Komputer do 2700zł

Tak jak w temacie. Szukam kompa do 2700.

Mam już: monitor, głośniki, modem, dysk twardy, słuchawki, klawiature, myszke. Mam kase na nowego kompa. Co proponujecie?

Chciałbym aby karta dźwiękowa była ziintegrowana.

Proszę o dokładne propozycje.

Jesli zaczołes pisac co masz to napisz jaki masz dysk czy na ATA czy SATA.

Napisz też jaką chcesz baze czy Pentium,Celeron,Athlon czy Sempton.

Oprócz tego napisz jakas chcesz grafe czy GF czy ATI - bo nie może ktoś w 100% za Ciebie decydowac można podpowiedziec ale nigdy decydować.

Pozdrawiam.

Do czego zamierzasz wykorzystywac komputer?

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 16:45

a co to za różnica? Zarówno jedno jak i drugie mozna obecnie uświadczyć na każdej płycie głównej, jednak w niektóych modelach w ograniczonej ilości.

Oentium odpada tak jak Celeron i Sempron. W tej cenie mozna próbować z Core 2 Dupo a jak niewyjdzie to A64 na AM2

Zależnie ile ceny zostanie, ale sądze że 7600GS Galaxy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 16:47

http://sklep.benchmark.pl/pelny_31015.html 565 zł.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_30070.html 799zł

Fortorn 350W z allegro około 60 zł.

grafika 7600GS Galaxy

DVDRW LiteOna

Niech pc108 uzyje szukajki, bo bylo w ostatnim czasie duzo tematow na ten temat i przez tydzien raczej nic sie nie zmienilo :evil:

NO jesli nie wiesz jaka jest różnica to już nie wypowiadam się.

Własnie w tej cenie najlepszy był by Pentrium ale osoba która ma zamiasr kupić powinna się wypowiedzieć co woli ona a nie Ty. Ale to też…

Z http://www.apollo.pl :

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz OEM 699 zł

[775] Płyta Asus P5LD2 420

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL3 GX22GB6400UDC 850 zł

Karta GeForce 7600GT Gigabyte 256MB BOX SP2 GV-NX76T256D-RH 665 zł

Razem 2634zł brutto

Nie wiem czy masz obudowę, jak nie to sam dobierz :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 17:04

P.S można dać proca E6400, ale za to tylko 1 GB ram, ja wolę taką konfiguracje jak napisałem powyżej :slight_smile:

Postaram się odpowiedź na wszystkie pytania.

Komputer chcę do gier.

Chciałbym Athlona lub Pentiuma, reszta odpada.

Z graf to raczej GF.

Właśnie się dowiedziałem że na kompa idzie 3000!! :smiley: Ale jestem happy.

Chciałbym aby komuter był składany w sklepach: Proline.pl Vobis.pl tpc.pl bo do nich mam dostęp.

@karolzet procek 1.86 to troche mało

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz… to jest najwydajniejsza seria procesorów jaka istnieje na ziemi, a po za tym jak go podkrecisz bedziesz miał z 4.5 GHz

LUq. zmień ten cytat, bo to nie ja napisałem, że 1,86 Ghz w Core 2 Duo to mało.

pc108

Procki Core 2 Duo są w tej chwili stokroć lepsze od pentiumów 4 i pentiumów D. Jak czytałem testy to niepodkręcany Core 2 Duo E6300 spokojnie wyprzedzał Athlona 4400+ lub był z nim na równi.

W dzisiejszych czasach taktowania procesora nie są najważniejsze :slight_smile:

weź ty się lepiej nie wypowiadaj w takich sprawach… jaką baze chce, a może bazę danych? :x

co, co, co? No a jaka jest różnica pomiędzy ata i sata? Inny kabel? Teoretycznie większy transfer, a może cena?

