kartach graficznych są dużo wydajniejsze - stąd ich temperatura. Przepustowość magistrali pamięci RAM nowoczesnego komputera wynosi ok 7-8 GB/s, a pamięci graficznej grubo ponad 50 GB/s. Wytrzymałość termiczna układów scalonych (generalizując - zależy od stopnia skomplikowania) wynosi ok 90 stC. Np. 50 stopni (to już parzy) nie jest niczym niewłaściwym. Jak wiemy te patrioty są super starannie wykonane, więc nie powinny mieć problemów z działaniem przy temperaturach dochodzących nawet do 100st C (GeIL). Radiator zbędny. Dużo musisz się jeszcze nauczyć.

za 2000 można kupic full wypas piec do grania, ale nie kupuj gotowych zestawów tylko przez siebie albo znajomego, który się na tym zna skonfigurowanych. pieca możesz kupić za 1500zł a za reszte jakiś 20-22 calowy monitor do tego jeśli jest ci potrzebny i gra na wysokim poziomie;)

Przecież zestawy już są podane

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545

Tańsze będą Kingmaxy 1066MHz, ale wydajności między 1066MHz a 800MHz nie ma widocznej w grach i normalnym użytkowaniu.

steemm , on dają, te radiatorki tylko ozdobę. Czytałem testy i w cale nie są potrzebne do niczego. To samo z CPU, jak nie będzie kręcił, to BOX`owe starczy (chyba, że takowego nie ma).

może nic nie dają, ale ja jednak wole mieć cisze i chłód w kompie, co za tym idzie wole mieć tam gdzie to możliwe radiatorki/wentylatory do chłodzenia