Komputer do 2600 zł w tym monitor itd. (szczegóły w temacie)

Pamięci wybrałem OCZ 2x2GB 1066 MHz. Obudowa CM 331 czy tam 333 (już nie pamiętam), płyta główna Gigabyte co też ma 8xUSB, na chipsecie IP45. Dobrze wybrałem?

Mysz, klawiatura inna reszta to co miało być. Nagrywarka Pionnera, reszta to co miało być.

Słuchawki te: http://www.excline.com/produkty/sluchaw … rtius.html

ale powiedzcie mi jak mam je ustawić na Gigabyte K8NS nForce3 250 bo nie mogę nagrywać dźwięku.

Xp-eka pod to dam.

Ten procesor kiedyś w przyszłości będzie można podkręcić na boxie do 3GHz?

z pewnością da się nieco podkręcić.

Tak jak w innych płytach Gigabyte? Jakie opcje wejść i gdzie co przestawić na ile? Rozumiem, że po OC gwarancje się traci, bo zawsze mnie to pytanie ciekawiło, a nie jestem pewny.

nie po OC nie traci się gwarancji, na intelach wystarczy nieco podnieść parametr FSB by cieszyć się prze taktowanym procesorem.

To na ile przestawić w razie czego? Napięcia oczywiście nie podnosimy i z ramami też nic nie robimy, same się przetaktują i będą działać?

powinny, możesz zacząć od np dodania 20-50Mhz ;P.

Spoko jak dodam 50Mhz to już będzie 3125 Mhz, miał procesor i na początek starczy.

Płyta główna na dobrym chipsecie wziąłem?

Jak oceniasz ten sprzęt, na ile lat powinien starczyć spokojnie?

Tak się zastanawiam czy ten procesor bez OC, nie będzie ograniczał karty, nie jest za słaby do takiej grafiki?

Trochę będzie, Na twoim miejscu podkręciłbym do tego 3,0 ghz

Dobra, ale nadal nikt mi nie odpowiedział czy chipset IP45 jest dobry.

Ale jednego nie rozumiem, skoro będzie ograniczał to czemu poleciliście takie części a nie inne? Jakieś problemy w rozumieniu czytanego tekstu, to do podstawówki się cofnąć a nie komputery składać, przekopiować konfigurację z innego tematu co ktoś złożył to każdy potrafi. A odpowiedzi na pytanie nadal nie otrzymałem i tacy znawcy. Może je nie wyraźnie napisałem? To napiszę je jeszcze raz i pogrubię by były dobrze widoczne.

Płyta główna na dobrym chipsecie wziąłem?

Jak oceniasz ten sprzęt, na ile lat powinien starczyć spokojnie?

I na początku napisałem w pierwszym poście

A wy daliście mi grafikę za 580 zł a procesor za 300 zł co ogranicza, i gdzie tu sens?

W takim razie nie wiem jaka to z waszej stron pomoc była skoro złożyliście zestaw tak jak napisałem wyżej. Była mowa, że OC raczej nie będzie, że grafika średnia półka, nie droga, dla drugoklasisty. A wy daliście grafikę za tyle a proc słaby. Przecież takie dziecko nie gra w Stalkera czy nie wiem w co, że taka grafika. Więc co mi z tej grafiki, jak będzie ograniczana przez procesor. A napisałem też wyraźnie, że w OC się nie bawię !!

Nawet pogrubiłem na co ma być położony nacisk.

Internet powinien być dla ludzi co potrafią czytać ze zrozumieniem i z niego korzystać, a nie dla dzieciaków co nie mają pojęcia o sprzęcie i tylko kopiują z innych for i bawią się w wielkich znawców, informatyków. Eh…

Że co? :^o To dobry procesor. Nie będzie jej ograniczał. Da sobie z nią radę.

Jest to jeden z lepszych Chipsetów Intel’a. Dobrze daje radę w OC.

Moim zdaniem taki sprzęt starczy na 2-3 lata. Podstawka 775 niedługo wychodzi z użycia, więc już nie wiele jej zostało.

No teraz już za późno bo zakupiony, dziś części przyszły. Chociaż mam nadzieję, ze to przyszłościowy komputer. To mówisz Paweł, że nie ograniczy grafiki, no dobrze, mam nadzieję, że nie. I się będzie dobrze spisywał, zero problemów będzie.

Procek nic nie ogranicza, może być jedynie za wolny do gry, jeśli jakaś gra będzie się cięła to go podkręcisz.

Dobra spoko. Dzięki za pomoc. Jakby coś się działo z czym nie będę mógł sobie poradzić to będę pisał.

Które sterowniki do tej grafiki co kupiłem, ściągnąłem o takiej nazwie: ATI Catalyst 9.5 Display Driver for Windows XP Professional Home Edition.

Mogą być? Pobrałem je z tąd: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

Display Driver Only

Czy może te będą lepsze?: http://www.gigabyte.pl/products/vga/dri … 12h-b.html

?

Oczywiście te co mniej zajmują, bo nie potrzebuje Catalyst Control Center.

Te pierwsze ze strony ATI są nowsze-bierz je :slight_smile:

I co zrobić by te ramy chodziły przy tej częstotliwości co powinny?

Ogólnie, sprzęt dobry, i się ładnie prezentuje.

Trzeba podkręcić procka aby było 1066mhz.

Jak chcesz aby było ciszej to kup regulator obrotów.