łahahaha pentium? No niezły lol jesteś, pentiumboy się znalazł,

znalazł się ten co patrzy na numerki, koledzy już ci wyjaśnili co i jak z C2D jest.

tu trzeba dodać jeszcze pamiątki goodram pro 800mhz 1/2GB w zależności od kaski, aha i tą zasiłkę można by zmienić na topowera jakiegoś :stuck_out_tongue:

Dobra wex idź już… Petium Hahaha! w czym on taki najlepszy?? ; Chyba za dużo na benchamrku przesiedziałeś albo skłądasz kompye jak mój kuzyny. Byle nie lepszy od niego… :wink:

No już się nie wypowiadaj. Każda płyta ma ATA i SATA a teoretycznie większa różnica nic nie robi w praktyce. ;]

Dodam od siebie.

Jesli ktos chce miec na AMD to nie AM2 a s939.Lepsze plyty glowne , czpisety oraz lepiej dopracowana technologia , ktora juz zdazyla naprawde u nas sie zadomowic. Ponadto AMD juz majstruje cos nad AM3 wiec wiemy , ze AM2 im nie wyszlo , malo wnioslo i pojawilo sie za pozno.

Szczerze mowiać jestem tego samego zdania :wink: Ale AM2 obsluguje ddr2, a jak wyjdzie am3 to tez nie bedzie problemu, bo bedzie na tej samej podstawce :wink: Aczkolwiek teraz to brac core2duo, bo jest owiele szybszy wiec po oc sie w am2 pchac (owszem jest troche droższy, ale za to i szybkość jest znaczaca)

to nie o to chodzi, że im nie wyszło.

AMD wprowadził nowy socket dla zapchania rynku. nie mogło być tak, że na tańsze DDR2 nie są obsługiwane.

od początku było wiadomo, że wydajności względem s.939 będą praktycznie identyczne.

W momencie oddawania jednego inzynierowie pracują już nad drugim. Tak jest w każdej firmie. poszatym AM3 ma być kompatybilne z AM2. S. 939 jest może lepszy, ale jest to już stara podstawka której raczej nie jest tak przyszłościowa jak AM2.

Najlepszym rozwiązaniem w tej cenie jest jednak Core 2 Dupo :stuck_out_tongue: ;).

a procki na AM2 się lepiej kręcą :stuck_out_tongue: i to jest potwierdzone naukowo :stuck_out_tongue:

oczywiście, a jaki sprzęcior to patrz na dygnatugę kolegi aficio :wink:

nie wiem co zrobic.

mam teraz:

Athlona XP 1800+ (1,53)

256DDR 400

GF nVidia 64 mx420

muzyczna zintegrowana

wszyscy mi mówią zebym poczekał ze zmianą kompa bo teraz jest zamieszanie na rynku bo nie dawno wbily sie te procki dwurdzeniowe i ceny musza sie ustatkowac. Mówią zebym kupil sobie teraz 1024 DDR 400 a z prockiem i karta graficzna poczekał.

Co proponujecie?

Ja bym wziął taki zestaw:

W moim zestawie masz 2 GB ram :stuck_out_tongue:

Też zamierzam kupić kompa, ale czekam aż wyjdzie Windows Vista i tym samym DX10, bo chcę mieć kartę trochę na przyszłość :slight_smile:

to niedługo będzie Prof. wigrus :mrgreen:

Jeśli chcesz to czekaj, ale wiadomo że wszytsko tanieje gdy jest dłużej na rynku.

ta płytka do wymianay na Gigabyte’a.

E64300 lepszy. Bo ręci się niemiłosiernie!

Lub 7600GS Galaxy GDDR3 i kręcić.

Do tego trzeba wykombinowac zasilacz. Polecam Fortrona z allegro 350W.

no bez przesady docencie McDracullo :stuck_out_tongue:

a czy nie lepiej zainwestować w coś mocniejszego? W końcu po to ma się C2D w budzie, żeby go pokręcić…

zdecydowanie nie polecam, zmienisz mobo to i ram trzeba zmienić, tak więc teraz wyrzucanie pieniędzy w błoto.