Komputer do 2300 zł

i będzie kosztować tyle co komputer :stuck_out_tongue: może w ogóle kupie se tylko zasilacz 2000W bez kompa i będę mu się przyglądać … :stuck_out_tongue:

A dlatego, że w tej chwili karty różnią się naklejką na chłodzeniu, kolorem pudełka i dodatkami ( przejściówki itp.)

A zasilacze to mają najwyższą sprawność w okolicach znamionowego obciążenia. Jeśli kupisz taki 2000W i obciążenie wyniesie powiedzmy 400W to jego sprawność może być ok. o,6 ( a nie 0.85 ). Ucieszy się z tego jedynie zakład energetyczny i nieświadomy właściciel.

bierz PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out za 470zł

w tej chwili HD4850 od Gigabyt’a, PowerColor itd. rożni się tylko naklejką na chłodzeniu + zawartością pudełka :wink:

Z Radeonów HD 4850 bierzemy teraz to, co tańsze, chyba, że widzimy na takowych niereferencyjne chłodzenie.

jak na razie to producenci nie wydali jeszcze swoich chłodzeń :wink:

ale za 70zł można mieć rewelacyjne chłodzenie (Accelero S1 rev.2 + Acutake 120)

Sicu (Final),

bierz taki zestaw:

płyta główna: Foxconn P35A-S 280zł

ramy: Crucial BALLISTIX 2x1GB 1066MHz 210zł z allegro.pl

proc: Core2Duo Intel E8400 480zł

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB 150zł

napęd: Pioneer 215D 80zł

grafa: Radeon HD4850 GigaByte 500zł

chłodzenie na grafę: Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 za 56zł + Acutake 120 za 14zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU 750W 300zł

obudowa: CoolerMaster Elite 331/332/333 130zł (ewentualnie SharkoonRebel 9 jeśli chcesz)

RAZEM: 2280zł

ceny z apollo.pl (oprócz chłodzenia na grafę) :wink:

Asus lada chwila wyda swoją wersję z glaciatorem, może warto na nią poczekać?

no nie wiem, słyszałem ze będą bardzo drogie (kolo 650zł)więc raczej średnio się opłaca, a i tak Accelero + Acutake są wydajniejsze od jakiegokolwiek chłodzenia wydanego przez producenta :wink:

Ale taka podmiana to chyba koniec z gwarancją, nie?

Jeśli są założone plomby to tak.

Trzeba szukać karty producenta, który nie zakłada plomb, z góry odpadają więc Pality itp.

jeśli mają plombę na chłodzeniu to tracisz gwarancję, ale niektóre nie mają plomby na chłodzeniu, nie jestem właśnie pewien czy PowerColor właśnie nie ma plomby, trzeba by zadzwonić do sklepu

albo gdy coś się stanie to zdjąć dodatkowe chłodzenie i zamontować plombę hehe :stuck_out_tongue: