Komputer do 2500zl

Tak jak w temacie, pomagam złożyć mojemu koledze komputer gdzieś tak do 1200zł. I chciałbym, żebyście powiedzieli jakie części, żeby dał rade bez żadnego problemu grać w Modern Warfare 2. Oczywiście kupi części używane więc zawsze każda część wyjdzie taniej. Z góry dziękuje :slight_smile:

@EDIT: On jeszcze może swojego kompa sprzeda to będzie miał więcej pieniędzy.

Athlon X3 435 - 280zł (jak się uda można cache L3 odblokować)

Goodram DDR3 1333 2GB - 150 (można spokojnie upolować na allegro)

GIGABYTE GA-MA78LMT-US2 - 264zł

Samsung F3 500GB - 170zł

Fortron 400W MDN - 70zł

I jakieś 300zł na grafę np: NV 9800GT, albo używka 4850/4830

na tej AUKCJI kupiłem gts 250 za 320zł z gwarancją na 36 miesięcy. W tej chwili ten koleś nie ma nic wystawionego, ale można do niego napisać, czy będzie miał jeszcze te karty w takiej cenie. Dla mnie rewelacja :slight_smile:

AND1, zauważ, że ten GTS chyba ma niskie wartości taktowania pamięci i rdzenia w porównaniu do innych.

ja już kupiłem Radeona 9600 kiedyś tka samo jak to i dziękuję bardzo, ■■■■ jakich mało … Jak wydawać to rozsądnie a nie byle taniej.

25Mhz różnicy na rdzeniu warte jest dopłacania 100zł ? Ok, jeśli chcesz tak “mądrze” wydać pieniądze to proszę

nie wspominając, że karta ma bajecznie niskie temperatury i u mnie już lata podkręcona, a stówa w kieszeni

zastanówmy się kto tu postąpił rozsądnie hmmm

Taktowanie nie ma w tym przypadku różnicy,mówimy o innych kartach,zgadzam się z AND1 lepiej poszukać coś w rodzaju GTS 250 ,HD 4850 na allegro można znaleźć czasem tanio

PS: adrianf16 jesteś kolejnym który odradza kupywania ze względu na swoje pojedyńcze doświadczenie,brawo,przykro mi ,jesteś jednym akurat z tych kilku tysięcy który nie wie który kupiec jest zaufany i sprzedaje tylko nowe ,sprawdzone sprzęty z gwarancja,zauważ że wielu ludzi na allegro sprzedaje nowe części ale taniej niż w sklepach dając na nie fakture i gwarancje tak jakbyś kupywał w normalnym sklepie.

Czego ty tak wszystkich atakujesz, widocznie jego przygoda z 9600 była nie zbyt udana i wiesz… chce poprostu przestrzec ale no fakt wprowadza w błąd - tą kartę można podkrecić i kasa na piwo w kieszeni.

No może teraz zbyt opisowo wytłumaczyłem,przepraszam za to,no z tymi wszystkimi to przegiełeś :stuck_out_tongue: ,zgadzam się że kupując w sklepie ma się taką wewnętrzną świadomość że się kupuje sprawdzony i dobry produkt z gwarancją ,ale czasem ta swiadomość kosztuje nas 50-100 zł więcej niż ten sam produkt u dobrego kupca na allegro który także daje gwarancje itp,dlatego warto szukać i rozglądać się bo można sporo zaoszczędzić.

Dziękuje wszystkim za odpowiedz, ale w sumie teraz cena maksymalny podskoczyła do 2500 zł, wiec bym jeszcze raz prosił o złożenie sprzętu lecz tym razem do ceny maksymalnej 2500 zł :smiley: Z góry dziękuje :smiley:

ludzie tylko nie dyski samsunga…to najgorsze szmelce jakie tylko istnieją już seagate lepsze chociaż do ideału brakuje…

Samsung F3, obecnie najszybszy dysk twardy 7200RPM na świecie, mniej awaryjny od Seagate. Koniec.

Zasilacz bequiet! PurePower L7 530W 245zł

Płyta główna AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ 299zł

Dysk Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179zł

Nagrywarka Samsung SH-S223C SATA (black) 99zł

Procesor AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/ 790zł

Pamięć GoodRam 2GB 1600MHz CL9 220zł

Karta Graficzna Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 1024MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI 469zł

Obudowa Cooler Master Elite 335 (Black) 159zł

Razem: 2460zł www.esc.pl ,jestem zdania że lepiej brać lepszy procesor niż więcej ramu i zainwestować w płyte obecnie która obsługuje SATA 6 gb/s i USB 3.0.

Pozdrawiam

Tyle że do 1200zł on chce… jak do iluś, to do iluś… a nie podawać za nie wiem ile xD… to mija się z celem.

kubaarsnyggast musisz teraz zmienić kwotę w tytule.

A niektórzy mogliby też przeglądać cały wątek przed zabraniem głosu :twisted:

cytuję

Dziękuje wszystkim za

odpowiedz, ale w sumie

teraz cena maksymalny

podskoczyła do 2500 zł,

wiec bym jeszcze raz prosił

o złożenie sprzętu lecz tym

razem do ceny

maksymalnej 2500 zł Z

góry dziękuje

NASTĘPNYM RAZEM PRZECZYTAJ WIĘCEJ NIŻ TYLKO TEMAT.

Zamiast tego proponuję AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, IBOX za 615zł (zadzwoń i poproś o rewizję C3) i wtedy kartę graficzną Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI za 699zł i wyjdzie razem 2600zł o ile dobrze policzyłem :wink:

Procesor sześciordzeniowy nie za bardzo nada się do gier, gdzie 4 rdzenie są ledwo wykorzystywane. Dostajesz kartę, która da Ci dużo większego kopa w grach komputerowych.

Pozdrawiam!

BTW: Ewentualnie możesz wziąć Asus Radeon HD5770 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI za 590zł, wtedy zmieścisz się w 2500zł.

Co za głupota,od kiedy to się nie na da do gier,to że teraz gry tego nie wykożystują ,to nie znaczy że nowe nie będą,komputer nowy to inwestycja na przyszłość a nie terażniejszość! ,inwestycja w procesor z większą liczbą rdzeni zawsze jest dobrą inwestycją,zamiast GTX 260 brać HD 5770,jest wydajniejszy i pobiera dla razy mniej energii i do tego ma DX 11,uważam że zestaw który podałem jak najbardziej opłaca się brać(lepiej zainwestować w lepszy procesor niż lepszą grafike,bo to procesor najmniej odczuje upływ czasu i patrząc po testach Phenom X6 ,warto go brać,puki jest tani i puki jeszcze jest w sklepach.

Sata 3 - bez sensu, i będzie jeszcze długo bez sensu. Najdroższe obecnie ssd ledwo są w stanie nasycić sata 2, a zanim taka wydajność zawita w cenach dla śmiertelników minie wiele lat, tak więc tym kierować się absolutnie nie powinno.

USB3.0 owszem, warto mieć te dwa porty bo ten standard faktycznie wnosi potrzebny wzrost przepustowości dla peryferiów, ale zanim urządzenia potrafiące z tego skorzystać będą masowo dostępne znowu minie wiele lat ;p

A co do ramu to zależy przy jakiej ilość… powyżej 6gb koszt ramu rośnie bardzo szybko a i zagospodarowanie 4gb nie jest takie proste… Tak czy siak 2gb to w takiej kwocie za mało. Bardzo mi przykro że ceny ddr3 tak w górę poszły w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Co do zestawu, jeśli oc procesora będzie normą… to warto zainteresować się wg mnie i5.

Intel Xeon X3430 /2.4GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL 439zł

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 210zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179zł

NEC AD-7243S SATA LabelFlash (black) 99zł

Cooler Master Elite 335 (Black) 159zł

XFX Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 369zł

AsRock P55 Deluxe /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 399zł

Razem: 2553zł

tutaj akurat muszę się z Tobą nie zgodzić

Ja również czytałem testy i de facto ten procesor 6 rdzeniowy nie nadaje się do gier (względem wydajności oraz ceny). Komputer to nie jest “inwestycja na przyszłość” bo z miesiąca na miesiąc (ba, czasami z dnia na dzień) się na podzespołach traci i żadnego “zysku” z takiej inwestycji nie będzie.

Programowanie i te sprawy: dużo rdzeni jak najbardziej.

Gry: rdzenie+taktowanie (najogólniej rzecz ujmując).

rada kolegi loltoFFik była słuszna, kupno Phenom II X6 1055T do gier to pomyłka